IronKey S200 – nejlépe zabezpečený USB flash disk už je v ČR

IronKey S200 nabízí bezkonkurenční ochranu, vlastní zabezpečený webový prohlížeč a možnost aktualizací. Je nejlépe softwarově i fyzicky zabezpečeným USB flash diskem, využívá 256bitové AES šifrování a autodestrukční obvody.

Speciálně vyvinutý USB flash disk slouží k ukládání a práci s citlivými nebo utajovanými informacemi a má bezpečnostní certifikaci FIPS 140-2 třetí úrovně (Federal Information Processing Standard U.S.A. – Security Level 3). Je využíván například pro armádní účely. Téměř dokonalý systém brání jakémukoli zneužití hrubou silou nebo softwarem. Pevné voděodolné tělo vydrží i extrémní tlak a obranné funkce jsou schopné detekovat i pokusy o neoprávněnou manipulaci.

Cryptochip brání hackerským útokům a pokud zaznamená pokus o nepovolenou manipulaci, data smaže. Ochranu zvyšuje i tenký kovový obal kolem paměťového jádra, který slouží jako elektromagnetická ochrana v případě elektronického skenování obsahu. Hardwarové zabezpečení u IronKey nemůže být nijak (náhodně ani úmyslně) vypnuto. IronKey S200 hlídá počet špatně zadaných hesel a po překročení určitého limitu bezpečně data odstraní. Pokud potřebuje uživatel použít IronKey na neověřeném počítači, například v internetové kavárně, tak je po zapojení připravena interní virtuální klávesnice, která brání různým malwarům nebo keyloggerům v ukradení hesla.

IronKey disponuje funkcemi pro update, disk obsahuje i užitečné programy včetně zabezpečené verze prohlížeče FireFox 3, takže lze bezpečně prohlížet webové stránky i z neověřeného počítače. K dispozici je rovněž Identity Manager pro správu hesel.

Autorizovaným prodejcem produktů společnosti IronKey, Inc. pro Českou a Slovenskou republiku je od 1. dubna společnost DATASYS, která převzala veškeré tyto aktivity od společnosti IMK Solution. IronKey s kapacitou až 16 GB lze zakoupit ve třech variantách: Basic, Personal a Enterprise. Cena disku začíná na částce 1890 Kč (kapacita 1 GB). IronKey S200 je možné používat na počítačích se všemi běžnými operačními systémy.

Zdroj a foto: Datasys

Aktualizace 6.5.2010 – fotogalerie z tiskové konference Datasys