Dell uvádí nové uzly v řadě plně flashových úložišť PowerScale F210 a F710

Dell PowerScale F210 F710 Flash AI

Dell Technologies uvádí dva nové uzly v řadě plně flashových úložišť – Dell PowerScale F210 a F710. Jde o nejnovější generaci vysoce výkonných souborových úložných systémů postavených na špičkových serverech PowerEdge pro provoz nejnáročnějších výpočetních úloh. Systém PowerScale vybavený nejnovějším softwarem OneFS představuje kompletní datovou platformu připravenu pro umělou inteligenci.

Nová generace nabízí vyšší výkon

Vylepšení oproti předchozí generaci spolu s optimalizací softwaru z loňského roku nabízí uživatelům až dvojnásobné zvýšení výkonu nepřetržitého čtení, což výrazně urychluje předávání dat do GPU pro trénink a jemné ladění modelů. Podobně se mohou uživatelé těšit na optimalizaci fáze kontroly modelu při přípravě AI s až dvojnásobným výkonem nepřetržitého zápisu. Systémy PowerScale navíc díky upgradům softwaru a hardwaru, které byly provedeny v uplynulém roce, urychlují zpracování a snižují riziko zpoždění při přenosu signálu.

Energetická úspora

Dell učinil pokrok také v optimalizaci nákladů. Nejnovější platforma využívá šasi Smart Flow s efektivnějším prouděním vzduchu, které směruje správné množství vzduchu tam, kde je ho zapotřebí ke zvýšení energetické účinnosti. Právě takovéto průběžné inovace umožnily dosáhnout až o 90 % vyššího výkonu na 1 watt.

F710 vychází z kapacity a hustoty uzlů předchozí generace. Pojme až deset disků v konfiguraci 1U, což představuje 25% zvýšení hustoty ve srovnání s modelem F600. Podobně u modelu F210 Dell zlepšuje využití prostoru zavedením 15TB jednotky QLC, která zdvojnásobuje kapacitu oproti modelu F200.

Dell PowerScale F210 F710 Flash AI

PowerScale: Datová platforma Dell připravená pro AI

Modely F210 a F710 rozšiřují řadu plně flashových NVMe úložišť PowerScale s přímou komunikací s GPU a dalšími funkcemi, jako je škálování bez narušení provozu, multitenantnost, univerzální přístup k datům s podporou různých protokolů, zabezpečení na úrovni požadované ve státní správě a bezproblémová interoperabilita s flexibilními veřejnými cloudy. Představují proto významný pokrok v oblasti vysokorychlostních úložišť a umožňují provozovat nejnáročnější souborové úlohy, včetně AI a generativní AI (GenAI).

Nejnovější plně flashové uzly PowerScale pomohou zákazníkům naplno využít data a usnadní cestu k inovacím v oblasti umělé inteligence.

Dostupnost ani cena pro český trh nebyla výrobcem zveřejněna

Zdroj a foto: Dell

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.