Lenovo ThinkCentre neo 50a 24 All-in-One s podporou umělé inteligence

počítač Lenovo ThinkCentre neo 50a 24 All-in-One

Společnost Lenovo představila nový stolní počítač ThinkCentre™ neo 50a 24 all-in-one (AIO), který disponuje inovativními funkcemi a podporou umělé inteligence, a zároveň reaguje na potřeby nové generace malých a středních firem (SMB). Lenovo tak rozšiřuje své zcela nové portfolio stolních počítačů ThinkCentre neo, které představilo na začátku tohoto roku, a jehož cílem je nabídnout rostoucím firmám vysoce výkonné stolní počítače.

Nový stolní počítač AIO je vybavený nejnovějšími procesory Intel® Core™ řady H 12. generace s grafikou Intel® Arc™ A370M a operačním systémem Windows 11, disponuje mimo jiné technologiemi založenými na umělé inteligenci včetně detekce lidské přítomnosti, adaptivního stmívání obrazovky, potlačení šumu a funkce AI Meeting Manager.

ThinkCentre neo 50a 24 nabízí 23,8palcový Full-HD displej s certifikací TÜV Rheinland Low Blue Light a širokým pozorovacím úhlem, dostupný rovněž ve variantě s dotykovým ovládáním. Ve stylovém minimalistickém designu za použití moderní barvy terrazzo s materiálovou úpravou značky, se ukrývá ochrana ThinkShield™ se zabezpečením na bázi fTPM, která s ochranou na úrovni systému BIOS a zabezpečením portů zajišťuje bezpečnost celého systému.

V rámci udržitelnosti byly při výrobě obalů použity plasty, které byly odstraněny z oceánů a společnost zároveň zvolila ekologicky šetrnější design využívající recyklované materiály a suroviny bez obsahu barev. 

Umělá inteligence, která podporuje produktivní podnikání

Dostatečný výpočetní výkon, grafika na profesionální úrovni a kapacita paměti až 16 GB se postarají i o ty nejnáročnější úkoly, a navíc existuje mnoho možností, kam data ukládat. Wi-Fi 6 maximalizuje šířku pásma v přetížených sítích pro bezproblémovou spolupráci v cloudu.

Detekce přítomnosti člověka díky podpoře umělé inteligence umožňuje bezdotykové přihlášení pro snadné používání a pohodlí více uživatelů. Zároveň dokáže inteligentně ztlumit displej, když uživatel odvrátí zrak, čímž snižuje spotřebu energie. Adaptivní obrazovka snímá okolní světlo a podle potřeby tlumí nebo rozjasňuje displej. 

Efektivní a fungující spolupráce je pro moderní pracoviště nezbytná. Neo 50a 24 je vysoce produktivní AIO počítač, který posouvá videokonference na další úroveň. Obsahuje audio od společnosti Harman® a výsuvnou webovou kameru. Je také vybaven funkcí AI Meeting Manager, která nabízí překladač v reálném čase, převod hlasu na text, titulky, editor poznámek ze schůzky a hlasovou interakci Amazon® Alexa® pro futuristický zážitek. Funkce Lenovo Smart Appearance vylepšuje rysy obličeje a rozostřuje pozadí pro potřeby videokonferencí na vysoké úrovni.

Větší bezpečnost a smysluplná udržitelnost

Vestavěné zabezpečení je pro ochranu podniků a uživatelů nejdůležitější. ThinkCentre neo 50a 24 obsahuje modul Firmware Trusted Platform Module 2.0 (fTPM 2.0), který šifruje data a přidává další vrstvu ochrany. Ochrana na úrovni systému BIOS zabraňuje neoprávněnému přístupu dvěma způsoby – manuálně nebo prostřednictvím zařízení USB. Funkce detekce lidské přítomnosti zase rozpoznává uživatele pomocí biometrických algoritmů s podporou umělé inteligence. Výsuvná kamera se otevírá pouze tehdy, když ji uživatel potřebuje a zabraňuje tak nechtěnému narušení soukromí.

ThinkCentre neo 50a 24 je navržen tak, aby nejen zlepšil uživatelský zážitek a snížil svůj dopad na životní prostředí díky použití materiálů z odpovědných zdrojů, ale také snížil spotřebu energie. Certifikace ENERGY STAR® 8.0 zajišťuje maximální účinnost pro nižší spotřebu energie a po celou dobu životnosti výrobku splňuje přísné normy pro získání certifikace EPEAT Silver™. Zákazníci se navíc mohou rozhodnout pro službu Lenovo CO2 Offset Service, což je volitelná služba, která pomáhá firmám přispívat na konkrétní ekologické projekty.

Dostupnost a cena

ThinkCentre neo 50a 24 bude k dispozici od října 2022 s cenou začínající na 24 000 Kč včetně DPH. Služba CO2 Offset je k dispozici pro všechny počítače Lenovo Think, Lenovo Legion a počítače Lenovo Yoga zakoupené prostřednictvím webu Lenovo.com.

Zdroj a foto: Lenovo

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.