Motorola uvádí Bluetooth přívěsek moto tag pro sledování předmětů

motorola moto tag trackování sledování android google find my devices cena

Motorola představuje moto tag, Bluetooth přívěsek navržený ke trackování nejcennějších předmětů spotřebitelů kdekoli na světě. Elegantní, s vylepšeným zabezpečením, jednoduchý na používání a kompatibilní s většinou chytrých telefonů se systémem Android, moto tag využívá sílu sítě Google Find My Devices (Najít mé zařízení) a technologie UWB, aby spotřebitelům přinesl nové řešení trackování, které se hladce integruje do ekosystému zařízení Motorola.

Peněženky, zavazadla a spoustu dalších věcí

Moto Tag nabízí uživatelům možnost zjistit, kde se nacházejí jejich označené předměty – od klíčů a peněženek až po zavazadla – a zajistit si tak větší klid. Aplikace Moto Tag byla vyrobena na bezproblémovou spolupráci s rozsáhlou sítí Google Find My Device, která umožňuje uživatelům určit přesnou polohu označených předmětů prostřednictvím aplikace Find My Device téměř odkudkoli na světě.

motorola moto tag trackování sledování android google find my devices cena

Po spárování s chytrým telefonem Android s podporou širokopásmového připojení, jako je například motorola edge 50 ultra, nabízí moto tag také vylepšené přesné trackování. Moto tag lze také použít na pomoc při hledání ztraceného smartphonu tak, že připojené zařízení zazvoní jednoduchým stisknutím vyhrazeného tlačítka na moto tagu.

Ochrana osobních údajů

Ochrana osobních údajů je u moto tagu na prvním místě. Proto spolupracuje se sítí Find My Device, která je ve výchozím nastavení zabezpečená a z principu soukromá. Údaje o poloze uživatele jsou zašifrovány end-to-end, což znamená, že polohu štítku může zobrazit pouze její majitel nebo kdokoli, komu ji majitel v rámci aplikace Najít moje zařízení nasdílel.

Moto tag se opírá o odborné znalosti společnosti Google v oblasti ochrany soukromí a bezpečnosti a je také kompatibilní s automatickým upozorněním na neznámé trackování zařízení v systémech Android a iOS, která pomáhají chránit uživatele před nežádoucím trackováním. Uživatelé mají také možnost kdykoli spustit manuální skenování, aby zkontrolovali, jestli nejsou sledováni nechtěným sledovacím zařízením.

motorola moto tag trackování sledování android google find my devices cena

Moto Tag má také speciální multifunkční tlačítko. Jednoduchým stisknutím zazvoní chytrý telefon uživatele a pomůže mu snadno najít ztracené zařízení. Další užitečnou funkcí je možnost použít štítek jako dálkové ovládání pro pořizování fotografií na smartphonu Motorola, což usnadňuje pořízení dokonalého záběru bez nutnosti držet telefon nebo používat časovač. Tato funkce funguje s jakýmkoli telefonem se systémem Android a je obzvláště užitečná při pořizování fotografií s novou modelovou řadou motorola razr v režimu flex view.

Párování s telefonem 

Pro bezproblémové nastavení je po zapnutí nového moto tagu a přiblížení k chytrému telefonu uživatele snadné jej rychle spárovat s jeho zařízením pomocí funkce rychlého párování Google Fast Pair. Poté mohou uživatelé využít několik možností přizpůsobení, které jsou k dispozici v aplikaci moto tag, včetně změny názvu tagu, nastavení hlasitosti oznámení, kontroly výdrže baterie a dalších.

motorola moto tag trackování sledování android google find my devices cena

Elegantní silueta moto tagu byla navržena speciálně tak, aby dokonale pasovala k většině příslušenství třetích stran, které je již na trhu, a uživatelé ji tak mohli snadno připevnit ke všem svým cennostem. Navíc jeho robustní konstrukce s krytím IP67 pomáhá zajistit odolnost vůči prachu, nečistotám a ponoření do sladké vody do hloubky 1 metru až na 30 minut³, takže je vhodný pro každé dobrodružství nebo každodenní dojíždění. Uživatelé mohou být klidní i s vědomím, že baterie CR2032 moto tag je navržena tak, aby vydržela celý rok na jedno nabití a je snadno vyměnitelná, což z ní činí spolehlivé a odolné řešení trackování.

Dostupnost a cena

Moto tag bude dostupný na české trhu v průběhu léta. Cena nebyla zveřejněna, zahraniční servery uvádějí cenu 29 USD, v přepočtu kolem 650 Kč

Zdroj a foto: Motorola

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.