Longevity už není pro Čechy tabu, Elonga pomáhá lidem prodloužit aktivní život

Elonga aplikace sledování zdraví spektrální analýza srdeční tep

České společnosti mySASY a.s. stačily dva měsíce nato, aby dosáhla obratu 3 miliony korun a 45 dní na to, aby vyprodala sklady se svým novým produktem Elonga, který je založen na vědecké metodě měření spektrální analýzy variability srdeční frekvence (SA HRV). Díky této metodě dokáže Elonga dávat doporučení na míru, které pomáhají lidem prodloužit svůj aktivní život, ale také se cítit lépe každým dnem. Nečekaný zájem dokazuje, že longevity už není pro Čechy tabu. 

 „Kdyby mi někdo před dvěma měsíci řekl, že vyprodáme sklady, nebudeme stíhat vyrábět, a že budeme nuceni spustit předobjednávky, tak bych v tom viděl spíše věštění z křišťálové koule. Více než 3 miliony v tržbách a vyprodání skladu jsme po pár týdnech na trhu zkrátka nečekali, o to více jsme motivování Elongu dostat mezi lidi a expandovat na zahraniční trhy. Je evidentní, že lidé chtějí na svém zdraví pracovat, a my jsme nadšení, že Elonga poradí, jak na to,“ říká Vojta Hlavenka, CEO společnosti mySASY a spoluzakladatel produktu Elonga.

Zhodnocení stavu organismu

Metoda SA HRV dokáže změřit a zhodnotit denní stav organismu, a to díky monitorování stresu a regenerace organismu. Snímač Elonga měří intervaly mezi srdečními tepy (HRV) s přesností na tisícinu sekundy. Po 20 letech výzkumu a šesti letech práce s profesionálními sportovci je nyní k dispozici i široké veřejnosti. Je vhodná i pro kardiaky, diabetiky, osoby s vysokým krevním tlakem a pacienty s dalšími civilizačními nemocemi. Lidé tak mohou správným pohybem ovlivnit, kolik let budou žít aktivně, bez chronických onemocnění.

Radim Šlachta, vědec, fyziolog a zakladatel mySASY, který stojí za vědeckou stránkou Elongy a výzkumu SA HRV se věnuje již tři dekády, dodává: „Při své výzkumné práci roky sleduji přínos spektrální analýzy variability srdeční frekvence nejen na fyzickou kondici, ale také na zdravotní stav lidí. Díky měření totiž každý z našich uživatelů individuálně vidí, co jejich tělu prospívá, a co škodí. A to navíc každý den. Jsem rád, že může být metoda díky Elonze nyní dostupná všem. Dříve jedno měření trvalo 20 minut a nyní stačí tři minuty po probuzení ráno z domova.“

MySASY Elonga snímač aplikace srdeční tep spektrální analýza

Snímač a aplikace

Aplikace Elonga je v současnosti ke stažení zdarma jak v AppStore, tak v Google Play. Snímač Elonga (pásek na ruku) lze objednat na elonga.com za 1890 Kč. Pokud zakoupíte snímač do konce ledna do konce února, (údaj aktualizován 7. 2. 2024, ověřeno u výrobce) , dostanete k němu i předplatné doživotně zdarma. Po stažení aplikace Elonga do svého mobilu odpoví uživatel několik základních otázek o svém životním stylu. Připojí k aplikaci snímač Elonga (pásek na ruku), kterým se každé ráno během tří minut změří. Konkrétně změří stres, regeneraci a připravenost na dnešní den.

V aplikaci poté sleduje hodnocení aktuálního i dlouhodobého stavu svého organismu a dostává upozornění na zdravotní rizika. Pro ty nejvíce fyzicky aktivní umí navíc Elonga stanovit fyzickou zátěž, která je pro tělo největším přínosem. Nastaví dlouhodobý maximálně efektivní pohybový program na míru, který uživatele posouvá kupředu bez rizika zranění nebo vyčerpání.

Zdroj a foto: Elonga

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.