Nové OLED LG televize nabídnou velkou úhlopříčku a spoustu chytrých služeb

televize LG G2 OLED TV

LG Electronics představila na veletrhu CES 2022 novou řadu OLED televizorů, které díky výkonným zobrazovacím technologiím a vylepšenému systému webOS přinesou uživateli více chytrých funkcí a služeb.

Řada LG G2 pro rok 2022 představuje nový 83palcový model a první 97palcový model OLED televizoru na světě, který doplňuje již existující 55-, 65- a 77palcové televizory. Televizory řady LG G2 přinášejí vytříbený a atraktivní Gallery Design, který umožňuje efektní zavěšení televizoru na zeď. Řada LG C2 nabízí nejrozmanitější výběr velikostí obrazovek, kterých bude pro rok 2022 celkem šest: první 42palcový OLED televizor na světě, ideální pro hraní her na konzolích a PC a dále televizory s úhlopříčkou 48, 55, 65, 77 a 83 palců. Tato řada OLED televizorů se vyznačuje tenčími rámečky, které kromě elegantnějšího designu podporují i skvělý zážitek ze sledování.

Srdcem většiny nových modelů televizorů LG je procesor α9 Gen 5, který využívá hluboké učení ke zvýšení výkonu dopočtu rozlišení (upscalingu) a poskytuje obrazu trojrozměrnější kvalitu výraznějším odlišením prvků na popředí a v pozadí. Procesor α9 Gen 5 také rozšiřuje možnosti funkce LG AI Sound Pro, která divákům poskytuje realističtější zvuk, když umožňuje vestavěným reproduktorům televizorů vytvářet virtuální prostorový zvuk ve formátu 7.1.2.

LG OLED TV 83 inch

Vylepšené uživatelské prostředí

Uživatelské prostředí nových televizorů LG oživuje nejnovější verze inovativní platformy LG Smart TV, která přináší maximální pohodlí a snadnější vyhledávání obsahu. Platforma webOS 22 zavádí osobní profily, takže si uživatelé mohou vychutnat více přizpůsobený zážitek ze sledování. V rámci každého profilu si uživatelé mohou nastavit rychlý přístup ke svým oblíbeným streamovacím službám, získat doporučení obsahu na míru na základě historie sledování a v reálném čase dostávat upozornění, aby mohli sledovat svoje oblíbené sportovní týmy. Přihlášení do profilů lze provést buď z prohlížeče v televizoru, nebo z chytrého telefonu s funkcí NFC Magic Tap.

NFC Magic Tap lze také použít k zrcadlení obrazovky mobilního zařízení na televizoru LG. Diváci mohou také zrcadlit obsah z jednoho televizoru na jiný ve své domácnosti pomocí funkce Room To Room Share, která umožňuje sledování kabelového nebo satelitního obsahu na jiném televizoru prostřednictvím Wi-Fi bez potřeby dalšího set-top-boxu. Novinkou pro rok 2022 je rovněž funkce Always Ready, která promění televizor LG v multimediální displej. Funkce Always Ready se snadno nastavuje v nabídce NASTAVENÍ a aktivuje se stisknutím vypínacího tlačítka na dálkovém ovladači LG Remote. Obrazovka se pak promění v digitální plátno pro vystavování uměleckých děl, sledování času nebo přehrávání hudby.

Umělá inteligence ThinQ umožní televizorům LG 2022 stát se skutečnými centry chytré domácnosti. Kromě toho, že uživatelům poskytne bezproblémové hlasové ovládání a kompatibilitu s dalšími zařízeními s technologií ThinQ, nabízí nyní ThinQ AI podporu technologie Matter, nového průmyslového standardu pro bezpečnější a bezproblémově propojenou chytrou domácnost, která umožní televizorům LG fungovat jako ovladač připojených zařízení.

LG OLED TV 42 inch

Mimořádná kvalita obrazu

Panely použité v řadách OLED televizorů pro rok 2022 byly certifikované globální agenturou pro testování výrobků Intertek na 100% věrnost barev a 100% objem barev. Televizory LG OLED jsou jedinečné svou schopností odpovídat barvám v původním zdrojovém obsahu a přesně vyjádřit všechny barvy bez ohledu na to, jak světlý nebo tmavý může zobrazovaný obsah být. Všechny televizory LG OLED pro rok 2022 mají flicker-free certifikáty TÜV Rheinland i Underwriters Laboratories a certifikát UL o absenci nepříjemného oslnění. OLED panely od LG rovněž získaly uznání společností TÜV Rheinland za nízkou úroveň modrého světla a jako první na světě splňují požadavek na nízkou hladinu vyzařovaného modrého světla, který stanovila americká agentura pro zdravotní standardy Eyesafe. Televizory LG usnadňují filmovým tvůrcům využívat jejich obrazovou preciznost a také zákazníkům sledovat filmy tak, jak je jejich tvůrci zamýšleli, protože jako první už v roce 2021 nabídly automatické přepnutí do obrazového režimu Filmmaker Mode při sledování obsahu z Amazon Prime Video.

Bezkonkurenční ve hrách

Televizory LG OLED si v průběhu let připsaly mnoho prvenství, spojených s hraním her: Jako první tyto OLED televizory podporují technologii NVIDIA G-SYNC a jako první předvedl 8K OLED televizor hraní v rozlišení 8K ve spojení s grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX 30 Series. Díky 1milisekundové době odezvy, nízkému zpoždění na vstupu a až čtyřem HDMI portům, podporujícím generaci HDMI 2.1, není překvapením, že je LG OLED ideální volbou pro fanoušky konzolových a počítačových her. A díky podpoře cloudových herních platforem NVIDIA GeForce NOW a Google Stadia se hráči mohou začít bavit pouhým připojením kompatibilního ovladače.

Novinkou pro rok 2022 je, že zákazníci LG mohou snadno vybírat a přepínat mezi funkcemi a předvolbami zobrazení, specifickými pro hry, přímo z nabídky Game Optimizer v televizoru. Nabídka Game Optimizer poskytuje rychlý přístup k novému režimu Dark Room Mode, který upravuje jas obrazovky pro lepší herní zážitek při zhasnutém osvětlení. Z nabídky Game Optimizer jsou snadno přístupná i nastavení pro G-SYNC Compatible, FreeSync Premium a variabilní obnovovací frekvenci (VRR). Navíc se k předvolbám pro střílečky z pohledu první osoby, hry na hrdiny a strategie v reálném čase přidává nový sportovní režim, který přináší více detailů pro ještě větší realismus.

 

LG OLED TV 86 inch

 

LG QNED Mini LED

 

Společnost LG, která demonstruje své trvalé prvenství v oblasti LCD televizorů, rovněž představuje rozšířenou řadu QNED televizorů pro rok 2022. Čerstvá řada televizorů, která se může pochlubit vlastní technologií LG Quantum Dot NanoCell, nabízí hvězdnou reprodukci barev se stoprocentním objemem. Televizory LG QNED Mini LED, které poskytují syté a přesné barvy v nejsvětlejších i nejtmavších částech scény, jsou díky technologii LG Precision Dimming schopné i úžasného kontrastu. Všechny modely počínaje řadou QNED90 jsou certifikované pro 100% konzistenci barev, takže diváci uvidí pokaždé stejně kvalitní obraz, a to i při různých úhlech pohledu.9

INTERAKTIVNÍ ZÁŽITEK

V roce 2022 společnost LG také nově definuje roli televizoru přidáním dalších služeb, které poskytují osobnější a interaktivnější zážitky v domácnosti.

  • LIVENow – Oceňovaná aplikace LIVENow nabízí přístup k online živým koncertům, pořadům, sportovním přenosům a dalším prémiovým živě vysílaným událostem, kterých se uživatelé mohou aktivně účastnit a sledovat je. S aplikací LIVENow se televizor LG stává branou k novým virtuálním zážitkům a nabízí možnost užít si koncerty s přáteli a rodinou i s fanoušky z celého světa.
  • 1M HomeDance – Speciální aplikace pro ty, kteří chtějí tančit jako jejich oblíbení idolové K-Popu, představuje LG TV aplikaci 1M HomeDance. Aplikace byla vytvořená ve spolupráci s 1MILLION Dance Studio, jedním z nejoblíbenějších choreografických týmů K-Popu, a poskytuje široký výběr výukových programů, které uživatelům pomohou zdokonalit jejich pohyby. Uživatelé si mohou zkontrolovat svou formu pomocí režimu Camera Mode, zatímco tančí spolu s profesionálními choreografy z 1MILLION, nebo si dát pauzu, pohodlně se usadit a sledovat své oblíbené taneční klipy.
  • LG Fitness – LG také představuje svou vůbec první platformu zaměřenou na zdraví LG Fitness, která uživatelům pomáhá užívat si i doma zdravější životní styl. Uživatelé si mohou najít ideální cvičební plán na základě doporučení systému, nebo si vytvořit svůj vlastní výběrem z různých možností, jako je mimo jiné rychlý HIIT, protahování celého těla nebo meditace s průvodcem, a sledovat svou aktivitu a pokroky na ovládacím panelu aplikace.
  • Independa – S příchodem aplikace Independa mohou televizory LG pomáhat uživatelům i v péči o rodinné příslušníky na dálku nebo pomáhat seniorům, aby byli nezávislejší. Jako první služba z oblasti telemedicíny podporovaná na televizorech LG je Independa vybavená intuitivním rozhraním, které uživatelům usnadňuje zahájení videochatu s pečovatelem nebo poskytuje snadný přístup k nabídce příslušných odborných služeb. Vyskakovací oznámení informují o tom, že někdo volá, a pro další připomínky lze nastavit vlastní upozornění. Všechna oznámení a upozornění jsou integrovaná do systému webOS, takže jsou vždy na dosah ruky. Mezi profesionální služby, dostupné v systému Independa, patří mimo jiné Dentulu (online zubní konzultace), Capital Rx (lékárenská slevová platforma), Coverdell (výhody zubního pojištění), WebMD (vzdělávací videa na lékařské úrovni) a Sprio100 (fitness programy pro seniory).

Nové televizory budou dostupné v průběhu prvního pololetí 2022, přesná cena na našem trhu dosud nebyla stanovena

Zdroj a foto: LG