Češi v roce 2021 na internetu utratili 223 miliard korun

Nákupy na internetu ilustrace

Česká e-commerce prožila v roce 2021 další rekord v hodnotě dosažených obratů za prodej zboží. E-shopy u nás poprvé prodaly zboží za více než dvě stě miliard a prolomily tak další magickou hranici. Meziroční růst o 14 % znamenal v konečném zúčtování 223 miliard korun, které Češi on-line utratili. Ukázala to data Asociace pro elektronickou komerci (APEK) a nákupního rádce Heureka.

V on-line prostředí lidé nakupovali zboží, které dříve patřilo tradičně do kamenných obchodů, jako například zahradní skleníky nebo kotle. Počet e-shopů ve srovnání s loňskem vzrostl o tři procenta na 50.985. Meziročně nejsilnějším období byl první kvartál, kdy loni většina kamenných prodejen nemohla být z vládního rozhodnutí otevřena a obraty e-shopů rostly v desítkách procent. Dařilo se především prodejcům elektroniky, knih nebo hobbymarketům.

E-commerce zjevně patří mezi odvětví, která během pandemie koronaviru uspěla. Odborníci předpokládají,  že české e-shopy budou zvyšovat objem prodejů i v následujících letech. 

Reklama/Advertisement

Zdroj: APEK

Reklama/Advertisement