Tesla uvádí bezpečnostní kameru s otočným objektivem Smart Camera 360

bezpečnostní kamera s otočným objektivem Tesla Smart Camera 360 (2022)

Nová kamera s moderním designem, určená pro používání v interiéru, poskytuje nepřetržitý přehled o dění ve sledovaném prostoru. Díky možnosti otáčení objektivu o plných 360 stupňů a náklonu v rozsahu -15 až +40 stupňů od vodorovné osy dokáže Tesla Smart Camera 360 (2022) z jediného místa pokrýt všechny vstupy do místnosti, stejně jako ohlídat děti i domácí mazlíčky.

K hlavním přednostem letošního modelu bezpečnostní kamery Tesla Smart Camera 360 (2022) patří inteligentní detekce pohybu a zvuku, díky které dokáže kamera upozornit na různé události, jako jsou otevření dveří nebo rozbití skla v okně.

Kamera svým objektivem následně sleduje zdroj zaznamenaného pohybu či zvuku a poskytne tak jasný přehled o tom, co se ve sledované oblasti děje.

Díky připojení kamery k WiFi a ovládání prostřednictvím mobilní aplikace Tesla Smart, dostupné pro Android a iOS, může Tesla Smart Camera 360 (2022) okamžitě informovat majitele bytu či domu o každé detekované události, která navíc zůstane zaznamenaná na microSD kartě nebo v cloudovém úložišti.

Hlídá ve dne i v noci

Kvalitní obraz kamery zajišťuje snímač s rozlišením Full HD (1 920 × 1 080 bodů), stejně jako infračervené diody s dosvitem až 10 metrů pro snímání za šera i v úplné tmě. Tesla Smart Camera 360 (2022) je kromě mikrofonu vybavená rovněž reproduktorem pro obousměrný přenos zvuku.

bezpečnostní kamera s otočným objektivem Tesla Smart Camera 360 (2022)

Prostřednictvím aplikace Tesla Smart v telefonu je pak možné na dálku odradit nevítaného návštěvníka, utišit plačící dítě nebo uklidnit štěkajícího psa.

Obavy o zachování soukromí rozptýlí možnost nastavení časového plánu ukládání záznamu jen na dobu, kdy obvykle nikdo není doma. Také zorné pole kamery Tesla Smart Camera 360 (2022) lze upravit tak, aby nezasahovala do soukromí žádného z členů domácnosti.

Podpora asistentů Google a Amazon

Kromě aplikace Tesla Smart podporuje kamera i ovládání prostřednictvím inteligentních asistenčních služeb Google Assistant a Amazon Alexa, a lze ji tedy plně začlenit do systému inteligentní domácnosti.

bezpečnostní kamera s otočným objektivem Tesla Smart Camera 360 (2022)

Náročné uživatele potěší podpora protokolu ONVIF, která umožňuje zapojit kameru Tesla Smart Camera 360 (2022) do řešení domácího zabezpečovacího systému a sledovat i ukládat záznam v záznamovém zařízení typu NVR (Network Video Recorder). Kromě připojení do elektrické zásuvky lze napájení kamery řešit i s pomocí powerbanky.

bezpečnostní kamera s otočným objektivem Tesla Smart Camera 360 (2022)

Technické specifikace  

FunkceInteligentní detekce pohybu a zvuku, obousměrný přenos zvuku, náklon a otáčení objektivu, podpora ONVIF, ukládání záznamu na microSD kartu, do cloudu a do NVR
Rozlišení obrazu1 920 × 1 080 bodů
Snímací senzor / objektiv1/2,9‘‘ 2MPx, CMOS / 3,6 mm @ F/2.0
Dosvit nočního viděníaž 10 m
NapájeníDC 5V, 1A
Připojení k internetuWi-Fi 2,4 GHz IEEE 802.11b/g/n
AplikaceTesla Smart pro Google Android a Apple iOS
Rozměry73 × 78 × 121 mm
Doporučená cena1 090 Kč

Dostupnost a cena

Novou kameru Tesla Smart Camera 360 (2022) lze zakoupit na e-shopu Tesla Smart, stejně jako u vybraných partnerů, a to za doporučenou cenu 1090 Kč.

Zdroj a foto: Tesla Smart

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.