Mechanická herní klávesnice Logitech G413 SE s numerickým blokem i bez něj

herní klávesnice Logitech G413 SE

Logitech G oznámil dostupnost mechanických herních klávesnic Logitech G413 SE (plná velikost) a G413 TKL SE (bez numerického bloku). Tyto nové klávesnice jsou navrženy s ohledem na přesnost a výkon. Mají mechanické spínače vhodné k hraní her a extrémně odolné hmatníky kláves vyrobené z polybutylentereftalátu (PBT), který se neleskne, nebledne a dobře odolává opotřebení.

Herní klávesnice G413 SE jsou vybaveny velmi rychlými, taktilními mechanickými spínači, které poskytují perfektní hmatovou odezvu a umožňují tak hráčům vylepšit jejich dosavadní herní skóre. Hmatníky kláves z materiálu odolného vůči teplu a opotřebení vydrží i drsnější zacházení ve vypjatých herních momentech a svojí životností patří mezi nejlepší srovnatelné produkty na trhu. Klávesnice spolehlivě reaguje na stisknutí každé klávesy a oproti běžným neherním klávesnicím podporuje současné stisknutí až 6 kláves (6-key rollover antighosting), čehož lze využít u speciálních herních akcí.

Celkový dojem dotvářejí bílé LED podsvícení a černý horní kryt z kartáčované slitiny hliníku a hořčíku. Výsledkem je minimalistický design s vyváženou sadou funkcí, které z této klávesnice dělají nepostradatelný doplněk pro každého hráče.

Mechanické herní klávesnice Logitech G413 SE a Logitech G413 TKL SE budou k dostání v České republice a na Slovensku v únoru 2022 u všech prodejců elektroniky za doporučené maloobchodní ceny 1 899 Kč, respektive 1 699 Kč.

Zdroj a foto: Logitech G

Poznámka editora

Pro vyrovnané jedince, kteří svůj čas tráví jen prací nebo občasným facebookovým farmařením na obrazovce, je herní klávesnice zbytečný přepych. Patříte-li však k nervózní a lehce navztekané skupině lidí, kteří čas od času udeří do klávesnice pěstí (za navěřícného kroutění hlavou, že vás už zase někdo sejmul, předjel, poškodil mačetou nebo granátometem oděv i s končetinami a vnitřnostmi), pak o herní klávesnici určitě uvažujte. S numerickým blokem, pokud kromě her musíte i pracovat na nějakých kancelářských projektech, tabulkách, finančních rozpravách. A bez něj v případě, že máte málo místa na stole, v tašce s herním notebookem. Podsvícení kláves je v tmavé místnosti vítané. Dáváte-li však místo bílého světla přednost barevným efektům, při nichž se různé kombinace přelévají z jedné strany klávesnice na druhou, hledejte jinde.

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.