Nové počítačové skříně Cooler Master HAF 500, MasterBox TD300 Mesh a MasterBox 500

počítačová skříň Cooler Master HAF500

Společnost Cooler Master uvádí na trh tři nové modely počítačových skříní. Modelem HAF 500 se vrací proslulá řada HAF (High Air Flow) s maximálním důrazem na proudění vzduchu, MasterBox 500 a MasterBox TD300 uživatelům rozšiřují škálu estetických a výkonnostních možností na trhu.

Cooler Master HAF 500

Legendární série HAF se vrací na trh a reprezentuje jí model HAF 500 (titulní snímek), další varianty by měly následovat již brzy tento rok. Cooler Master HAF 500 je vybaven dvěma 200mm ARGB ventilátory na přední straně, které zakrývá ocelová mřížka v celé délce i šířce umožňující volný průchod vzduchu.

Skříň v sobě ukrývá také 120mm Sickleflow ventilátor určený pro přímé chlazení grafické karty. Jeho pozici lze přizpůsobit otočením či posunutím vzhledem k různé délce grafických karet a odlišným uspořádáním komponent. Celkově je tělo schopné pojmout až sedm 120mm ventilátorů, nebo dva 360mm chladiče. Horní panel je plně odnímatelný, čímž napomáhá k snadné a uživatelsky přívětivé instalaci chladiče či ventilátorů vně a následné montáži předpřipraveného osazeného panelu. I/O panel nabízí USB 3.1 Gen 2 Type C konektory. 

Cooler Master HAF 500 bude k dispozici za cenu 157 euro (cca 3 950 Kč podle aktuálního kurzu).

Cooler Master MasterBox TD300Mesh

Cooler Master MasterBox TD300 Mesh

Nejprodávanější řada TD je nyní dostupná pro fanoušky mATX počítačových systémů. Model MasterBox TD300 Mesh se vyznačuje ikonickým předním panelem tvořeným designem geometrických tvarů. Horní panel lze snadno odejmout. Stejně jako ocelová mřížka plní estetickou i funkční roli, tak i dodávané Sickleflow ventilátory dodávají celé sestavě výkonné a účinné chlazení a zároveň vytváří příjemnou atmosféru vrhajícími světelnými efekty.

Cooler Master MasterBox TD300 Mesh bude k dispozici za cenu 89 euro (cca 2050 podle aktuálního kurzu).

Cooler Master MasterBox 500

Cooler Master MasterBox 500

Počítačová skříň MasterBox 500 podporuje široké možnosti chlazení. Konstrukce je uzpůsobena pro mimořádnou všestrannost umístění a nabízí prostor až pro sedm 120mm ventilátorů a dva 360mm chladiče. Horní a boční panel lze odejmout. Nenápadný a přesto zajímavý přední panel využívá mřížku ve spodní části a minimalistické a futuristické ARGB podsvícené linky v jeho vrchní části. Dostatek prostoru díky zvýšené výšce skříně umožňuje instalaci základní desky formátu ATX, 410 mm dlouhé grafické karty, 165mm chladiče procesoru a 180mm zdroje.

Cooler Master MasterBox 500 bude k dispozici za cenu 119 euro (cca 2975 Kč podle aktuálního kurzu).

Modely budou dostupné na evropském trhu koncem ledna 2022, dostupnost a cena se může lišit napříč regiony.

Zdroj a foto: Cooler Master

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.