Nová bezdrátová sluchátka Sony LinkBuds S „Earth Blue“ z plastových zásobníků

bezdrátová sluchátka Sony LinkBuds S Earth Blue cena

Sluchátka Sony LinkBuds S kombinují inovativní technologii ambientního zvuku LinkBuds, která vám umožní komunikovat s okolním světem, s vysoce kvalitním potlačením okolního hluku, díky kterému se můžete soustředit jen na oblíbený obsah.

Sluchátka mají integrovanou funkci Adaptive Sound Control, která upravuje nastavení okolního zvuku v závislosti na tom, kde se nacházíte, a vytváří tak ideální zážitek z poslechu.

bezdrátová sluchátka Sony LinkBuds S Earth Blue cena

Vzhledem k tomu, že způsoby ovládání zvuku se různí a vyvíjejí, například poslech hudby a hraní her prostřednictvím sluchátek nebo účast na konferenčních hovorech, bude společnost Sony pokračovat ve vývoji řady LinkBuds a jejího využití s aplikacemi dalších partnerských společností, aby zákazníkům zajistila optimální zvukový zážitek, který odráží současný životní styl. 

Nová barva sluchátek LinkBuds S: „Earth Blue“

Pohodlná sluchátka LinkBuds S budou k dispozici v nové barvě „Earth Blue“ s částmi konstrukce a pouzdra vyrobenými z recyklovaných pryskyřic, které pocházejí z recyklovaných plastových dávkovačů vody.

Tento materiál původně vyvinula společnost Sony ve snaze o nový designový výraz s cílem rozšířit možnosti využití recyklovaných materiálů z dávkovačů vody a využít jejich přilnavých vlastností. Výsledný materiál použitý pro sluchátka LinkBuds S „Earth Blue“ vytváří krásný jedinečný mramorový vzor, přičemž každý jednotlivý kus je navržen tak, aby měl jiný vzor.

Kromě modelu „Earth Blue“ se celá řada LinkBuds dodává také s obalem bez použití plastů a sluchátka obsahují recyklované materiály z automobilových dílů. To odráží závazek společnosti Sony snižovat dopad výrobků na životní prostředí.

bezdrátová sluchátka Sony LinkBuds S Earth Blue cena

Společnost Sony Group realizuje dlouhodobý plán ochrany životního prostředí nazvaný „Road to Zero“, jehož cílem je snížit do roku 2050 ekologickou stopu na nulu. Součástí tohoto plánu je i stanovení střednědobých cílů společnosti Sony v oblasti ochrany životního prostředí „Green Management 2025“, které vstoupí v platnost od roku 2021 do roku 2025.

Jejím cílem je urychlit úsilí, jako je zavedení používání recyklovaných plastů, snížení spotřeby energie při výrobě produktů, odstranění plastů z obalů nově navrhovaných malých produktů a zavedení obnovitelných zdrojů energie.

Dárcovský program na podporu činností na ochranu oceánů

Roční produkce plastů za posledních 50 let zvýšila přibližně 20krát, zatímco množství recyklovaných plastů zůstalo na přibližně 9 %. Společnost Sony věnuje procento z prodeje všech barevných sluchátek LinkBuds S mezinárodní nevládní organizaci Conservation International (CI), která od roku 1987 působí v 70 zemích světa, kde se snaží podporovat společnosti v odpovědné a udržitelné péči o přírodu a globální biologickou rozmanitost pro blaho lidstva.

bezdrátová sluchátka Sony LinkBuds S Earth Blue cena

Částka 2 USD z prodejní ceny každého prodaného kusu bude věnována na podporu aktivit CI v oblasti ochrany oceánů. To znamená, že každý nákup ochrání téměř 58 824 metrů čtverečních oceánu, což je podle výpočtů organizace Conservation International plocha odpovídající přibližně 47 olympijským plaveckým bazénům.

Dostupnost funkce Multipoint Connection

Všechny modely řady LinkBuds navíc dostanou aktualizaci softwaru, která zpřístupní funkci Multipoint Bluetooth, která umožňuje připojení ke dvěma zařízením současně. Pokud například přehráváte hudbu na počítači a váš chytrý telefon přijme příchozí hovor, sluchátka se automaticky přepnou na hovor chytrého telefonu a zajistí, že budete moci telefonovat handsfree, aniž byste museli přepínat připojení.

bezdrátová sluchátka Sony LinkBuds S Earth Blue cena

Aktualizaci softwaru podporující funkci Multipoint Bluetooth dostanou všechny modely řady LinkBuds v listopadu 2022, stejně jako oceňovaná sluchátka WF-1000XM4, pro něž bude tato pohodlnější funkce pro Bluetooth připojení k dispozici již letos v zimě. 

Dostupnost a cena

Cena sluchátek LinkBuds S v barvě „Earth Blue“ bude 4 499 CZK a budou v prodeji od poloviny listopadu 2022. 

Zdroj a foto: Sony

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.