Svítící respirátor Razer Zephyr Pro

svítící respirátor Razer Zephyr Pro

Chcete stylově zabojovat proti respiračním onemocněním a obyčejná rouška už vás zase tak moc nebere? Svítící respirátor Razer Zephyr Pro, představený na veletrhu CES 2022 možná časem splní vaše přání a očekávání. Je stylový, má průhlednou část pro sledování pohybu vašich úst při mluvení a zesilovač, aby vás bylo dobře slyšet…

Respirátor představila společnost Razer již v minulém roce. Razer Zephyr s dvojicí adaptérů pro filtry (mají zachytit 99 % všech částic do velikosti 0,3 mikronu), RGB podsvícením a nasávacími ventilátory s rychlostí 4200 nebo 6200 otáček měl v době uvedení na trh spoustu odpůrců, kteří jej považovali za naprostý úlet a zbytečnost, za níž se nevyplatí utratit ani korunu. Na druhou stranu se našlo mnoho obdivovatelů tohoto řešení, kteří neváhali výrobek s napájením USB-C a výdrží až 8 hodin provozu objednat.

razer zephyr pro

Cena byla 99 dolarů se sadou filtrů na 9 dní aktivního užávání, deset sad filtrů se dalo pořídit za dalších 30 USD. A pokud ani to nestačilo, mohl se uživatel rozhodnout pro balení s filtry na 99 dnů, které bylo k dispozici za 150 dolarů. Nabídka na stránkách obchodu výrobce byla v říjnu 2021 za několik desítek minut beznadějně vyprodána.

Na CES 2022 Zephyr představil další verzi respirátoru s označením Razer Zephyr Pro. Proti původnímu modelu je nová maska vybavena také mikrofonem, zesilovačem, reproduktory, takže vašemu hlasu můžete volitelně přidat na síle… Cena novinky by měla poskočit o dalších cca 50 dolarů a balení by mělo být k dispozici za 199 USD. Cesta na náš trh konečnou cenu zřejmě o něco zvýší.

A jedna důležitá informace na závěr: Razer Zephyr filtry mají 95% účinnost proti pevným částicím a 99% účinnost proti bakteriím, ale podle vyjádření společnosti zatím není Razer Zephyr certifikovaná N95 maska a nemá být náhradou za respirátor, chirurgickou masku a podobné výrobky (zdroj Engadget).  Osobně doufám, že certifikát společnost postupně získá

Zdroj a foto: Razer