Lenovo Miix 2 – 8palcový tablet pro práci a zábavu

Tablet Lenovo Miix 2 s pouzdrem
Tablet Lenovo Miix 2 s pouzdrem

Nový tablet Lenovo Miix 2 s Windows 8.1 integruje čtyřjádrový procesor Intel a IPS displej se širokým pozorovacím úhlem a vysokým rozlišením.

Osmipalcový tablet Lenovo Miix 2 tenký pouhých 8,35 mm a s hmotností jen 350 g má displej s poměrem stran 16:10. Desetibodový multidotykový WXGA displej přináší rozlišení 800 × 1280 a 178stupňový pozorovací úhel. Tablet je vybaven dvěma kamerami, jednou 2megapixelovou vpředu a jednou 5megapixelovou vzadu. S předinstalovanými Windows 8.1 přináší Lenovo Miix 2 všechna vylepšení nejnovějšího operačního systému společnosti Microsoft, včetně zlepšeného prohledávání a sdílení, prohlížení webu s novým IE 11, optimalizace pro ovládání dotykem a návratu populárního tlačítka „Start“.

 

Lenovo Miix 2_a

Lenovo Miix 2 uvnitř pohání výkonný procesor Intel Bay Trail-T Quad Core postavený na architektuře Intel Atom S a integrovanou grafiku Intel HD Graphics (Gen7) s technologií Clear Video HD pro plynulé přehrávání videa. S nadstandardní kapacitou vestavěného eMMC úložiště pro videa, hudbu a fotografie až 128 GB (rozšiřitelného až o 32 GB pomocí slotu Micro SD) se Miix 2 určitě stane preferovaným tabletem pro uživatele na cestách. Vybrané modely navíc disponují integrovaným 3G modemem.

Lenovo Miix 2 je dodáván s předinstalovaným balíkem Microsoft Office Home & Student 2013, který umožňuje uživatelům snadno prohlížet, upravovat a spravovat své dokumenty okamžitě po vybalení z krabice. Tablet nabízí také možnost použití dotykového pera a odnímatelného krytu. Kryt chrání nejen displej, když není v provozu, ale slouží i jako stojan při zobrazení obsahu. Dotykové pero je dokonalým společníkem pro kreslení, skicování nebo psaní poznámek.

Lenovo Miix 2 bude na českém trhu dostupný začátkem prosince za doporučenou cenu od 9 499 Kč s DPH.

Zdroj a foto: Lenovo