Vivo pro své telefony uvádí na trh systém Funtouch OS 13 založený na Androidu 13

vivo Funtouch OS 13 pro telefony vivo

Vivo oficiálně uvedlo na evropské trhy nový operační systém Funtouch OS 13, založený na nově vydaném systému Android 13. Systém přidává nové možnosti personalizace, vylepšené funkce ochrany soukromí a zabezpečení a další ovládací prvky. vivo se snaží zákazníkům poskytnout přívětivý systém a umožnit jim tak skrz něj vyjádřit svou kreativitu a jedinečnost. 

Personalizované prvky na obrazovce

Systém Funtouch OS 13 umožňuje uživatelům větší vizuální kontrolu nad domovskou obrazovkou. Díky funkci monochromatických ikon mohou nyní uživatelé měnit jejich barvu na domovské obrazovce tak, aby odpovídala tapetě, systému a rozhraní aplikací.

Kromě toho nový systém umožňuje zákazníkům přizpůsobit barvy uživatelského rozhraní systému a vestavěných aplikací, včetně oznamovacích panelů, ovládání hlasitosti, kalkulačky a hodin.

K určení vhodného barevného odstínu dokáže využít barvy z uživatelovy preferované tapety či motivu a aplikovat je na rozhraní aplikací. Zařízení tak získá osobnější vzhled.

vivo Funtouch OS 13 pro telefony vivo

Ochrana a zabezpečení

Nová funkce připínání aplikací pomáhá zabezpečit citlivé údaje a poskytuje uživatelům větší klid, pokud jde o jejich bezpečnost a soukromí. Pokud zařízení používá jiná osoba, dvouúrovňová funkce připnutí udržuje vybranou aplikaci v dohledu a zabraňuje přístupu k ostatním aplikacím v zařízení.

Aktualizace také umožňuje zákazníkům skrývat fotografie a videa a selektivně zvolit přístup různých aplikací ke konkrétním fotografiím, čímž se zabrání nežádoucímu prohlížení v zařízení a dále se zvýší ochrana soukromí.

vivo Funtouch OS 13 pro telefony vivo

Vylepšené ovládání a funkce pro větší pohodlí

Pro vytvoření přehlednějšího prostředí je systém Funtouch OS 13 vybaven vylepšenou správou aplikací – iManagerem, který pomáhá sledovat dobu používání aplikací. Pokud je využití procesoru příliš vysoké, mohou uživatelé danou aplikaci vypnout jediným klepnutím. iManager také dokáže zabránit přehřívání snížením počtu aktivních aplikací a úpravou frekvence procesoru na základě funkce Phone cooling.

Kromě aktualizace počasí je na panelu k dispozici také karta AQI, která kontroluje nejnovější informace týkající se kvality ovzduší v podobě indexu PM2,5. Společnost vivo je známá svým zaměřením na tvorbu kvalitních fotografií. Nový profesionální hledáček usnadňuje fotografování díky novému stabilizačnímu kroužku, který pomáhá zmírnit účinky třesoucích se rukou.

vivo Funtouch OS 13 pro telefony vivo

Nový operační systém také zdokonalil proces editace videa, který uživatelům umožňuje ztlumit zvuk videa během editace záznamu a přesně upravit hlasitost jednotlivých částí, což pomáhá posunout tvorbu videí na profesionální úroveň.

vivo Funtouch OS 13 pro telefony vivo

U ovládacích prvků přístupnosti došlo k vylepšení korekce barev, inverze a také k možnosti odstranění animací pro uživatele se specifickými potřebami, například se zrakovým postižením.

Dostupnost

Funtouch OS 13 bude zákazníkům postupně k dispozici od listopadu tohoto roku v závislosti na jednotlivých modelech telefonů vivo.

Zdroj a foto: Vivo

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.