Digitální ISIC mění způsob nakupování, slevy fungují bez hledání průkazu

ISIC karta digitalni QR kód pilot projekt Tchibo UGO, Kanzelsberger

Přichází revoluce v uplatňování studentských průkazů ISIC a dalších průkazů v České republice. Pilotní testování digitálního ověřování probíhá v 278 prodejnách a obchodech, nabízejících slevy pro studenty. Nový systém slibuje rychlejší a pohodlnější proces pro studenty i obchodníky, odstraňuje potřebu fyzického průkazu a nahrazuje ho jednoduchým skenováním QR kódu.

Pilotní projekt použití průkazů

V České republice zažíváme průlom v způsobu, jakým studenti uplatňují své slevy prostřednictvím průkazů ISIC a dalších průkazů. V současné době probíhá pilotní testování digitálního ověřování těchto průkazů ve 278 prodejnách a provozovnách po celé zemi. Mezi partnery tohoto revolučního systému patří 73 poboček knihkupectví Kanzelsberger, 41 freshbarů a salaterií Ugo nebo 41 prodejen Tchibo, což naznačuje rozmanitost obchodních odvětví, která se účastní tohoto pilotního testování.

Cílem nového systému digitální verifikace je zjednodušit proces prokazování nároku na slevu, který dosud probíhal pouze vizuální kontrolou průkazu. Tato inovace slibuje příjemnější zážitek pro studenty a další držitele průkazů, stejně jako lepší servis pro obchodníky. Radek Schich, ředitel společnosti GTS Alive v Česku, zdůrazňuje, že nový systém byl pečlivě připravován celý rok, a představuje jak softwarovou, tak bezpečnostní výzvu.

Konec hledání v peněžence

Studenti se mohou těšit na to, že už nebudou muset hledat fyzický průkaz ISIC v peněžence. Stačí jim pouze rychle naskenovat QR kód na pultu prodejce pomocí mobilního telefonu a okamžitě zjistí, na jaké slevy mají nárok. Tato nová metoda také eliminuje problémy s neinformovanou obsluhou, která se nemusí obávat nesprávného uznání slevy. Prodejci sami budou mít přehled o oblíbených slevách a preferencích klientů, což pomůže optimalizovat nabídky a předejít podvodům s již neplatnými průkazy.

ISIC karta digitalni QR kód pilot projekt Tchibo UGO, Kanzelsberger

Digitální verifikace

Z pohledu obchodníků přináší nový systém minimální zátěž. Stačí aktivovat své prodejny nebo provozovny ve webové aplikaci Alive Partners a upravit svůj digitální profil. Tímto způsobem mohou přidávat limitované nabídky nebo sledovat statistiky. Samotná digitální verifikace u pokladny je na samotném studentovi, což činí systém atraktivním pro rychloobrátkové prodejny a restaurace, které nechtějí zatěžovat svůj personál dalšími úkony.

Existuje i druhá možnost digitální verifikace zaměřená na prodejny, kde má personál možnost věnovat se každému klientovi delší dobu. Prodejny, jako jsou například prodejny Samsung, mohou využít B2B aplikaci Alive Verify. Prodavač jednoduše naskenuje QR kód na studentově průkazu ISIC a vybere příslušnou slevu z nabídky. Oba způsoby digitální verifikace jsou pro obchodníky poskytovány zdarma.

V současném pilotním provozu jsou zahrnuti obchodní partneři pokrývající hlavní sektory, v nichž je možné získat na ISIC a další průkazy různé výhody. Elektronika, oděvy, fast foody, kavárny, pizzerie, fitness provozovny a další odvětví jsou zastoupeny, což zajišťuje rozmanitost nabídky pro studenty a učitele. Systém se plánuje spustit v ostrém provozu na jaře 2024 a postupně zahrnout většinu z 500 obchodníků, kteří na ISIC, ITIC a další průkazy poskytují výhody.

Zdroj a foto: ISIC, GTS Alive s.r.o

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.