Nové telefony Nokia C22, Nokia C32 a Nokia G22

chytrĂ˝ telefon smartphone Nokia C22 Nokia C32 Nokia G22 cena

HMD Global, výrobce telefonů Nokia, představil tři nové chytré telefony – Nokia G22, Nokia C32 a Nokia C22. Představené mobilní novinky nabízejí až třídenní výdrž na jedno nabití, vylepšené fotoaparáty a vysokou odolnost. Nokia G22 je navíc prvním chytrým telefonem Nokia, jehož hlavním benefitem je zjednodušená opravitelnost i díky spolupráci se společností iFixit.

chytrĂ˝ telefon smartphone Nokia C22 Nokia C32 Nokia G22 cena

Podle sdělení výrobce tři nová zařízení Nokia G22, Nokia C32 a Nokia C22 nabídnou vysokou odolnost a dlouhou životnost. Spolupráce s iFixit pak poskytne snadný přístup k návodům, nástrojům a náhradním dílům pro snadnou opravu modelu Nokia G22

Nokia G22 – první chytrý telefon Nokia se zvýšenou opravitelností

Nokia G22 byla navrĹľena tak, aby vybranĂ© opravy mohli majitelĂ© uskuteÄŤnit v domácĂ­ch podmĂ­nkách ĂşplnÄ› sami bÄ›hem pár minut.

Spolupráce se spoleÄŤnostĂ­ iFixit, celosvÄ›tovou komunitou odbornĂ­kĹŻ na opravy zařízenĂ­, zajišťuje tĂ©měř okamĹľitĂ˝ přístup k návodĹŻm a náhradnĂ­m dĂ­lĹŻm. Snadno tak lze vymÄ›nit například poškozenĂ˝ displej, ohnutĂ˝ nabĂ­jecĂ­ konektor nebo baterii s nĂ­zkou kondicĂ­. 

Nová Nokia G22 má záda vyrobena ze 100% recyklovanĂ©ho plastu, o ÄŤistĂ˝ zvuk s vylepšenĂ˝mi basy se postará funkce OZO Playback a zásadnĂ­ vzpomĂ­nky zachytĂ­ 50MP hlavnĂ­ fotoaparát, kterĂ˝ je obohacen o funkce z vyšší Ĺ™ady Nokia X.

chytrĂ˝ telefon smartphone Nokia G22 cena

Novinkou v Ĺ™adÄ› G je takĂ© moĹľnost virtuálnÄ› rozšířit operaÄŤnĂ­ paměť o další 2 GB pro plynulejší chod nároÄŤnÄ›jších aplikacĂ­.  Nokia G22 potěší takĂ© podporou a doÄŤká se dvou let hlavnĂ­ch aktualizacĂ­, tří let pravidelnĂ˝ch bezpeÄŤnostnĂ­ch aktualizacĂ­ i tříletĂ© záruky.

Nokia C32 nabĂ­dne dosud nejlepší fotoaparát v Ĺ™adÄ› C

Nokia C32 zaujme 50MP hlavnĂ­m fotoaparátem s pokroÄŤilĂ˝mi algoritmy pro co nejlepší snĂ­mky za jakĂ˝chkoli podmĂ­nek, prĂ©miovĂ˝m zpracovánĂ­m, elegantnĂ­m provedenĂ­m a 5000mAh bateriĂ­, která se postará o dlouhou vĂ˝drĹľ na jedno nabitĂ­. Potěší takĂ© nasazenĂ­ nejnovÄ›jšího Androidu 13. To vše za příznivou cenu.

chytrĂ˝ telefon smartphone Nokia C22 Nokia C32 cena

Nokia C22 je šampion v odolnosti

Nokia C22 je nejodolnÄ›jší telefon modelovĂ© Ĺ™ady C doposud a v nároÄŤnĂ˝ch testech volnĂ©ho pádu pĹ™ekonal svou nejbližší konkurenci. Nokia C22 je tak pĹ™ipravena zvládnout neÄŤekanĂ© nástrahy kaĹľdodennĂ­ho Ĺľivota. To dokládá certifikace IP52, k jejĂ­muĹľ zĂ­skánĂ­ dopomohlo tvrzenĂ© 2,5D sklo ve spojenĂ­ s pevnĂ˝m kovovĂ˝m šasi, kterĂ© je navĂ­c zasazeno do polykarbonátovĂ©ho krytu. HlavnĂ­ fotoaparát disponuje 13MP rozlišenĂ­m a problĂ©mem tak nenĂ­ ani focenĂ­ za zhoršenĂ˝ch svÄ›telnĂ˝ch podmĂ­nek. O bezproblĂ©movĂ˝ chod se pak stará optimalizovanĂ˝ Android 13 Go.

VĂ˝roba chytrĂ˝ch telefonĹŻ v EvropÄ› jiĹľ brzy

BezpeÄŤnost uĹľivatelĹŻ a naprostá transparentnost jsou pro spoleÄŤnost HMD Global klĂ­ÄŤovĂ˝mi prvky podnikánĂ­. I proto je cĂ­lem spoleÄŤnosti stát se prvnĂ­m velkĂ˝m svÄ›tovĂ˝m dodavatelem chytrĂ˝ch telefonĹŻ, kterĂ˝ bude vyrábÄ›t svá zařízenĂ­ přímo v EvropÄ›. V souÄŤasnĂ© dobÄ› ÄŤinĂ­ HMD Global prvnĂ­ kroky a zajišťuje evropskĂ© vĂ˝robnĂ­ kapacity, kterĂ© umoĹľnĂ­ zahájenĂ­ vĂ˝roby 5G ještÄ› letos. 

chytrĂ˝ telefon smartphone Nokia G22 cena

Dostupnost a cena

Dostupnost a cena pro evropský trh nebyly v zaslané zprávě uvedeny. Zahraniční zdroje uvádějí ceny pro USA ve výši 115 USD pro Nokia C22, 150 USD pro Nokia C32 a 180 USD pro Nokia G22. Odhad českých cen je možné dohledat například na webu Alza.cz, kde předpokládají cenu 3 000 Kč pro Nokii C22, 3 400 u modelu Nokia C32 a cca 4 800 Kč za telefon Nokia G22.

Zdroj a foto: HMD Global

PodĂ­vejte se i na další zajĂ­mavĂ© ÄŤlánky na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo OstatnĂ­. IT Revue mĹŻĹľete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.