Nový objektiv Nikkor Z 35mm f/1.4 pro street fotografie

objektiv Nikon Z NIKKOR Z 35mm f/1.4 specifikace cena

Nikon představil kompaktní, světelný a rychlý 35mm objektiv NIKKOR Z 35mm f/1.4 formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností, který je vždy připraven reagovat na situaci. Objektiv je ideální pro street fotografii, reportáže a je skvělý rovněž pro snímání videa. Fotografové i videografové získají všestranného pomocníka pro tvůrčí práci s přirozeným světlem a ocení také jeho lehkou konstrukci.

objektiv Nikon Z NIKKOR Z 35mm f/1.4 specifikace cena

První objektiv Nikon Z se světelností f/1,4

Jen málokterý objektiv je tak všestranný jako rychlý 35mm základní objektiv a NIKKOR Z 35 mm f/1,4 je prvním objektivem Nikon Z, který se může pochlubit světelností f/1,4, umožňující skutečnou flexibilitu při fotografování za dostupného světla.

Fotografové a videografové mohou pracovat při plně otevřené cloně f/1,4 a odměnou jim bude krásný měkký bokeh, který je ideální pro momentky a portréty zvýrazňující objekt na pozadí – stejně jako pro tvůrčí snímky v protisvětle. Scény za horšího osvětlení lze zachytit s působivou ostrostí, a lze rovněž použít kratší časy závěrky pro zmrazení akce bez ovlivnění jasu.

Street fotografie staví na neočekávaném, bez ohledu na to, jestli je založena na vizuální kompozici nebo hloubce příběhu – a objektiv NIKKOR Z 35mm f/1.4 je připraven takový okamžik zachytit. Automatické zaostřování objektivu vždy rychle reaguje a je plynulé a stabilní.

objektiv Nikon Z NIKKOR Z 35mm f/1.4 specifikace cena

Nejkratší zaostřovací vzdálenost pouhých 0,27 m poskytuje uživatelům množství prostoru pro krok vpřed a zaplnění celého obrazového pole ostrým obrazem s působivými detaily nebo pro záznam videa ve stísněných prostorech. Tento 35mm objektiv formátu FX se navíc vyznačuje lehkou konstrukcí a pečlivým utěsněním, což je výhodou pro každého, kdo chce mít svobodu jít blíž bez ohledu na počasí.

objektiv Nikon Z NIKKOR Z 35mm f/1.4 specifikace cena

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 35mm f/1.4 

  • Rychlý 35mm objektiv formátu FX: ohnisková vzdálenost 35 mm, která je velmi oblíbená pro svou perspektivu lidského oka, je perfektní pro objevování nových zážitků. Ideální pro street fotografii, reportáže a video.
  • Světelnost f/1,4 pro všestranné využití: vysoká světelnost nabízí více svobody při fotografování za přirozeného světla. Snadno zachytíte měkký bokeh, získáte ostré snímky scén i při slabším osvětlení a zmrazíte akce bez ovlivnění jasu.
  • Rychlé a spolehlivé automatické zaostřování: díky pohonu rychlým a přesným kombinovaným zaostřovacím systémem Nikon je automatické zaostřování plynulé a stabilní.
  • Klasická perspektiva 35mm objektivu pro video: světelnost f/1,4 umožňuje přesnou kontrolu nad hloubkou ostrosti a reprodukcí neostrých míst. Jsou potlačeny změny ohniskové vzdálenosti při přeostřování a lze aktivovat lineární odezvu zaostřovacího kroužku pro kontrolované přesné manuální zaostřování.
  • Nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,27 m: výrazy ve tvářích, detaily, gesta – fotografové a videografové získají množství prostoru, aby se mohli přemístit blíže k objektu a zaplnit celé obrazové pole.
  • Vždy flexibilní: sledujete, jak se mění světlo? Využijte kontrolní kroužek pro plynulou regulaci clony, ISO, korekci expozice či dalších parametrů.
  • Lehce přenosný: objektiv váží pouze cca 415 g a všechny pohyblivé součásti jeho těla jsou pečlivě utěsněny pro bezproblémové používání.

Dostupnost a cena

Zahájení prodeje nového objektivu je naplánováno na na 18. 7. 2024.  Předpokládaná cena byla stanovena na 18 990 Kč.

Zdroj a foto: Nikon

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.