LG představilo televizor LG OLED Flex LX3 s ohebným 42palcovým OLED displejem

televize s ohebným displejem LG OLED Flex LX 3 cena

LG představilo inovativní televizor LG OLED Flex (model LX3), který se chlubí prvním ohebným 42palcovým OLED displejem na světě a přináší skvělý herní zážitek. Speciální funkce a aplikace nabízejí spoustu možností personalizace, zároveň dělají celý zážitek z hraní skutečně příjemným.

Zvolte si ideální prohnutí obrazu

LG představilo první ohebný 42″ televizor na světě, který ocení především hráči. LG OLED Flex je ideální jak pro hraní na konzolích, počítačích nebo v cloudu, ale také pro sledování obsahu v televizi nebo v rámci streamovacích služeb.

Pozoruhodný displej modelu LX3 lze využít klasicky jako plochý televizor, nebo televizor se zakřivením (900R). Televizor uživatelům umožňuje vybrat si ideální úroveň prohnutí pro přesně takový zážitek ze sledování, který každý uživatel sám preferuje.

Skvělý obraz pro komfortní sledování

Převratný tvar displeje LG OLED Flex, který LG představilo na letošním IFA veletrhu, je díky technologii LG OLED bez podsvícení a se samosvítícími pixely. Ať už plochý, nebo zakřivený, LX3 je vybaven technologií LG OLED evo a poskytuje stejnou výjimečnou kvalitu obrazu a výkon, díky nimž se LG OLED stal volbou náročných spotřebitelů po celém světě.

Díky nekonečnému kontrastu, hluboké černé, přesným barvám (100% certifikovaná věrnost barev), bleskurychlé době odezvy 0,1 milisekundy a nízkému zpoždění na vstupu budou mít uživatelé nového monitoru pocit, že jsou součástí dění na obrazovce.

Kromě realistické kvality obrazu, kterou zajišťují inteligentní procesor α (Alpha) 9 generace 5 a jedinečné algoritmy zpracování obrazu, nabízí LG OLED FLEX také vynikající komfort pro oči, o čemž svědčí několik certifikací, které dokazují, že obraz je bez blikání a škodlivého oslnění.

televize s ohebným displejem LG OLED Flex LX 3 cena

Obrazovka OLED modelu LX3 je šetrnější k očím a umožňuje uživatelům vychutnat si delší dobu hraní a sledování oblíbených pořadů, aniž by pociťovali únavu očí. Aplikace super antireflexní vrstvy (SAR) pomáhá zabránit světelným odrazům, takže uživatelé mohou soustředit svou veškerou pozornost na dění na obrazovce.

Přizpůsobitelný ohebný displej

Díky možnostem přizpůsobení se ohebný 42palcový displej nepodobá ničemu jinému na trhu. Uživatelé mohou rychle nastavit zakřivení displeje LX3 na jednu ze tří dostupných předvoleb pomocí vyhrazeného tlačítka na dálkovém ovladači. Funkci lze ovládat také manuálně, a to v pětiprocentních krocích ve 20 různých úrovních.

Obrazovku monitoru lze navíc naklonit až o 10 stupňů směrem k uživateli nebo až o 5 stupňů od něj. Výškově nastavitelný stojan lze posunovat nahoru a dolů o 140 milimetrů, což zaručuje ergonomické pohodlí.

Perfektní herní zážitek

Model LX3 je vybavený jedinečnými funkcemi a vlastnostmi, které uživatelům umožňují lepší kontrolu při hraní. Hráči si například mohou nastavit velikost obrazu na displeji podle svých individuálních preferencí nebo podle žánru hry, kterou hrají.

Fanoušci RPG titulů, závodních her nebo plošinovek budou chtít pravděpodobně využít všech 42 palců obrazovky, zatímco hráči RTS strategií nebo FPS stříleček mohou dát přednost obrazu o velikosti 32 nebo 27 palců, který jim umožní vidět na první pohled vše, co se v herním prostředí děje. Funkce změny velikosti obrazu je snadno přístupná z pohodlné nabídky Gaming Dashboard, kde si mohou uživatelé zvolit také pozici menšího obrazu na displeji nahoře, dole nebo uprostřed.

Nová aplikace pro LX3

Nová aplikace Game, která je exkluzivní přímo pro LX3, podporuje vlastní spořiče obrazovky, nabízí zkratky k oblíbeným aplikacím, jako je Twitch a YouTube a poskytuje seznam připojených externích vstupních zařízení. A to vše na jedné obrazovce.

Aplikace LG Gaming Optimizer, upravená pro LG OLED Flex, přidává k rozmanité nabídce obrazových a zvukových možností také vlastní nastavení zvuku pro konkrétní herní žánry. Speciální stránka pro nastavení zvuku ve hrách obsahuje ekvalizér, přepínače pro AI Game Sound a Dolby Atmos a nabízí přístup k pokročilým nastavením zvuku.

televize s ohebným displejem LG OLED Flex LX 3 cena

Hráči také jistě ocení režim Multi View, který umožňuje zobrazit obsah ze dvou různých zdrojů současně a vybrat si, který zvuk chtějí slyšet. Mohou tak hrát počítačovou nebo konzolovou hru a zároveň sledovat videa z YouTube streamovaná z chytrého telefonu.

Skvělý zvuk

Pro maximální pohodlí umožňuje funkce Switching Hub používat vestavěný mikrofon a jakákoli zařízení připojená přes porty USB k televizoru. Stisknutím tlačítka přepínání zdrojů na boku stojanu LX3 mohou uživatelé přehazovat zdroje mezi PC a televizorem, aniž by museli cokoli fyzicky odpojovat a znovu připojovat. Vestavěný mikrofon navíc poskytuje účinné potlačení ozvěny pro křišťálově čistý hlasový chat.

LX3 také poskytuje vynikající zvuk díky dvěma předním 40W reproduktorům, které zlepšují zážitek z hraní her a sledování obsahu. A díky podpoře Dolby Atmos dodává televizor zvuku větší čistotu a hloubku.

Hladký provoz bez sekání

Řada televizorů OLED od LG nabízí skvělý herní zážitek z velké obrazovky, a to díky podpoře her v DolbyVision při frekvenci 4K 120 Hz a nejnovějším funkcím HDMI 2.1, jako je variabilní obnovovací frekvence (VRR) a režim automatického snížení latence (ALLM). Kromě toho je ohebný displej LG kompatibilní s technologií G-SYNC® a certifikovaný pro AMD FreeSync™ Premium, což zajišťuje obraz bez trhání a zadrhávání.

Pro doplnění uživatelského zážitku má LG OLED Flex přizpůsobitelnou funkci osvětlení v zadní části designu, který připomíná štít. Osvětlení monitoru LX3 nabízí pět jedinečných režimů, z nichž si uživatelé mohou vybrat dle nálady nebo typu hry.

Dostupnost a cena

Zaslaná zpráva výrobce LG konkrétní informace k dostupnosti a ceně na trhu v ČR neuvádí, podařilo se však dohledat pár údajů ze zahraničí. Podle The Verge měl být model LG OLED Flex LX3 dostupný od října 2022 za 2 999 USD, v přepočtu cca 73 500 Kč. Obdobnou cenovou hladinu 3 000 USD uvádí i reddit nebo TheGadgetFlow.  A datum uvedení na trh? Reálný je stále podzim 2022, takže do prosince (zima podle kalendáře začíná 21. prosince) máme času dost…

Aktualizace 1. 12. 2022

Poslední zprávy naznačují, že LG OLED FLEX bude uveden na trh o něco později a letošní Vánoce zřejmě nestihne. Podle Guru3D.com má být televizor uveden na trh 18. ledna 2023 a cena by se měla pohybovat kolem 3 099 USD, tedy kolem 75 900 Kč

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.