Lenovo A6000 s pětipalcovým HD displejem

Telefon Lenovo A6000 byl představen na letošním veletrhu CES 2015 v Las Vegas. Jedná se o nástupce smartphonu Lenovo A606, je vybaven 5″ HD IPS displejem s rozlišením 720×1280 obrazových bodů, čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon MSM8916 s frekvencí 1,2 GHz, 1 GB RAM a 8 GB paměti s možností rozšíření o 32 GB pomocí microSD karet.

Smartphone nabídne dvojici integrovaných fotoaparátů. Zadní 8Mpx s automatickým ostřením a bleskem se bude hodit pro zachycení důležitých životních okamžiků a přední 2Mpx s pevným ohniskem je určený především pro pořizování selfie a videohovory. Telefon je dodáván s akumulátorem 2300 mAh, díky úspornému procesoru by přesto měl vydržet v provozu až tři dny na jedno nabití. Uživatelé mohou využít sadu aplikací Lenovo DOit, které jim usnadní správu dat a přispějí k většímu zabezpečení telefonu. Dvojice reproduktorů s technologií Dolby Digital Plus podle sdělení výrobce nabízí čistý prostorový zvuk.

Lenovo-A6000_02

Společně se systémem Android 4.4 KitKat a nadstavbou Vibe UI je Lenovo A6000 vybaven řadou předinstalovaných aplikací Lenovo DOit. SYNCit slouží pro zálohování a obnovu sms zpráv, telefonních kontaktů a výpisů hovorů do cloudového úložiště. Security umožňuje větší zabezpečení dat, optimalizaci systému, rodičovskou kontrolu a v případě krádeže telefonu uzamčení dat na dálku. SHAREit naopak nabízí možnost sdílet okamžitě fotky, videa a jiná multimédia s až pěti zařízeními najednou.

Reklama/Advertisement

Lenovo A6000 je v ČR dostupný za cenu od 4 499 Kč s DPH a mobilní operátor O2 jej navíc nabízí ve zvýhodněné nabídce za 3 600 Kč s DPH.

Zdroj a foto: Lenovo

Reklama/Advertisement