Microsoft vytvořil aplikaci Xbox pro chytré TV a monitory Samsung

Microsoft Xbox Samsung TV monitor aplikace

Microsoft ve spolupráci se Samsungem spustil aplikaci Xbox pro chytré televizory Samsung pro rok 2022, mezi které patří modely Neo QLED 8K, Neo QLED 4K, QLED, a také pro monitory letošní řady Smart Monitor.

Aplikace Xbox se objevuje na chytrých televizorech vůbec poprvé v historii. Uživatelé v Česku můžou v aplikaci streamovat stovky her ve špičkové kvalitě, mezi něž patří světově proslulé tituly jako Halo Infinite, Forza Horizon 5 nebo Microsoft Flight Simulator, a to bez nutnosti vlastnit herní konzoli.

Nové hry z produkce Xbox Game Studios budou na platformě k dispozici hned v den vydání, zájemci se můžou navíc těšit na ikonické tituly od studia Bethesda a dalších vývojářů.

K dispozici jsou stovky kvalitních a populárních titulů z produkce předních společností, k nimž se hráči dostanou prostřednictvím předplatného Xbox Game Pass. Kromě toho se můžou těšit na špičkovou výkonnost, mimořádně rychlou odezvu a vynikající grafiku s plynulým vykreslením i těch nerychlejších akčních scén, což je díky výtečné obrazové kvalitě a herním funkcím vlastní letošním chytrým televizorům i monitorům od Samsungu.

Xbox Game Pass nabízí přístup ke stovkám her

„Xbox je již dlouho důležitým partnerem Samsungu. Plně sdílí naši vizi a odhodlání nabídnout streamované hraní v maximální kvalitě po celé domácnosti,“ vysvětluje Won-Jin Lee, prezident a ředitel servisního obchodního týmu Samsung Electronics. „Jsme rádi, že se naše spolupráce díky integraci aplikace Xbox ještě prohloubí – majitelé chytrých televizorů Samsung nyní získávají přístup ke stovkám her přes Xbox Game Pass. Na modelech Samsung Neo QLED nebo QLED si budou moct zahrát stejně snadno, jako nyní sledují filmy, seriály či sportovní utkání.“

„Naším cílem je nabídnout radost z hraní a z příslušnosti k hráčské komunitě všem obyvatelům naší planety. Možnost spustit aplikaci Xbox na chytré televizi nás k tomuto cíli výrazně přibližuje,“ říká Phil Spencer, generální ředitel společnosti Microsoft Gaming. „Proto nás partnerství se Samsungem, tedy se světovou jedničkou v oblasti produkce televizorů, tolik těší – Xbox se díky němu dostane k většímu počtu hráčů, a ti se stanou vítanými členy naší vzkvétající komunity.“

Se Samsungem spolupracuje celá řada dalších velkých jmen v herním světě. V Česku jsou od 1. července v chytrých televizorech a monitorech Samsung rovněž k dispozici herní aplikace NVIDIA GeForce NOW a Google Stadia.

Další informace naleznete na https://www.xbox.com/cs-CZ/apps/xbox-app-for-tv.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.