Odolný telefon Cat S75 s podporou satelitních zpráv a SOS asistencí

Odolný telefon Cat S75 cena

Bullitt Group představila na MWC 2023 v Barceloně nový odolný telefon Cat S75 s Bullitt Satellite Messengerem. Jde o nejspolehlivější telefon všech dob pro pokročilé obousměrné satelitní zasílání zpráv, sdílení polohy a SOS asistenci.

Díky špičkovým odolným funkcím zvládne vše, co život přinese, dokonce i ztrátu signálu. Kromě superrychlé konektivity 5G obsahuje Cat S75 také nejmodernější čip NTN (non-terrestrial network) od MediaTek pro přímé připojení ke geostacionárním satelitům ve výšce 37 500 km nad zemí, což umožňuje odeslat zprávu nebo odeslat SOS, a to i v oblastech bez pokrytí mobilním signálem.

Ověřená odolnost

Dosud nejodolnější telefon Cat S75 je vyroben tak, aby přežil. Je testován na extrémní podmínky opakovanými pády na ocelové plechy z výšky až 1,8 metru a je odolný prachu, písku a nečistotám. Je vysoce vodotěsný, testován do hloubky 5 metrů a je schopen zvládnout i tlak vysokotlaké vodní trysky.

Tím si vysloužil hodnocení odolnosti IP68 a IP69K.  Cat S75 byl také podroben přísnému testování Mil-Spec 810H, které zajišťuje, že telefon přežije extrémní teploty, vysokou vlhkost, podmínky slané mlhy, vibrace i pády.

Cat S75 lze čistit a dezinfikovat mýdlem a vodou nebo alkoholovými ubrousky a zahrnuje technologii Bullitt’s Hygiene+. Všechny vnější povrchy zařízení obsahují antimikrobiální ionty stříbra.

Odolný telefon Cat S75 cena

Výkon a výdrž

Navzdory svým nadměrně odolným vlastnostem a 6,6” displeji (FHD+ 120Hz obnovovací frekvence a poměr stran 20:9) je Cat S75 tenký a velmi kompaktní. Baterie s kapacitou 5000 mAh poskytuje až 2 dny energie s podporou 15W rychlého nabíjení a bezdrátového nabíjení Qi.

Je poháněn osmijádrovým 2,2 GHz procesorem MediaTek Dimensity 930, 6 GB RAM a 128 GB úložiště, které lze rozšířit pomocí MicroSD karty. Disponuje třemi fotoaparáty (50MP hlavní snímač, 8MP širokoúhlý snímač, 2MP makro snímač) s podvodním režimem na zadní straně a 8MP přední kamerou. Cat S75 je uváděn na Android 12 a dostane dvě aktualizace operačního systému a 5 let bezpečnostních záplat.**

Odolný telefon Cat S75 cena

Cat S75 s Bullitt Satellite Messenger poskytuje nepřerušitelné spojení s kolegy, přáteli a rodinou, kdykoli se ocitnete na okraji pokrytí signálem. Je vždy připojen, takže nabízí vyšší produktivitu pro vaše podnikání i ve vzdálených oblastech bez signálu. Osamělí vzdálení pracovníci jsou ve větším bezpečí a krizová komunikace je odolnější. Neustálá komunikace je základem každého úspěšného podnikání nebo jiné práce. Cat S75 má také podporu Android Enterprise a testovanou kompatibilitu s předními řešeními EMM.

„Satelitní technologie pro jakýkoli smartphone a to, co MediaTek přinesl se svým samostatným, na standardech založeným satelitním komunikačním čipem, je dalším velkým krokem v mobilní konektivitě. Navázali jsme úspěšnou spolupráci se společností Bullitt a integrovali jsme naši technologii 3GPP NTN a čipovou sadu do prvních komerčně dostupných zařízení s obousměrným satelitním zasíláním zpráv,“ říká JC Hsu, Corporate Vice President a General Manager, Wireless Communications Business Unit ve společnosti MediaTek. „Je to významný pokrok pro vzdálené uživatele a pohotovostní služby, ale tato technologie také dláždí cestu pro další jedinečné trhy satelitní komunikace a připojení chytrých telefonů.“

Bullitt Satellite Messenger pro obousměrné satelitní zasílání zpráv

Bullitt Satellite Messenger je první satelitní NTN založená na standardech 3GPP neboli „direct-to-satellite“ messaging služba pro mobilní telefony. Nový Cat S75 využívá čip MediaTek NTN a Bullitt Satellite Messenger pro přístup k síti geostacionárních satelitů, které poskytují dostupné a nepřetržité mezinárodní pokrytí.

Odolný telefon Cat S75 cena

Odesílání a přijímání zpráv nebo odesílání SOS žádosti o pomoc přes satelit vyžaduje předplatné a zařízení podporující NTN. Ale kdokoli, na jakémkoli telefonu, může přijmout zprávu od někoho, kdo používá službu Bullitt Satellite Messenger. Dostanou ji jako SMS a mohou odpovědět stažením bezplatné verze aplikace Bullitt Satellite Messenger pro iOS nebo Android, která je k dispozici v App Store nebo Play Store.

Předplatitelé služby Bullitt Satellite Messenger těží z dvanáctiměsíční bezplatné zkušební verze služby SOS Assist, která poskytuje nepřetržitý přístup k centrům nouzové reakce poskytovaných společností FocusPoint International. Tarify začínají již od 4,99 EUR měsíčně.

Dostupnost a cena

Cat S75 je nyní k dispozici k předobjednání u vybraných operátorů a prodejců v celé oblasti EMEA. Cena v ČR od 14 999 Kč včetně 3měsíční bezplatné zkušební verze tarifu Bullitt Satellite Messenger Essentials, který zahrnuje až 30 zpráv prostřednictvím satelitní komunikace za měsíc.

Zdroj a foto: CAT

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.