Kingston ohlásil hardwarově šifrovaný USB disk IronKey Keypad 200

zabezpečený usb disk s klávesnicí Kingston IronKey Keypad 200

Společnost Kingston Digital Europe Co LLP oznámila uvedení USB flash disku Kingston IronKey™ Keypad 200 (KP200), který jako první ve své kategorii přináší nejnovější zabezpečení dat podle normy FIPS 140-3 Level 3.

Disk IronKey™ Keypad 200 byl vyroben s cílem zajistit robustní ochranu dat a flexibilitu použití. Nabízí 256bitové hardwarové šifrování XTS-AES a spoustu funkcí nezávislých na operačním systému.

Disk má také vestavěnou dobíjecí baterii a alfanumerickou klávesnici pro snadné zadávání přístupového PIN kódu, takže se dá odemknout bez externího napájení a softwaru. Po odemknutí mohou uživatelé přistupovat ke svým datům připojením disku k jakémukoli zařízení, které podporuje flash úložiště s rozhraním USB-A. To umožňuje snadné použití se širokou škálou IT systémů.

Disk KP200 má certifikaci FIPS-140-3 Level 3 (vystavení oficiálního certifikátu dosud probíhá) pro zabezpečení na armádní úrovni a elektronické obvody disku jsou potaženy odolným epoxidovým nátěrem, který znemožňuje přístup k interním součástem bez jejich poškození.

Pro další zvýšení ochrany je klávesnice potažena ochrannou polymerovou vrstvou, která zabraňuje analýze otisků prstů na tlačítkách.

Ochrana proti neúspěšnému přihlášení

KP200 umožňuje používat samostatné PIN kódy pro správce a uživatele. Po deseti neúspěšných pokusech o přihlášení se zablokuje PIN kód uživatele, ale pokud jsou povoleny oba PIN kódy, lze pro obnovení PIN kódu uživatele a přístupu k diskové jednotce použít PIN kód správce.

zabezpečený usb disk s klávesnicí Kingston IronKey Keypad 200

Pokud je samotný PIN kód správce zadán desetkrát po sobě chybně, vestavěná ochrana proti útoku hrubou silou disk kryptograficky vymaže, čímž trvale zničí data a resetuje zařízení. Kromě toho je možné chránit disk před malwarem z nedůvěryhodných systémů pomocí dvou režimů povolujících pouze čtení dat. To umožňuje chránit disk proti zápisu během konkrétní relace nebo globálně ve všech uživatelských relacích.

Vylepšení zabezpečení pro FIPS 140-3 Level 3:

 • Minimální délka PIN kódu se zvyšuje ze 7 na 8 číslic (maximální délka je 15) pro podporu silnějšího zabezpečení.
 • Žádný přednastavený PIN kód z výroby – uživatel musí nastavit vlastní PIN kód při prvním použití.
 • Pravidelné automatické samotestování pro zajištění plně funkčního zabezpečení – pokud je zjištěn problém, KP200 se vypne.
 • Automatické vypnutí při neobvyklé teplotě nebo napětí.
 • Vylepšený generátor náhodných čísel pro generování silnějších šifrovacích klíčů.
Kingston IronKey Keypad 200
OznačeníKapacita
IKKP200/8GB8GB IronKey Keypad 200
IKKP200/16GB16GB IronKey Keypad 200
IKKP200/32GB32GB IronKey Keypad 200
IKKP200/64GB64GB IronKey Keypad 200
IKKP200/128GB128GB IronKey Keypad 200

zabezpečený usb disk s klávesnicí Kingston IronKey Keypad 200

Vlastnosti a funkce disku Kingston IronKey Keypad 200:

 • Certifikace pro FIPS 140-3 Level 3 (vydání certifikátu probíhá): KP200 splňuje nové bezpečnostní specifikace FIPS 140-3 Level 3 pro armádní účely, které zveřejnil NIST. Disk prošel úspěšně certifikačním laboratorním testováním a nyní probíhá revizní cyklus pro konečné schválení ze strany NIST. Jedná se o vylepšenou verzi specifikací FIPS 140-2 Level 3, která dále zlepšuje bezpečnostní parametry disku a jeho odolnost proti neoprávněné manipulaci. Disk má 256bitové šifrování XTS-AES spolu s ochranou proti útokům typu Brute Force a BadUSB a s digitálně podepsaným firmwarem. Jeho obvody jsou pokryty vrstvou speciálního odolného epoxidu, který brání v přístupu k polovodičovým prvkům a prakticky znemožňuje vyjmutí součástí bez jejich poškození.
 • Nezávislost na operačním systému a zařízení: Díky interní dobíjecí baterii lze disk KP200 odemknout pomocí vestavěné klávesnice bez použití externího napájení nebo softwaru, a pak ho připojit k libovolnému zařízení s rozhraním USB-A a s podporou technologii Mass Storage. To dává uživatelům maximální flexibilitu napříč různými typy platforem a operačních systémů.
 • Možnost použití více PIN kódů (User/Admin): Uživatelé mají možnost nastavit uživatelský nebo správcovský/uživatelský režim. Funkci správce lze použít pro obnovení PIN kódu uživatele a pro zajištění přístupu k diskové jednotce v případě, že dojde k zapomenutí PIN kódu uživatele nebo k zablokování jednotky po dosažení maximálního počtu 10 neúspěšných pokusů o přihlášení uživatele.
 • Režimy ochrany proti zápisu (Global/Session Read-Only): Správce a uživatel mohou pro aktuální relaci nastavit režim umožňující pouze čtení dat, což chrání jednotku před potenciálně škodlivým softwarem v nedůvěryhodných systémech. Správce může nastavit režim zabraňující zápisu také pro všechny relace. Toto nastavení trvá, dokud není resetováno.
 • Rozhraní: USB 3.2 Gen 1
 • Kapacity: 8, 16, 32, 64 a 128 GB
 • Konektor: USB-A
 • Rychlost:
  USB 3.2 Gen 1
  8–128 GB: čtení 145 MB/, zápis 115 MB/s  
  USB 2.0
    8 GB: čtení 30 MB/s, zápis 12 MB/s
    16–128 GB: čtení 30 MB/s, zápis 20 MB/s
 • Rozměry (disk s krytem): 80 × 20 × 10,5 mm
 • Rozměry (disk bez krytu): 78 × 18 × 8 mm
 • Vodotěsnost/prachotěsnost 3: Certifikace pro stupeň krytí IP57
 • Provozní teplota: 0 až 50 °C
 • Skladovací teplota: -20 až 60 °C
 • Kompatibilita: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1
 • Minimální systémové požadavky: Splňuje normu USB 3.0, kompatibilní s USB 2.0
 • Záruka/podpora: 3letá záruka, bezplatná technická podpora
 • Kompatibilita: Nezávislost na OS: Microsoft Windows®, macOS®, Linux®, Chrome OS™, Android™4 nebo jakýkoli systém s podporou pro zařízení typu USB mass storage.

Kingston® IronKey™ Keypad 200 využívá zabezpečovací technologii DataLock® licencovanou od společnosti ClevX, LLC. www.clevx.com/patents

Dostupnost a cena

USB disk Kingston IronKey Keypad 200 nabízí paměťové kapacity od 8 GB do 128 GB, omezenou tříletou záruku s bezplatnou technickou podporou a spolehlivost značky Kingston. Dostupnost na trhu ani ceny produktů nebyly výrobcem dosud zveřejněny

Zdroj a foto: Kingston

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.