Nikon oznámil vývoj objektivů NIKKOR Z 85 mm f/1,2 S a NIKKOR Z 26 mm f/2,8

objektiv NIKKOR Z 85 mm f/1,2 S

Nikon oznámil vývoj dvou nových objektivů NIKKOR Z: středního teleobjektivu s vysokou světelností a pevnou ohniskovou vzdáleností NIKKOR Z 85 mm f/1,2 S a plochého širokoúhlého objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností NIKKOR Z 26 mm f/2,8, kompatibilních se systémem Nikon Z.

NIKKOR Z 85 mm f/1,2 S (na úvodním snímku), který je součástí stále se rozrůstající řady S objektivů NIKKOR Z, nabízí vynikající kvalitu obrazu a perfektní reprodukci neostrých míst (bokeh).

Objektiv rozšiřuje možnosti v oblasti portrétní fotografie a je obzvláště vhodný pro svatební fotografy a fotografy módy.

Druhý výkonný objektiv, NIKKOR Z 26 mm f/2,8, se vyznačuje výjimečně plochým a lehkým tělem a je ideální pro amatérské fotografy, kteří chtějí mít fotoaparát neustále při sobě.

Tento objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností je ideálním fotografickým společníkem; zaručuje, že fotografující nikdy nezmešká žádnou příležitost k pořízení krásných snímků.

objektiv NIKKOR Z 26 mm f/2,8

Cílem společnosti Nikon je být vzorem v oblasti fotografické kultury a vyvíjet výrobky, které nejen splní potřeby uživatelů, ale zároveň jim poskytnou vše pro plné dosažení jejich tvůrčího a technického potenciálu.

Dostupnost a cena

Předpokládaná cena nových objektivů ani jejich přesná dostupnost na trhu nebyla výrobcem ve zprávě uvedena. Po zjištění konkrétnějších informací budeme článek aktualizovat.

Zdroj a foto: Nikon

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.