Herní klávesnice Razer BlackWidow V4 Pro s numerickým blokem

herní klávesnice Razer BlackWidow V4 Pro cena

Razer uvádí novou plnohodnotnou herní klávesnici Razer BlackWidow V4 Pro s novým Razer Command Dial, vyhrazenými makro klávesami, komplexním osvětlením Razer Chroma RGB, mechanickými spínači Razer a vyhrazenými ovládacími prvky médií.

Tato nejnovější verze oceňované řady klávesnic Razer BlackWidow má řadu funkcí, které vyhovují každému hráči. Příkazový volič poskytuje pokročilé ovládání a zkratky pro aplikace na ploše a ve hrách. Vyhrazené makroklávesy navíc umožňují provádět složité akce jedním stiskem tlačítka ve vyhrocených herních momentech.

herní klávesnice Razer BlackWidow V4 Pro cena

Klávesnice se také může pochlubit osvětlením Razer Chroma RGB pro každou klávesu a vícezónovým podsvícením RGB. To umožňuje téměř neomezené možnosti přizpůsobení a ponoření do hry.

Přizpůsobení a ovládání

Příkazový volič má přednastaveno 8 výchozích režimů, od zvětšení okna po přepínání karet prohlížeče. Kromě toho mohou uživatelé naprogramovat číselník až se 100 vlastními režimy, což jim umožní namapovat činnost číselníku ve směru i proti směru hodinových ručiček na preferovanou akci.

Pro každodenní použití mohou uživatelé naprogramovat několik aplikačních zkratek, například úpravu velikosti štětce Photoshopu, přejíždění po časové ose a další. Jednotlivé režimy lze přepínatjednoduchým kliknutím na příkazový volič a snadno je identifikovat podle barevného podsvícení voliče.

 

herní klávesnice Razer BlackWidow V4 Pro cena

Vlevo od hlavního rozložení klávesnice je umístěno 5 makrokláves pro snadný přístup. Ty lze použít k aktivaci složitých akcí, které lze naprogramovat buď prostřednictvím aplikace Razer Synapse, nebo pomocí nahrávání maker za chodu. Klávesnice se navíc může pochlubit 3 makro klávesami podél svého okraje, což poskytuje celkem 8 pohodlně umístěných makro kláves na klávesnici.

Podsvícení Razer Chroma RGB

BlackWidow V4 Pro je navržena tak, abyste se do ní mohli naplno ponořit díky technologii Razer Chroma RGB. Klávesnice je vybavena osvětlením jednotlivých kláves, které jasně svítí skrz průhledný kryt spínačů pro jasnější a živější efekt RGB. Ten je umocněn stejně jasným 38zónovým podsvícením, které je rozšířeno na magneticky připevněnou plyšovou koženkovou opěrku zápěstí, což uživateli poskytuje ještě větší ponoření do RGB.

herní klávesnice Razer BlackWidow V4 Pro cena

Prostřednictvím aplikace Razer Synapse mohou uživatelé synchronizovat nejen všechna svá zařízení s technologií Razer Chroma RGB, ale také další produkty 3rd party Chroma Connect. Pro hráče je k dispozici více než 200 her s integrovanou technologií Chroma, kde osvětlení RGB reaguje podle akcí nebo situací, které se ve hře odehrávají.

Dlouhá životnost

Klávesnice je vybavena nejnovější generací mechanických spínačů Razer s možností volby spínačů Green Clicky pro hmatovou odezvu nebo Yellow Linear spínačů pro hladký a tichý chod. Obě varianty spínačů prošly testováním a jsou nyní dimenzovány na 100 milionů stisků kláves.

herní klávesnice Razer BlackWidow V4 Pro cena

Mezi další významné funkce patří: USB 2.0 passthrough, odpojitelné konektory typu C, odolné horní pouzdro z hliníkové slitiny 5052, dvouúhelníkové stojany a frekvenci dotazování až 8000 Hz. A navíc, klávesnice obsahuje 2 vrstvy pěny tlumící zvuk uvnitř a stabilizátory mazané z výroby pro lepší akustiku při psaní.

Klávesnice Razer BlackWidow V4 Pro se může pochlubit velkým množstvím makro kláves, novým ovladačem Razer Command Dial a celoplošným osvětlením RGB.

herní klávesnice Razer BlackWidow V4 Pro cena

Technické údaje

 • Mechanické spínače Razer™ (lineární/klikací)
 • Razer Chroma™ RGB
 • Zapnutá funkce Razer™ Synapse
 • Horní pouzdro z hliníkové slitiny 5052
 • Dvojité krytky ABS na klávesy
 • Příkazový volič Razer™
 • 5 vyhrazených tlačítek maker
 • 3 vyhrazená boční tlačítka pro makra
 • Vyhrazený válec médií se 4 vyhrazenými tlačítky pro média
 • Průchod USB 2.0
 • Odpojitelné kabely typu C
 • Pěna do pouzdra a pěna na desky plošných spojů jsou součástí dodávky
 • Mazané stabilizátory
 • Magnetická plyšová koženková opěrka zápěstí
 • 2stranné podsvícení na hlavním podvozku s 3stranným podsvícením na opěrce zápěstí
 • Hybridní palubní úložiště až pro 5 profilů
 • Frekvence dotazování až 8 000 Hz

Dostupnost a cena 

Klávesnici můžete koupit u autorizovaných prodejců Razer a na webu Razer od 16. února, 2023. Cena klávesnice je nyní 229,99 USD (cca 5 150 Kč). Klávesnice je nabízena v US verzi, není k dispozici v provedení s klávesami s vyznačenou a podsvícenou českou diakritikou. 

Zdroj a foto: Razer

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.