Nikon uvádí firmware verze 4.00 pro FX bezzrcadlovku Nikon Z9

Nikon Z9 FX format firmware v 4.00

Nikon uvádí nejnovější firmware verze 4.00 pro svou vlajkovou loď fotoaparátů mirrorless formátu FX, fotoaparát Nikon Z 9. Firmwaru nabídne nové funkce pro fotografie i video, zlepšuje operativnost a funkce zobrazení reagující na potřeby uživatelů.

Nová funkce Automatická expozice umožňuje automatické pořizování statických snímků i videa předkonfigurováním kritérií pro automatické snímání včetně pohybu, vzdálenosti a detekce objektu. To umožní uživatelům dálkově fotografovat či fotografovat z různých úhlů bez nutnosti přímého ovládání fotoaparátu. Nová funkce bude k dispozici rovněž pro použití s funkcí vyrovnávací paměti před expozicí snímků pro spolehlivější zachycení rozhodujících okamžiků.

Aktualizace firmwaru dále vylepšuje funkce videa přístroje Z 9 rozšířením nejnižší citlivosti ISO na hodnotu Low 2 ve formátu N-Log, což umožňuje brilantní zobrazení odstínů ve stinných částech obrazu. Rovněž se zvýší počet dostupných možností pro zoom s vysokým rozlišením, což nabídne fotografům přesnější kontrolu.

Funkce pro fotografování přístroje Z 9 byly aktualizovány tak, aby se při použití 3D sledování objektu zvýšila výkonnost zachycení objektu, což umožňuje přesněji pořizovat snímky malých a rychle se pohybujících objektů. Firmware rovněž obsahuje doplňkový režim zpoždění expozice v menu uživatelských funkcí, který pomáhá snížit rozmazání způsobené chvěním fotoaparátu při použití stativu nebo podobného vybavení.

Zlepšena bude rovněž ovladatelnost a zobrazování fotoaparátu Z 9 včetně zvýšení počtu funkcí, které lze přiřadit přizpůsobitelným ovládacím prvkům, byla přidána indikace přibližné vzdálenosti do indikace zaostřené vzdálenosti a volitelné zvuky závěrky s přizpůsobitelnou hlasitostí pro specifické potřeby.

Zdroj a foto: Nikon

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.