Nová řada notebooků Lenovo ThinkPad SL

Lenovo uvedlo novou řadu notebooků ThinkPad SL, software s přidanou hodnotou a unikátní balíčky služeb. Modely SL 300, SL 400 a SL 500 nabízejí vysokorychlostní mobilní připojení k internetu a multimediální vybavení s Blu-Ray DVD přehrávačem.

Dodávaný software pomůže jak s obnovou dat, tak se zjednodušeným nastavením připojení k internetu. K dispozici jsou i po balíčky služeb, obsahující on-line zálohy dat a záruky opravy na místě u zákazníka.

Beze změn nezůstávají ani další notebooky, které přebírají technologie z notebooku ThinkPad X300. V nabídce společnosti Lenovo se objeví nový ThinkPad R400, R500, T400, T500, X200 a W500 se zabudovanými SSD disky (solid state drive), LED podsvícenými displeji a GPS přijímači. Nové notebooky série T podporují možnost přepnutí mezi integrovanou a diskrétní grafikou, díky níž se prodlouží výdrž notebooku při práci na baterie.

S novými notebooky se opět rozrostlo portfolio zlatem oceněných produktů EPEAT (Electronic Product Environmental Assessment Tool). Všechny poslední notebooky včetně série SL jsou postaveny na nejnovější dvouprocesorové technologii Intel Centrino.

Všechny laptopy ThinkPad SL disponují vestavěným vysokorychlostním a optimalizovaným mobilním připojením. V noteboocích najdete i WiFi a výběr mezi službou Bluetooth a Ethernet.

Nové přenosné počítače Lenovo mají webovou kameru, mikrofon a reproduktory na podporu internetové telefonie, podporou HDMI/VGA pro sledování videa v HD rozlišení. Mezi další zajímavé prvky patří Active protection System, který chrání pevný disk před poškozením úderem či pádem. Čtečka otisku prstů pomáhá ochraně před neoprávněným užitím. Na trh budou přenosné počítače dodávány se souborem nástrojů Lenovo Access Connections, Client Security Solutions, Rescue and Recovery, Presentation Director a System Update.

Notebooky ThinkPad SL 300, 400 a 500 a R400, R500, T400, T500, W500 a X200 budou dostupné od srpna 2008 a jejich ceny ani bližší technické specifikace zatím nebyly zveřejněny.

Zdroj a foto: Lenovo