Doro Liberto 820 Mini – chytrý telefon pro seniory

Starší uživatelé dávají přednost klasickým mobilním telefonům před smartphony, protože jim tlačítka vyhovují více než dotykový displej. Operátor O2 se to v ČR s pomocí výrobce Doro snaží změnit. Seniorům ve svých prodejnách začal nabízet chytrý mobilní telefon Doro Liberto 820 Mini.

Produktový manažer O2 zdůraznil, že ne všichni naši zákazníci jsou znalci moderních technologií a nové přístroje v nich vyvolávají obavy, že se je nenaučí správně ovládat. Generální ředitel Doro považuje spolupráci s O2 za klíčový úspěch pro novou řadu chytrých telefonů s jednoduchým ovládáním. Budou mít telefony úspěch a mohou se oba pánové plácat po zádech?

Pohled na obrázky a krátké studium technické dokumentace naznačují, že by jim to mohlo vyjít. Doro Liberto 820 Mini je chytrý telefon s jednoduchou obsluhou, vybavený HD zvukem a s podporou naslouchátek. Kromě dotykového displeje má telefon i fyzické klávesy pro základní ovládání, tlačítko SOS pro přivolání okamžité pomoci a je dodáván s dobíjecím stojánkem, který umožňuje přístroj používat jako digitální fotorámeček a přehrávač pro videa. Zmíněné funkce považuji za základní předpoklad, proč by mohl u seniorů telefon zabodovat.

Reklama/Advertisement

Doro_Liberto_820_02

Stejně důležité jsou však i doplňkové služby v podobě unikátní cloudové aplikace pro správu telefonu s názvem My Doro Manager, která dovoluje příbuzným přes jejich vlastní chytrý telefon nebo tablet nastavovat telefon Doro vzdáleně a posílat do telefonu fotografie, videa, případně nabízet pomoc i bez součinnosti seniora. Právě tenhle přístup je ojedinělý. Chytrý telefon se snadno ovládá a nastavuje dorostencům a lidem v produktivním věku. Senioři mají (ne vždy oprávněné) obavy, že vstupem do menu, pohybem na jinou obrazovku nebo nastavením nějaké služby mohou telefon zničit či poškodit. Pokud jim někdo z rodiny může na dálku nastavení obnovit do funkčního stavu, nahrát do něj nějaké soubory, nastavit budík, schůzku u lékaře nebo upravit třeba telefonní seznam, je to celkem vítaná změna.

Doro_Liberto_820_03

Telefon je vybaven 4palcovým dotykovým displejem s rozlišením 800×480 obrazových bodů, pracuje se systémem Android 4.4.2, využívá 3G mobilní sítě a při komunikaci s okolím zvládne i přenos přes Bluetooth 4.0 a Wi-Fi. Údaje o vnitřní paměti hovoří o 4 GB a možnostech rozšíření pomocí microSD karet s kapacitou 32 GB.  Telefonu nechybí ani fotoaparát s 5MPix senzorem.  Na cestě k zákazníkovi je telefon vybaven i sluchátkovou sadou, USB kabelem a dokovací stanicí.

V současné době je telefon nabízen za 3 995 Kč včetně DPH.

Zdroj a foto: Doro

 

Reklama/Advertisement