HONOR Magic5 Lite je podle DxOMark telefon s nejlepší výdrží baterie na světě

telefon HONOR Magic5 Lite test DxOMark výdrž baterie

Chytrý telefon HONOR Magic5 Lite získal po důkladném testování DxOMark 1. místo za výdrž baterie a je nejlepší volbou zákazníků, kteří hledají vysokou výdrž i celkovou výkonnost.

Výsledky testování DxOMark

Nový HONOR Magic5 Lite dostal do vínku lehkou, pevnou a kompaktní baterii, která prošla 4 náročnými testy společnosti DxOMark s vyznamenáním. Musel obstát jak v simulaci běžného používání, tak i při používání v terénu. Nechyběl test kalibrování a nabíjení.

Výsledky potvrdily, že baterie HONOR Magic5 Lite vydrží více než 3 dny středně náročného používání.

Navíc ukázaly její mimořádnou účinnost při nabíjení. Díky tomu je HONOR Magic5 Lite ideální volbou pro všechny, kdo hledají zařízení, které udrží maximální výkon co nejdéle.

Základem k tomu, aby baterie měla maximální výdrž byla nově vyvinutá, vysoce pevná a lehká hliníková slitina pro desky středního rámečku. Tato součást prošla desítkami tisíc testů, včetně testů ohybu, pádu, pevnosti, nárazu a odolnosti proti namáhání.

Hmotnost středových rámečků se tak snížila o 4 gramy a došlo 15% ztenčení. Díky tomu je mobilní telefon lehčí, pevnější a kompaktnější.

telefon HONOR Magic5 Lite test DxOMark výdrž baterie

Baterie HONOR Magic5 Lite s bezkonkurenční energetickou hustotou je navíc o 3 % tenčí než běžné baterie. Uspořádání PCB (desky plošných spojů) s vysokou hustotou zvyšuje celkovou možnost jeho využití o 5 %. Současně se uspořádání baterie optimalizovalo tak, aby se maximalizoval prostor a snížila tloušťka. Do malého a tenkého zařízení se tak podařilo vměstnat 5100mAh velkou baterii.

telefon HONOR Magic5 Lite test DxOMark výdrž baterie

Specialisté společnosti HONOR se také detailně věnovali softwarové oblasti a novým funkcím, mezi které patří inteligentní využívání procesorů, řízení na úrovni aplikačních procesů, inteligentní výběr sítě a řízení spotřeby energie. Díky tomu telefon šetří výdrž baterie i v době, kdy jej uživatel aktivně nepoužívá.

„Baterie telefonu HONOR Magic5 Lite si během našich testů autonomie vedla pozoruhodně dobře a při střídmém používání vydržela 74 hodin. Kromě toho bylo vybíjecí proud zařízení ve všech případech použití velmi nízký, což svědčí o inženýrském úsilí, které bylo vynaloženo na optimalizaci výkonu,“ dodal k testům Olivier Simon, zástupce technického ředitele a ředitel oddělení baterií společnosti DxOMark.

Dostupnost a cena

HONOR Magic5 Lite bude oficiálně představen v rámci celé nové série Magic také na technologickém veletrhu MWC v Barceloně už 27. února 2023. Cena ani přesné specifikace zatím nebyly výrobcem uvedeny.

Zdroj a foto: Honor

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.