Western Digital My Book 22 TB a My Book Duo 44 TB

externí úložiště Western Digital My Book Duo 44 TB cena

Western Digital se svojí značkou WD rozšiřuje produktovou řadu stolních úložišť My Book a uvádí My Book s kapacitou 22 TB a My Book Duo s možností uložení až 44 TB dat. 

„Spotřebitelé pokračují v rychlém tempu při neustálém vytváření dat. Jen v samotném roce 2022 průměrná domácnost vygenerovala více než 20 TB dat a očekáváme, že tato hodnota poroste s tím, jak lidé tvoří a využívají stále více digitálního obsahu,” říká John Rydning, viceprezident pro výzkum společnosti Global DataSphere při International Data Corporation (IDC), a dodává: „Někteří lidé spoléhají na cloudová úložiště, ale my víme, že zákazníci hledají místní úložiště, které mají doslova na dosah, a které jim pomůže uchovat a snadno ovládat rostoucí objem jejich osobních i pracovních dat.”

Externí disky usnadní zálohování 

Průměrná americká rodina vlastní deset digitálně propojených zařízení. Externí disk My Book, jako nové, vysoce kapacitní zařízení, poskytne lidem významný prostor pro pomoc při nutném zálohování osobních zařízení včetně těch, které jsou součástí domácnosti.

externí úložiště Western Digital My Book 22 TB cena

Mohou to být nenahraditelné fotografie a videa nebo zálohy důležitých pracovních dokumentů a aplikací. Značka WD stále hledá způsoby, jak může lidem pomáhat při rostoucí potřebě ukládání dat.

“Při každodenním používání bezpočtu zařízení v běžném životě máme schopnost nepřetržitě vytvářet, využívat a generovat ohromné množství digitálního obsahu,” říká Susan Park, viceprezidentka produktového managementu společnosti Western Digital, a dodává: „Naším cílem je pomáhat lidem snadno a spolehlivě tato data ukládat.”

Kapacita pro velké množství dat

Stolní externí disk My Book 22 TB nabízí uživatelům možnost, jak zálohovat a chránit tisíce souborů, fotografií, videa a dalších dokumentů z různých ukládacích zařízení a úložišť včetně přenosných SSD a HDD disků, paměťových karet nebo USB flash disků a konsolidovat data v jednom uspořádaném a snadno přístupném místě.

externí úložiště Western Digital My Book 22 TB cena

Pro všechny, kdo hledají ještě větší úložiště, je k dispozici My Book Duo s kapacitou 44 TB, které je vybaveno pevnými disky Western Digital® optimalizovanými pro pole RAID. Tyto pevné disky jsou připraveny poskytnout ihned po vybalení maximální výkon i kapacitu.

externí úložiště Western Digital My Book Duo 44 TB cena

My Book Duo může být pomocí přiloženého softwaru přenastaveno do režimu RAID-1 pro duplikování dat (zrcadlení dat), nebo nastaveno jako dva nezávislé disky (JBOD).

Dostupnost a cena

Externí stolní pevný disk My Book 22 TB je k dostání prostřednictvím vybraných prodejců za doporučenou koncovou cenu 19 078 Kč.  

externí úložiště Western Digital My Book 22 TB a My Book Duo 44 TB cena

My Book Duo s kapacitou 44 TB pak za 43 244 Kč. Oba produkty jsou k dostání také v internetovém obchodě Western Digital store.

Zdroj a foto: Western Digital.

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.