Reklama/Advertisement

Profi kompakt Nikon CoolPix P7000

Nikon oznámil uvedení vysoce výkonného fotoaparátu řady COOLPIX, modelu P7000, který byl vytvořen na základě rozsáhlého průzkumu mezi profesionálními fotografy a poskytuje vynikající snímky při zachování kompaktnějších rozměrů ve srovnání s jednookými zrcadlovkami.

Špičkovou kvalitu obrazu fotoaparátu P7000 zaručuje širokoúhlý objektiv NIKKOR s 7,1× zoomem o rozsahu ohniskových vzdáleností 28 až 200 mm (ekvivalent u kinofilmu), optickou redukcí vibrací (VR) a dvěma optickými členy ze skel ED, a zcela nový systém zpracování obrazu Nikon EXPEED C2. Rozměrný 1,49 cm (1/1,7“) CCD snímač s 10,1 milionů efektivních pixelů nabízí velký dynamický rozsah a výjimečný výkon za nízké hladiny osvětlení, zatímco 7,5 cm (3,0“) LCD monitor s vysokým rozlišením (920 000 pixelů) zaručuje brilantní obraz při tvorbě kompozice snímků, záznamu videosekvencí a přehrávání pořízených výsledků.

Široký rozsah citlivostí fotoaparátu P7000 k působení světla ISO 100 až ISO 3200 lze ještě dále rozšířit o nastavení Hi 1 (ekvivalent ISO 6400), a k dispozici je také noční režim s nízkou úrovní šumu pro kvalitní výsledky za nízké hladiny osvětlení (například v interiérech osvětlených svíčkami) a funkce redukce šumu umožňující fotografům ovlivňovat úroveň šumu na výsledných snímcích.

V situacích, kde je obtížné zvolit správné nastavení, zaručuje pořízení přirozeně působících snímků funkce D-Lighting. Tato funkce automaticky zachraňuje podexponovaná místa snímků vzniklá v důsledku vysoce kontrastního osvětlení fotografovaného motivu. Zabudované předvolby COOLPIX Picture Control, odvozené od technologie využívané v digitálních jednookých zrcadlovkách Nikon, umožňují uživateli upravovat parametry zpracování snímků fotoaparátem podle vlastního vkusu, a nová funkce bracketingu umožňuje pořizovat série snímků s lehce odlišným nastavením expozice, citlivosti ISO nebo vyvážení bílé barvy s možností následného výběru snímku, který nejlépe odpovídá původnímu fotografickému záměru. Na LCD monitoru lze nově zobrazit také virtuální horizont kontrolující perfektně vodorovnou pozici fotoaparátu.

COOLPIX P7000 umožňuje zaznamenávat HD videosekvence (720p) včetně stereofonního zvuku za pomoci vestavěného mikrofonu, konektor typu jack umožňuje volitelně použít externí mikrofon. Velký 7,5 cm (3“) LCD displej s vysokým rozlišením (920 000 pixelů) zobrazuje téměř 100 % barevného prostoru sRGB pro snadnou kontrolu snímků a optický hledáček fotoaparátu je vybaven dioptrickou korekcí. Přístroj dále obsahuje port HDMI pro okamžité sdílení snímků na externích zobrazovačích s vysokým rozlišením.

Ti, kteří upřednostňují úpravy snímků v počítači PC nebo Mac, mohou snímky ukládat ve vylepšeném formátu NRW+ (COOLPIX RAW), který produkuje nekomprimované digitální „negativy“ pro pokročilé úpravy. Soubory NRW+ jsou kompatibilní s dodávaným softwarem Nikon ViewNX 2 a volitelným fotoeditačním softwarem Capture NX2.

Fotoaparát P7000 byl vytvořen pro uživatele, kteří chtějí mít plnou kontrolu nad svými snímky, a nabízí osvědčené intuitivní ovládací prvky známé z digitálních jednookých zrcadlovek Nikon, jako je příkazový volič a tlačítko AE-L/AF-L. Fotoaparát P7000 je vybaven rovněž analogovým „retro“ voličem pro nastavení korekce expozice v krocích po 1/3 EV. Manuální ovládání dalších běžně používaných funkcí je přístupné pomocí voliče rychlého menu. Funkce uživatelského nastavení umožňuje uživatelům rychle nastavit zoom na předvolenou ohniskovou vzdálenost, což je obdobné použití výměnných objektivů. Nastavení jednotlivých pozic zoomu lze navíc upravit podle požadavků uživatele. Kromě toho je zde funkce paměti zoomu umožňující za pomoci nového voliče přepnout na libovolnou ohniskovou vzdálenost.

COOLPIX P7000 bude dostupný za doporučenou prodejní cenu 12 990 Kč.

Zdroj: Nikon

You must be logged in to post a comment Login