Nový OS HONOR MagicOS 7.1 a Android 13 pro smartphony HONOR

HONOR MagicOS 7.1 Android 13 aktualizace

Všechny tři série chytrých telefonů HONOR brzy čeká aktualizace na Android 13. Vybrané telefony sérií HONOR N Series a HONOR X Series se přidají k HONOR Magic5 Series a získají nový systém MagicOS 7.1, postavený právě na nejnovějším Androidu. Ten svým uživatelům přináší větší zabezpečení a plynulé propojení mezi různými zařízeními a operačními systémy.

Právě vlajkové lodi HONOR Magic5, HONOR Magic5 Pro a HONOR Magic Vs, které byly představené na globálním launchi na MWC 2023 v Barceloně, již operační systém MagicOS 7.1 mají. A nejbližší době na ně naváží i další modely.

Z minulé generace Magic Series čeká update z Androidu 11 na Android 13 HONOR Magic4 Lite a z Androidu 12 na novější systém i HONOR Magic4 Pro. Na aktualizaci se mohou těšit i uživatelé smartphonů HONOR 70, HONOR 50, HONOR 50 Lite, HONOR X7 a HONOR X8.

Přehled telefonů HONOR, které již mají MagicOS 7.1 a Android 13 nebo aktualizaci systému v blízké době získají:

ModelUpdate
Honor Magic5 ProAndroid 13
HONOR Magic5Android 13
HONOR Magic VsAndroid 13
HONOR Magic4 ProUpdate z Android 12 na Android 13
HONOR Magic4 LiteUpdate z Android 11 na Android 13
HONOR 70Update z Android 12 na Android 13
HONOR 50Update z Android 12 na Android 13
HONOR 50 LiteUpdate z Android 11 na Android 13
HONOR X8Update z Android 11 na Android 13
HONOR X7Update z Android 11 na Android 13

HONOR MagicOS 7.1: Větší zabezpečení a propojení s dalšími zařízeními

Operační systém HONOR MagicOS 7, který je postaven na 13. generaci systému Android, přináší ještě přívětivější uživatelské prostředí, které má za cíl zjednodušit využívání jak samotných chytrých telefonů, tak v celém ekosystému zařízení HONOR, od laptopů a tabletů až po chytré hodinky a fitness náramky.

Uživatelé tak mohou například „swajpnutím“ tří prstů přesouvat soubor mezi jednotlivými zařízeními. Pomocí grafického ztvárnění MagicRing ve formě středu kruhu a soustředných kružnic, které připomínají sluneční soustavu pak lze propojit celou sestavu zařízení, a přijímat tak například hovory přímo v počítači. S důrazem na udržitelnost pak má nový systém minimální dopad na spotřebu baterie.

Nové uživatelské rozhraní HONOR MagicOS 7.1 také klade důraz na bezpečnost dat uživatele. Díky technologii MagicGuard, která zahrnuje hned tři vrstvy zabezpečení soukromí: v čipu, v operačním systému a v aplikacích tak budou data ještě více v bezpečí.

Pokročilé zabezpečení běží na poslední verzi duálního TEE systému zabezpečení vyvinutého společně se společností Qualcomm. Nové rozhraní MagicOS 7.1 tak přináší šifrování citlivých dat už na úrovni hardwaru pro ještě lepší ochranu soukromí a bezpečí dat.

Vylepšení se dočká i výkon modelů, který budou mít nový HONOR MagicOS 7.1. Díky tomu si jejich majitelé budou moci užít větší plynulost uživatelského prostředí. Napomůže tomu funkce systému Turbo X (OS Turbo X, GPU Turbo X a Link Turbo X), která umožní rychlejší spouštění aplikací, optimalizaci grafiky a propojení mezi zařízeními.

Zdroj a foto: HONOR

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.