Soundbar LG S95QR s centrálním kanálem Dolby Atmos a zvukem 9.1.5

Soundbar LG S95QR

LG Soundbar (model S95QR), představený veřejnosti na výstavě CES 2022, se chlubí výkonem 810 W a konfigurací 9.1.5 kanálů, která poskytuje pohlcující prostorový zvuk ve formě uceleného high-endového audio řešení. Díky pěti nahoru směřujícím kanálům (třem na soundbaru a dvěma v samostatných zadních reproduktorech), včetně celosvětově prvního vzhůru směřujícího středového reproduktoru, zlepšuje LG Soundbar kvalitu zvuku a rozšiřuje zvukovou scénu pro maximálně realistické podání. LG Soundbar je ideální volbou pro milovníky filmů, kteří chtějí zlepšit zážitek z domácího kina. Jeho nahoru mířící středový reproduktor přináší jasnější dialogy, a ještě více pohlcující zvuk ve formátech Dolby Atmos a DTS:X. A díky technologii IMAX Enhanced si uživatelé mohou při sledování kompatibilního obsahu vychutnat ohromující trojrozměrný zvuk.

LG S95QR přináší několik klíčových vylepšení, především zvýšení výkonu nových reproduktorů, reproduktorových komor a subwooferu. Větší woofery poskytují lepší kvalitu zvuku s hlubokými rezonujícími basy. V modelu pro rok 2022 vylepšila společnost LG bezdrátové zadní reproduktory své prémiové sestavy ze čtyř kanálů na šest, přičemž ke dvěma nahoru směřujícím reproduktorům přibyly čtyři přední/boční měniče. Zadní reproduktory systému LG Soundbar jsou navržené tak, aby rovnoměrně distribuovaly zvuk v prostoru širokém 135 stupňů. To zákazníkům poskytuje větší flexibilitu při umístění a úhlu natočení reproduktorů, což je výhodné zejména v menších místnostech.

Soundbar LG S95QR

Soundbar je vybavený citlivějším přijímačem, který umožňuje bez ztráty kvality zvuku umístit soundbar, doprovodný subwoofer a zadní reproduktory na větší vzdálenost. Díky stabilnějšímu bezdrátovému připojení eliminuje LG S95QR výpadky nebo zpoždění zvukového výstupu. Využitím technologie Horizon od společnosti Meridian Audio v režimu „Hudba“ dokáže soundbar zlepšit dvoukanálový zvuk na zvuk ve formátu 7.1 pro realističtější akustický prostorový zvuk.

Reklama/Advertisement

LG Soundbar je vybaven funkcí proměnné obnovovací frekvence (VRR) a automatickým režimem nízké odezvy (ALLM), což z tohoto produktu činí nezbytnou výbavu pro hráče konzolových her, kteří vyžadují dokonalou synchronizaci akce na obrazovce a zvuku. LG S95QR nabízí intuitivní uživatelské prostředí při práci se službami Google Assistant, Amazon Alexa i dalšími asistenčními službami s technologií umělé inteligence. Prostřednictvím chytrých zařízení mohou majitelé snadno a pouze pomocí svého hlasu ovládat streamování hudby, upravovat hlasitost a měnit zvukové režimy. Nově si také mohou posluchači díky zvukovému adaptéru LG WOWCAST s Wi-Fi vychutnat bezztrátový vícekanálový zvuk i bez zapojení nevzhledného kabelu do televizoru.

Po připojení ke kompatibilnímu televizoru LG využívá LG Soundbar pokročilou funkci AI Sound Pro v televizoru, veškerý obsah pak zní čistěji a realističtěji. Vzájemná kompatibilita umožňuje majitelům televizorů LG používat jeden dálkový ovladač k ovládání televizoru i soundbaru. Vylepšená funkce AI Room Calibration pomáhá modelu S95QR přizpůsobit zvukový výstup jakémukoli prostoru. Soundbar analyzuje rozměry místnosti, aby v nízkých frekvencích poskytoval přesnější zvuk, kalibrovaný pro maximální věrnost.

Cena výrobku nebyla při jeho představení stanovena, pokud však výrobce uvádí prémiovost a high end funkce a zpracování, počítám s rozmezím 40-50 000 Kč. Rád se budu mýlit a nerozpláče mne, když bude soundbaru S95QR výrazně levnější.

Zdroj a foto: LG

 

Reklama/Advertisement