ZKW vyvinula a vyrábí chytrá digitální světla pro Polestar 3

ZKW digitální světla Polestar 3 HD LED

ZKW vyrábí chytrá digitální světla pro nový plně elektrický automobil Polestar 3 . Přední HD LED světlomety s rozlišením 1,3 megapixelu automaticky přizpůsobují intenzitu, velikost a výšku světelného paprsku aktuálnímu počasí, světelným podmínkám a rychlosti jízdy.

Inteligentní systém světlometů navíc zabraňuje oslňování ostatních účastníků silničního provozu. „Systém světlometů Polestar 3 spojuje nejnovější technologie a inovativní funkce do prémiového sériového produktu,“ říká Dr. Wilhelm Steger, generální ředitel skupiny ZKW.

Inovativní technologie „mirrorZ“

Základem špičkových světlometů Polestar 3 je technologie „mirrorZ“ společnosti ZKW, která dokáže díky pohyblivým mikrozrcadlům cíleně ovládat a rozdělovat LED světlo. V kombinaci s přední kamerou systém detekuje protijedoucí vozidla a pomocí technologie „Digital Light Processing“ (DLP) automaticky ztlumí a velmi přesně a plynule zaostří světelný paprsek na místa mezi nimi.

To všechno je možné díky výkonným LED modulům s 1,3 milionu pixelů, jejichž světlo usměrňují mikroskopicky malá a elektronicky řízená zrcadla. „Výstražné funkce pomáhají zvyšovat bezpečnost silničního provozu a předcházet nehodám,“ je přesvědčen Dr. Steger.

Nadnárodní projekt

Polestar a ZKW spolupracují již řadu let. Specialista na světelné systémy z Wieselburgu vybavil už Polestar 2 prémiovými LED světlomety. Osvětlení pro Polestar 3 bylo vyvinuto v závodech ZKW ve Wieselburgu a v čínském městě Ta-lien. Špičkový systém osvětlení se vyrábí v ZKW Ta-lien, zatímco samotný vůz se vyrábí v čínském Čcheng-tu a v Ridgeville v Jižní Karolíně. Elektronika modulu „mirrorZ“ pochází z elektronického závodu ZKW ve Vídeňském Novém Městě.

Zdroj a foto: ZKW

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.