Nové úsporné LED žárovky Philips třídy A s prodlouženou životností

úsporné žárovky Philips třídy A s prodlouženou životností

Společnost Signify rozšiřuje svoji nabídku LED žárovek Philips energetické třídy A o novinky ve verzích 75W a 100W a nově také v matném provedení, LED svíčky a LED bodové osvětlení. Tyto vysoce úsporné žárovky nabízí spotřebitelům až o 60 % nižší spotřebu a násobně delší životnost než standardní LED světelné zdroje. 

Vysoce úsporné LED žárovky a svíčky Philips dokážou ve srovnání s klasickými snížit spotřebu energie až o 60 %. Všechny novinky se mohou pochlubit energetickou třídou A, k čemuž podle aktuálního EU nařízení o energetických štítcích musí dosáhnout energetické účinnosti 210 lm/W.

Vydrží svítit až 50 tisíc hodin, což znamená průměrnou životnost 50 let. Kromě kvalitního a příjemného světla tak přináší spotřebitelům hlavně významnou úsporu nákladů – investice do vysoce úsporných žárovek Philips se vrátí za méně než 4 měsíce.

Vysoká účinnost a širší výběr

Řada Philips Master LEDBulb nově nabízí kromě původních 40W a 60W verzí také 75W a 100W žárovky. Zákazníci si tak mohou vybrat z této líbivé celoskleněné řady v rozmezí 40-100W.  V nabídce nově najdou také elegantní matné provedení. Tyto žárovky navíc splňují kritéria Philips EyeComfort a vyzařují světlo příjemné a zdravé pro oči.

Portfolio vysoce úsporných světelných zdrojů Philips se s novou řadou Master LEDcandle rozšířilo také o první LED svíčku třídy A. I ta nabízí až o 60 % nižší spotřebu a 3,5x delší životnost než standardní LED svíčka.

Signify ji nabízí ve dvou barvách (teplotách chromatičnosti): teplé bílé (3000 K) a studené bílé (4000 K).  Nabídku dále doplňují vysoce účinné LED trubice energetické třídy A, které byly představeny v létě tohoto roku. S životností 100 000 hodin vydrží až 5x déle než její běžný protějšek MASTER TL-D.

Volba, která šetří přírodu

K nabídce vysoce úsporných zdrojů se krom první LED svíčky energetické třídy A řadí také bodové LED osvětlení MASTER LEDspot s paticí GU 10, jež patří do energetické třídy B. Vysoce účinné LED spoty nabízí neporovnatelně vyšší účinnost než jejich halogenové alternativy. Pro srovnání – 2,4W LED spot plně nahradí halogenovou žárovku o příkonu 50 W.

Vysoká účinnost LED osvětlení navíc znamená, že jeho používání je udržitelnější a pomáhá šetřit životní prostředí. V porovnání s halogenovými žárovkami může nový LED spot za dobu své životnosti snížit emise CO2 až o neuvěřitelných 999 kg. K pohlcení takového množství oxidu uhličitého je zapotřebí 45 stromů.

úsporné žárovky Philips třídy A s prodlouženou životností

K udržitelnosti vysoce účinných světelných zdrojů Philips přispívá také bezplastový obal. Společnost Signify ukončila jejich používání u všech svých spotřebitelských výrobků v roce 2021 v souladu se závazkem neustále zvyšovat efektivitu a úspornost všech svých produktů a postupů.

Další informace o nových LED žárovkách Philips energetické třídy A naleznete na https://www.lighting.philips.cz/vyrobky/ultraefficientprof.

Cena nových produktů nebyla zveřejněna, dostupné budou v prodejnách elektropotřeb a elektroniky

Zdroj a foto: Philips

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.