Nikon uvádí 600mm superteleobjektiv NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S

super teleobjektiv Nikon Nikkor Z 600mm f6.3 specifikace cena

Společnost Nikon dnes rozšířila svou řadu lehkých superteleobjektivů řady S-Line o NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností. Tento ostrý 600mm objektiv zkonstruovaný pro fotografování z ruky nabízí působivou kvalitu obrazu. Fotografové mohou zachytit rychlost, výkon a grácii vzdálených objektů v působivých detailech – od divokých zvířat až po ptáky, motorové sporty, letadla a další objekty.

Superteleobjektiv s pevným ohniskem

S hmotností přibližně 1 470 g (včetně prstence se stativovým závitem) je NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S nejlehčím 600mm objektivem s pevnou ohniskovou vzdáleností ve své třídě. Díky těžišti blíže k fotoaparátu jde o výjimečně dobře vyvážený objektiv, který umožňuje zcela komfortní fotografování: fotografové se mohou pohybovat s plynulostí neprozrazující dlouhou ohniskovou vzdálenost 600 mm ani během panorámování nebo při tvorbě kompozice z těsného nadhledu.

Bez ohledu na to, jestli pořizujete statické snímky nebo videa, výkonná optika Nikon poskytuje působivé snímky s ostrostí a příjemnou reprodukcí neostrých míst, jaké může poskytnout pouze objektiv řady S s pevnou ohniskovou vzdáleností.

I v případě fotografování skrz prach nebo přímo proti zapadajícímu slunci jsou snímky perfektně ostré a brilantní při libovolné cloně. V situacích s nízkou hladinou osvětlení, jakou představuje například úsvit, soumrak nebo hustý les, se mohou fotografové spolehnout na redukci vibrací s účinností až 6 EV, která zaručí stabilní nerozmazané snímky. A fotografové zachycující zvířata v přírodě a ptáky ocení tiché a přesné automatické zaostřování, které prakticky bez jakéhokoli zvuku sleduje a zaostřuje objekty.

super teleobjektiv Nikon Nikkor Z 600mm f6.3 specifikace cena

Výkonné utěsnění zaručuje, že tento lehký 600mm objektiv je více než dobře připraven na náročná prostředí a nepříznivé povětrnostní podmínky. Navíc je zde pro uživatele požadující ještě větší dosah možnost zkombinovat objektiv NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S s telekonvertorem řady Z beze ztráty rozlišení.

Klíčové vlastnosti NIKKOR Z 600mm f/6.3 VR S

  • Nejlehčí objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 600 mm ve své třídě: tento superteleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností váží přibližně 1 470 g (včetně prstence se stativovým závitem) a má těžiště blíže k tělu fotoaparátu pro optimální vyvážení.
  • Výkonná optika řady S: optická skla SR a ED kontrolují vady zobrazení včetně projevů barevné vady. Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat potlačují výskyt reflexů a závoje pro vynikající brilanci obrazu.
  • Neomylné automatické zaostřování: od letecké akrobacie až po ptáky v letu nebo pomíjivý okamžik očního kontaktu. Tento superteleobjektiv sleduje a zaostřuje objekty téměř bez jakýchkoli zvuků.
  • Redukce vibrací (VR) až 6 EV: zabudovaná optická redukce vibrací (VR) má účinek ekvivalentní fotografování o 5,5 EV kratším časem závěrky, resp. o 6 EV kratším časem závěrky při použití fotoaparátu řady Z s podporou synchronní redukce vibrací.  
  • Výkonné utěsnění: gumové těsnicí kroužky udržují prach, nečistoty a vlhkost mimo vnitřní části objektivu v místech všech pohyblivých spojů a kontaktních míst včetně upevňovacího bajonetu. Fluorová vrstva Nikon usnadňuje čištění předního optického členu.
  • Intuitivní ovládání na dosah ruky: tlačítkům L-Fn a tichému příkazovému kroužku lze přiřazovat různé funkce. Tlačítko uložení do paměti umožňuje okamžité vyvolání uložených pozic zaostření.
  • Ostrý obraz i při použití telekonvertoru: všechny výhody výkonného automatického zaostřování a redukce vibrací tohoto objektivu jsou dostupné i při použití telekonvertorů Z. Dosah objektivu lze zvětšit 2× (na 1 200 mm) nebo 1,4× (na 840 mm).

Dostupnost a cena

Nový objektiv by měl být dostupný v ČR i na Slovensku. Předpokládaná cena je v České republice 146 990 Kč a na Slovensku 5 799 € .

Zdroj a foto: Nikon

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.