DJI uvádí novou generaci univerzálního profesionálního dronu Matrice 350 RTK

profesionální dron DJI Matrice 350 RTK cena

DJI uvádí novou verzi univerzálního profesionálního dronu Matrice 350 RTK. Vylepšená vlajková platforma pro drony nové generace nabízí zcela nový systém přenosu videa a ovládání, účinnější systém baterií a komplexnější bezpečnostní funkce, stejně jako větší užitečné zatížení a další možnosti pro rozšíření.  

Matrice 350 RTK využívá systém DJI O3 Enterprise Transmission, který podporuje tříkanálové živé přenosy v HD rozlišení 1080p a maximální přenosovou vzdálenost 20 km. Dron i dálkový ovladač jsou vybaveny čtyřanténovým vysílacím systémem, který dokáže inteligentně vybrat dvě optimální antény pro vysílání signálů, zatímco čtyři antény přijímají signály současně. Tímto způsobem se výrazně zlepšují schopnosti proti rušení a optimalizuje se stabilita přenosu.

„Nová verze univerzálního profesionálního dronu Matrice 350 (původně Matrice 300) s výměnnými snímači přebírá veškeré výhody a nové technologie, které byly poprvé uplatněny na menší verzi dronu Matrice 30 a Matrice 30T. Ten byl určen především pro záchranáře, osvědčil se mimo jiné loni při požárech v Hřensku. Nyní i tento univerzální průmyslový dron bude mít vysokou odolnost proti vodě, rychlé nabíjení, velkou obrazovku na ovladači a další výhody spojené s uživatelským komfortem a větší odolností,“ říká šéf DJI TELINK Jaroslav Řešátko.

Nepřetržitý provoz

DJI RC Plus je vybaven 7palcovou vysoce jasnou obrazovkou, podporuje režim Dual Operator Mode a je dodáván se standardní externí baterií WB37, která nabízí provozní dobu až šest hodin a splňuje různé provozní potřeby.

DJI RC Plus má krytí IP54, je prachotěsný a vodotěsný, aby spolehlivě fungoval i za nepříznivého počasí. Provozní teplota je -20° až 50° C, což podporuje nepřetržitý provoz i ve velmi horkém nebo chladném prostředí.

Na přední, zadní a horní straně dálkového ovladače je několik tlačítek a ovladačů pro rychlé ovládání. Funkce tlačítek lze přizpůsobit zvyklostem uživatelů a zajistit intuitivní a flexibilní ovládání.

Aplikace DJI Pilot 2 byla dále optimalizována tak, aby přehledně zobrazovala typ mise a stav letu. Snadné a plynulé ovládání letadla a užitečného zatížení usnadňuje efektivnější provoz.

Kamera Matrice 350 RTK je vybavena novým systémem dvou baterií TB65, který podporuje výměnu baterií za provozu a umožňuje opakované lety bez vypnutí. Baterii lze nabít až na 400 cyklů, což snižuje náklady na jeden let.

Nová baterie

Nová inteligentní bateriová stanice BS65 představuje komplexní řešení pro nabíjení, skladování a přepravu baterií. V režimu skladování nabijte baterii na 50 %, což je vhodné pro dlouhodobé skladování. V režimu Ready-to-Fly Mode (Připraven k letu) rychle nabijte více sad baterií na 90 %, abyste mohli kdykoli začít a zároveň prodloužit životnost baterií.

Po připojení bateriové stanice k DJI RC Plus se v aplikaci DJI Pilot 2 zobrazí informace o stavu a kondici baterie. Kromě toho můžete jedním klepnutím nastavit počet dnů samovybíjení, aktualizovat firmware, exportovat protokoly a pohodlně přistupovat k dalším funkcím.

Matrice 350 RTK podporuje zaměřování trasových bodů, mapování, šikmých a lineárních letů. Spolu s aplikací DJI Terra můžete rychle získat digitální výsledky v HD 2D a 3D, což umožňuje vysoce přesné a efektivní mapování.

Díky funkcím, jako je vysoce přesný PinPoint a mapování v reálném čase na bázi cloudu, dokáže Matrice 350 RTK propojit vzduch, zemi a cloud. Poté, co letadlo dokončí sběr snímků, může DJI FlightHub 2 rychle modelovat místo operace a předávat informace operátorům dronu a pozemní obsluze. Dálkový ovladač i FlightHub 2 podporují kreslení bodů, čar, ploch a nahrávání v reálném čase a mohou spolupracovat na živém přenosu pohledu na operaci v reálném čase, čímž překonávají komunikační bariéry pro spolupráci mezi vzduchem a zemí.

Díky funkci Live Mission Recording může zařízení Matrice 350 RTK generovat a ukládat soubory letových tras, které lze kdykoli použít k realizaci automatizovaného provozu a díky nimž již opakovaná kontrola není časově ani fyzicky náročná. Při použití AI Spot-Check  podporuje Matrice 350 RTK automatické rámování a ruční nastavení objektů, aby se zlepšila přesnost opakovaného snímání a kvalita inspekční operace.

Rozsáhlé příslušenství

DJI RC Plus

DJI RC Plus má 7palcovou obrazovku s jasem až 1200 nitů a také několik tlačítek, která zajišťují plynulé ovládání. Dodává se se standardní externí baterií WB37 a podporuje výměnu baterie za provozu. Při kombinaci interní a externí baterie pro použití může pracovat až 6 hodin.

Radar CSM

Radar CSM lze namontovat na horní část dronu, aby byla ještě více zajištěna bezpečnost letu. Efektivní dosah detekce může dosáhnout 30 m. Radar dokáže přesně detekovat jemné překážky směrem nahoru nebo v horizontálním rozsahu 360° a včas se jim vyhnout.

Inteligentní bateriová stanice BS65

Bateriová stanice poskytuje komplexní řešení pro nabíjení, skladování a přepravu baterií. Nový režim skladování a režim připravenosti k letu zvyšují účinnost nabíjení a prodlužují životnost baterie. Nová konstrukce koleček pohyblivých o 360° usnadňuje pohodlnější přepravu.

Vrtule s nízkým šumem ve velkých výškách

Výškové vrtule s nízkou hlučností zaručují letové výkony ve velkých výškách 3 000-7 000 m a hlučnost listů je snížena o 2 decibely ve srovnání se standardními vrtulemi 2110s.

Inteligentní letová baterie TB65

Inteligentní letová baterie TB65 využívá vysoce výkonné a energetické články a lze ji nabít až na 400 cyklů, což snižuje náklady na jeden let. Současně má zvýšený výkon rozptylu tepla a systém automatického ohřevu.

Základní technické parametry:

  • Hmotnost: 6,47 kg
  • Max. dosah (CE): 8 km
  • Max. doba letu: 55 minut
  • Max. rychlost: 23 m/s
  • Rozměry: 810×670×430 mm

Dostupnost a cena

DJI TELINK nový dron široké veřejnosti poprvé představí na festivalu pro inovátory Inovujeme Plzeň (www.inovujemeplzen.cz). Další informace o dronu najdete zde: https://www.djitelink.cz/cs/953-matrice-350-rtk. Ceny nového profesionálního dronu se pohybují od 289 990 Kč.  Fotoaparáty, kamery a skenery k základní jednotce jsou nabízeny za 109 990 až 329 990 Kč.

Zdroj a foto: DJI Telink

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.