Nové filmové objektivy Samyang V-AF 35mm T1.9 a V-AF 24mm T1.9

filmové objektivy Samyang V-AF 24mm T1.9 a Samyang V-AF 35mm T1.9 pro Sony FE cena

Společnost Samyang oznámila rozšíření řady filmových objektivů V-AF o nové modely Samyang V-AF 35mm T1.9 a V-AF 24mm T1.9.

Novou řadu V-AF tvoří první objektivy na světě pro tvůrce videí, které mají automatické zaostřování. Jsou navrženy tak, aby s nimi bylo vytváření video obsahu ještě pohodlnější.

Společnost již dříve uvedla na trh objektiv V-AF 75mm a k tomu, aby byla řada kompletní, nyní zbývají jen objektivy 20 a 40mm T1.9. Vydání zbývajících objektivů se očekává v prvním čtvrtletí roku 2023.

Všechny objektivy V-AF jsou určeny pro bajonet Sony E a jsou vybaveny několika skvělými a důležitými funkcemi, jako jsou ozubená kolečka pro follow focus ostření, kontrolka nahrávání a jednotné provedení celé řady.

Díky stejné hmotnosti a velikosti je snazší používat objektivy s příslušenstvím, jako jsou gimbaly nebo drony, protože je nemusíte znovu vyvažovat, což může být někdy časově náročné.

Konstrukce objektivů

Konstrukce objektivu V-AF 35mm T1.9 se skládá z 10 členů v 8 skupinách a obsahuje speciální členy – 2 ASP a 2 HR. Konstrukce objektivu V-AF 24mm T1.9 se skládá z 11 členů v 8 skupinách a má speciální členy – 2 ED, 2 ASP a 3 HR. Oba objektivy vytvářejí překvapivě ostrý filmový vzhled. Clona s 9 lamelami poskytuje hladký a krémový bokeh, který snadno oddělí objekt od pozadí.

Na straně objektivu je přizpůsobitelný volič, který lze nastavit na použití manuálního ostření nebo umožňuje nastavení clony otáčením zaostřovacího kroužku.

Pod tímto přepínačem je tlačítko pro udržení ostření, které umožňuje uzamknout zaostření na určitou vzdálenost. Prostřednictvím aktualizace firmwaru může uživatel přiřadit posuvníku také další požadované funkce.

filmové objektivy Samyang V-AF

Hlavní vlastnosti

  • Podpora rozlišení 8K
  • Jednotné provedení v rámci celé řady
  • Automatické ostření poháněné lineárním zaostřovacím motorem STM společnosti Samyang
  • Kontrolka nahrávání na přední straně objektivu
  • Ozubená kolečka pro follow focus ostření
  • Plynulé otáčení zaostřování
  • Barevné sladění všech objektivů
  • Určeny pro snímače full-frame

Dostupnost a cena

Nové objektivy budou dostupné v průběhu listopadu 2022. Samyang V-AF 24mm T1.9 Sony FE bude nabízen za 16 090 Kč / 647 €, model Samyang V-AF 35mm T1.9 Sony FE bude k dispozici za  15 590,- Kč / 628 € 

Zdroj a foto: Samyang

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.