Hodinky Samsung Galaxy Watch5 budou sledovat menstruační cyklus

chytré hodinky Samsung Galaxy Watch5 menstruační cyklus aplikace

Společnosti Samsung Electronics a Natural Cycles oznámily partnerství, díky kterému budou chytré hodinky řady Galaxy Watch5 nabízet pokročilé funkce sledování menstruačního cyklu na základě tělesné teploty.

Jde o první případ uzpůsobení originálního algoritmu společnosti Natural Cycles pro chytré hodinky. Toto nejnovější partnerství kombinuje špičkové senzory společnosti Samsung s inovativní technologií sledování plodnosti společnosti Natural Cycles, která ženám poskytuje podrobnější přehled o menstruačním cyklu.

Uživatelky zařízení Galaxy Watch5 budou mít přístup k pokročilému sledování cyklu prostřednictvím funkce Cycle Tracking společnosti Natural Cycle. Tuto funkci nedávno schválilo korejské Ministerstvo pro kontrolu potravin a léčiv (MFDS). Získala také povolení od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a splňuje požadavky pro označení CE.

„Jako společnost s vědeckými a technologickými základy jsme rádi, že můžeme ve spolupráci se společností Samsung nabídnout prvotřídní funkci, která zlepšuje podmínky zdraví žen,“ říká Dr. Raoul Scherwitzl, spoluzakladatel a spoluředitel společnosti Natural Cycles. „Aplikace Natural Cycles pomohla milionům žen po celém světě získat kontrolu nad svojí plodností a toto partnerství umožní společnosti Samsung využít naši technologii ke kontrole plodnosti a nabídnout sledování menstruačního cyklu na základě měření tělesné teploty poprvé prostřednictvím chytrých hodinek.“

Menstruační cyklus a sledování plodnosti

Společnost Natural Cycles chce být svým výzkumem průkopníkem v oblasti zdraví žen a stojí v čele vývoje inovativních technologií sledování plodnosti. Vyvinula světově první aplikaci se speciálním algoritmem, který využívá tělesnou teplotu a další klíčové ukazatele plodnosti k určení jedinečného stavu plodnosti každé uživatelky. Společnost Natural Cycles využívá svoji technologii a algoritmus k funkci sledování cyklu Cycle Tracking, která je k dispozici v aplikaci Samsung Health s hodinkami řady Galaxy Watch5.

Společnost Samsung je lídrem nové éry digitálního monitorování zdraví díky svojí pokročilé technologii senzorů, včetně přelomového senzoru BioActive. Nový infračervený teplotní senzor umožňuje získat podrobnější přehled o zdravotním stavu pomocí sledování změn teploty pokožky i menstruačního cyklu. Využívá infračervenou technologii pro přesnější měření teploty uživatelů i v případě, že dojde ke změně teploty v jejich okolí nebo se během spánku pohybují. Všechna data jsou šifrována a zabezpečena přímo v zařízení uživatele, což dává lidem větší kontrolu nad jejich zdravotními údaji, aniž by se museli obávat úniku těchto citlivých informací.

„Ženy mohou nyní snadno sledovat svůj menstruační cyklus přímo na hodinkách, a to díky kombinaci inovativní technologie sledování plodnosti Natural Cycles s vynikajícím teplotním senzorem Samsung. To jim přinese ucelenější přehled o jejich zdravotním stavu,“ uvádí Hon Pak, viceprezident a vedoucí Digital Health Team v MX Business společnosti Samsung Electronics. „Je to další ukázka filozofie otevřené spolupráce společnosti Samsung s dalšími předními společnostmi v oboru s cílem vytvořit podmínky ke zlepšení lidského zdraví.“

Dostupnost

Nové funkce sledování menstruačního cyklu na základě teploty pokožky budou k dispozici prostřednictvím aplikace Samsung Health v hodinkách Galaxy Watch5 a Watch5 Pro během druhého čtvrtletí na 32 trzích, mezi něž patří Belgie, Bulharsko, Česko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Spojené království, Španělsko, Švédsko a Švýcarsko, Korea a USA.

Funkce Cycle Tracking, vyvinutá společností Natural Cycles a dostupná v aplikaci Samsung Health, není určena k použití jako antikoncepce.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.