Nové telefony Nokia C22, Nokia C32 a Nokia G22

chytrý telefon smartphone Nokia C22 Nokia C32 Nokia G22 cena

HMD Global, výrobce telefonů Nokia, představil tři nové chytré telefony – Nokia G22, Nokia C32 a Nokia C22. Představené mobilní novinky nabízejí až třídenní výdrž na jedno nabití, vylepšené fotoaparáty a vysokou odolnost. Nokia G22 je navíc prvním chytrým telefonem Nokia, jehož hlavním benefitem je zjednodušená opravitelnost i díky spolupráci se společností iFixit.

chytrý telefon smartphone Nokia C22 Nokia C32 Nokia G22 cena

Podle sdělení výrobce tři nová zařízení Nokia G22, Nokia C32 a Nokia C22 nabídnou vysokou odolnost a dlouhou životnost. Spolupráce s iFixit pak poskytne snadný přístup k návodům, nástrojům a náhradním dílům pro snadnou opravu modelu Nokia G22

Nokia G22 – první chytrý telefon Nokia se zvýšenou opravitelností

Nokia G22 byla navržena tak, aby vybrané opravy mohli majitelé uskutečnit v domácích podmínkách úplně sami během pár minut.

Spolupráce se společností iFixit, celosvětovou komunitou odborníků na opravy zařízení, zajišťuje téměř okamžitý přístup k návodům a náhradním dílům. Snadno tak lze vyměnit například poškozený displej, ohnutý nabíjecí konektor nebo baterii s nízkou kondicí. 

Nová Nokia G22 má záda vyrobena ze 100% recyklovaného plastu, o čistý zvuk s vylepšenými basy se postará funkce OZO Playback a zásadní vzpomínky zachytí 50MP hlavní fotoaparát, který je obohacen o funkce z vyšší řady Nokia X.

chytrý telefon smartphone Nokia G22 cena

Novinkou v řadě G je také možnost virtuálně rozšířit operační paměť o další 2 GB pro plynulejší chod náročnějších aplikací.  Nokia G22 potěší také podporou a dočká se dvou let hlavních aktualizací, tří let pravidelných bezpečnostních aktualizací i tříleté záruky.

Nokia C32 nabídne dosud nejlepší fotoaparát v řadě C

Nokia C32 zaujme 50MP hlavním fotoaparátem s pokročilými algoritmy pro co nejlepší snímky za jakýchkoli podmínek, prémiovým zpracováním, elegantním provedením a 5000mAh baterií, která se postará o dlouhou výdrž na jedno nabití. Potěší také nasazení nejnovějšího Androidu 13. To vše za příznivou cenu.

chytrý telefon smartphone Nokia C22 Nokia C32 cena

Nokia C22 je šampion v odolnosti

Nokia C22 je nejodolnější telefon modelové řady C doposud a v náročných testech volného pádu překonal svou nejbližší konkurenci. Nokia C22 je tak připravena zvládnout nečekané nástrahy každodenního života. To dokládá certifikace IP52, k jejímuž získání dopomohlo tvrzené 2,5D sklo ve spojení s pevným kovovým šasi, které je navíc zasazeno do polykarbonátového krytu. Hlavní fotoaparát disponuje 13MP rozlišením a problémem tak není ani focení za zhoršených světelných podmínek. O bezproblémový chod se pak stará optimalizovaný Android 13 Go.

Výroba chytrých telefonů v Evropě již brzy

Bezpečnost uživatelů a naprostá transparentnost jsou pro společnost HMD Global klíčovými prvky podnikání. I proto je cílem společnosti stát se prvním velkým světovým dodavatelem chytrých telefonů, který bude vyrábět svá zařízení přímo v Evropě. V současné době činí HMD Global první kroky a zajišťuje evropské výrobní kapacity, které umožní zahájení výroby 5G ještě letos. 

chytrý telefon smartphone Nokia G22 cena

Dostupnost a cena

Dostupnost a cena pro evropský trh nebyly v zaslané zprávě uvedeny. Zahraniční zdroje uvádějí ceny pro USA ve výši 115 USD pro Nokia C22, 150 USD pro Nokia C32 a 180 USD pro Nokia G22. Odhad českých cen je možné dohledat například na webu Alza.cz, kde předpokládají cenu 3 000 Kč pro Nokii C22, 3 400 u modelu Nokia C32 a cca 4 800 Kč za telefon Nokia G22.

Zdroj a foto: HMD Global

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.