Lokátor Vodafone Curb změní ztráty na nálezy

Vodafone Curb

Nový lokátor Vodafone Curb má hmotnost jen 30 gramů a připomíná větší knoflík od kabátu. Používá 4 různé typy trasovací technologie, díky kterým spolehlivě dohledá ztracené domácí mazlíčky, odstavené auto, odcizenou kabelku a spoustu dalších důležitých věcí.

Chytrá novinka Vodafone Curb má v průměru přibližně 40 milimetrů v průměru a 15 mm na výšku. Umí udat svou polohu nejen s pomocí technologie Bluetooth nebo Wi-fi, jak je u jiných zařízení na trhu běžné, ale pracuje i s GPS a zároveň mobilní sítí, a to díky zabudované SIM kartě.

Právě kombinace všech technologií v malém zařízení, které funguje na baterii až 7 dní, je na trhu ojedinělá a pomáhá předejít tomu, aby se lokátor dostal do „hluchého místa“ bez signálu.

Vodafone Curb

„Je to podobné, jako bychom třeba u mobilního telefonu zapnuli několik funkcí najednou a přístroj připevnili psovi na obojek. Ale lokátor Vodafone Curb je mnohem efektivnější řešení, ať už díky ceně, rozměrům, výdrži baterie a často i odolnosti,“ vysvětluje Michal Janda, ředitel oddělení produktů a služeb Vodafonu.

Odolnost proti vodě a prachu

Lokátor lze díky plastovému klipu snadno přichytit na psí obojek, je také odolný proti vniknutí vody nebo prachu (plní normu IP67). Využití najde Vodafone Curb třeba i u cyklistů, majitelů motorky nebo pomůže dohledat zapomenutou (nebo i odcizenou) brašnu a kabelku, kde zabere jen minimum místa.

Vodafone Curb

 

Zjistit, kde se lokátor spolu s předmětem nachází, umožní majiteli aplikace v mobilním telefonu. A například vlastník domu si může nastavit elektronický ohradník – jakmile by se domácí mazlíček s lokátorem dostal pryč z pozemku, podhrabal se nebo přeskočil plot, dostane majitel upozornění v aplikaci. Přitom takovou funkci může mít pro jeden lokátor více členů rodiny, vše lze spárovat s více telefony.

Vodafone Curb

Pořizovací cena Vodafone Curb je 1177 korun. Za připojení zabudované SIM se pak platí 69 korun měsíčně. Je to cena, která zaručí, že už majitel svého mazlíčka vždy najde. Zabudovaná SIM karta přitom funguje nejen v síti Vodafone na území České republiky, ale také bez dalších poplatků v rámci roamingové zóny 1.  Lokátor se nabíjí přes kabel, podobně jako mobilní telefony. 

Zdroj a foto: Vodafone

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.