Samsung představil nové telefony Samsung Galaxy S22 a S22+

telefon smartphone Samsung Galaxy S22 Plus

Společnost Samsung Electronics představuje dvě nové vlajkové lodi řady Galaxy S, modely S22 a S22+. V obou případech se kreativní zájemci můžou těšit na špičkové fotoaparáty s inteligentním zpracováním obrazu, díky nimž se záběry z každodenního života promění v působivé dramatické scény. K novým telefonům patří elegantní design, ale také udržitelné provedení, takže jsou krásné na pohled a zároveň šetrné k životnímu prostředí.

„Fotoaparáty v chytrých telefonech od základu proměnily způsob, jakým tvoříme, sdílíme informace a komunikujeme s okolním světem. Prostřednictvím fotografií a videozáznamů se dokážeme vyjádřit i spojit s lidmi, na nimž nám záleží,“ říká TM Roh, prezident a ředitel mobilní divize Samsung Electronics. „A právě na fotografické funkce jsme se při vývoji nejnovější generace řady S soustředili především. Nové fotoaparáty si vedou skvěle za denního světla i v noci, takových výsledků jsme u chytrých telefonů dosud nedosáhli.“

Nejinteligentnější fotoaparát v historii Samsungu: vzhůru do noci

Galaxy S22 i S22+ nabízejí fotografické zážitky na dosud nevídané úrovni a majitelé se o ně okamžitě můžou podělit s celým světem. S novými telefony lze mimo jiné bez problémů fotografovat i při nedostatku světla, klidně v noci. Mají o 23 % větší senzory než jejich předchůdci S21 a S21+ a do výbavy patří i převratná technologie Adaptive Pixel, díky níž se na snímač dostane víc světla, na fotografiích líp vyniknou detaily a barvy září i ve tmě.

Galaxy S22 i S22+ jsou vybaveny hlavním fotoaparátem s rozlišením 50 megapixelů, teleobjektivem se samostatným snímačem s 10 MPix a ultraširokým fotoaparátem s 12 Mpix, což znamená maximální kvalitu v jakékoli situaci. Při natáčení videozáznamů s přáteli lze zase využít novou funkci Auto Framing, díky níž přístroj rozpozná a dokáže kontinuálně sledovat až deset lidí a automaticky na ně přeostřuje. Oba telefony kromě toho disponují vyspělou technologií VDIS, která minimalizuje vibrace – díky tomu se majitelé můžou těšit na plynulé a ostré záznamy i za chůze nebo z jedoucího vozidla.

Galaxy S22 a S22+ jsou rovněž vybaveny nejmodernější technologií umělé inteligence, která posouvá fotografování a fotografie na vyšší úroveň. Nová funkce AI Stereo Depth Map usnadňuje především tvorbu portrétů – lidé na snímcích vypadají líp než kdykoli dřív, všechny detaily jsou díky sofistikovaným algoritmům dokonale zřetelné a ostré. A platí to nejen pro lidi, ale i pro domácí mazlíčky – nový portrétní režim se spolehlivě postará mimo jiné o to, aby se jejich srst neprolínala s pozadím.

Výkon, který obstojí i v náročných podmínkách

Při práci i zábavě odvádějí Galaxy S22 a S22+ špičkovou práci, nezastaví se ani před maximálně náročnými úkoly. Velkou zásluhu na tom má procesor 4 nm, s nímž se u chytrých telefonů řady Galaxy setkáváme vůbec poprvé. Procesor si bez problémů poradí i s těžkými operacemi, při nichž je zapotřebí maximální výkon umělé inteligence, což se pozná při práci i při streamingu multimediálních souborů. Analytické systémy automaticky rozpoznají, jaké aplikace zrovna používáte, a vyhradí jim potřebné systémové prostředky. Sledování filmů nebo surfování na internetu je tak rychlejší a plynulejší.

Špičkový procesor si žádá i další špičkové parametry. Do výbavy Galaxy S22 patří robustní baterie s celodenní výdrží a rychlé dobíjení s 25 W, Galaxy S22+ vydrží ještě o něco déle než celý den a při rychlodobíjení využívá celých 45 W. Netrvá tedy dlouho a plně vybitý telefon je opět připravený k dlouhému provozu.

Při sledování filmů či seriálů zase oceníme špičkový obraz. Galaxy S22 i S22+ mají adaptivní displej s technologií Dynamic AMOLED 2X a obnovovací frekvencí 120 Hz, což znamená vynikající výkon pro filmové fanoušky i náruživé hráče. Displej modelu Galaxy S22 měří 6,1 palce (15,5 cm), u Galaxy S22+ celých 6,6“ neboli 16,8 cm. V obou případech je k dispozici inteligentní technologie Vision booster, která obraz na displeji přizpůsobí okolnímu prostředí a světlu a upraví kontrast a barevné podání. Oba displeje jsou navíc jasnější než dřív – S22 dosahuje maximálního jasu 1300 nit, S22+ dokonce 1750 nit.

S modely S22 i S22+ také vždy zůstanete v optimálním spojení s okolním světem. Díky partnerství s Googlem lze využít aplikace Google Duo a v ní funkce Live sharing, takže si můžete třeba online s přáteli prohlížet fotografie v galerii nebo sdílet poznámky v aplikaci Samsung Notes.

Elegantní design a odolná konstrukce

Galaxy S22 i S22+ se vyznačují elegantním designem založeným na ikonickém konceptu Contour-Cut, typickém pro celou řadu S – fotoaparát tu prakticky nepostřehnutelně splývá s krytem telefonu. Aby telefon působil ještě štíhlejším a čistším dojmem, vybavili ho výrobci dokonale plochým displejem s luxusním krycím sklem. Kryt fotoaparátu ladí s barevným provedením telefonu. Výsledkem je vyvážený, moderní a na pohled velmi atraktivní design. Oba modely jsou k dispozici ve čtyřech barevných verzích, tvoří je černá (Phantom Black), bílá (Phantom White), zelená (Green) a růžová (Pink Gold).

K atraktivnímu provedení ovšem patří i odolná konstrukce – řada S22 v tomto ohledu všechny své předchůdce překonává. Galaxy S22 a S22+ jsou první modely řady S s krytem Armor Aluminum, což je nejpevnější hliník, jaký se v současné době používá. Telefon si tedy bez obav můžete vzít kamkoli. Kromě toho mají nové smartphony poprvé krycí sklo Corning® Gorilla® Glass Victus®+ na přední i zadní straně.

Ale odolnost a trvanlivost nezáleží jen na kvalitním hardwaru. Moc dobře víme, že si zákazníci zaslouží nejlepší mobilní výkon a zážitky, a majitelé libovolného modelu řady Galaxy S22 budou mít k dispozici aktualizace operačního systému Android až ve čtyřech dalších generacích. Miliony uživatelů chytrých telefonů Galaxy tak budou moct využívat nejnovější bezpečnostní, pracovní a zábavné funkce déle než dřív. Tato podpora se navíc v budoucnu rozšíří i na další součásti ekosystému Galaxy.

Vzhled telefonů řady Galaxy S si navíc každý může snadno přizpůsobit vlastní chuti a vkusu. Základní obrazovku a miniaplikace (widgety) si bez problémů upravíte díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní One UI. Lze přizpůsobit barvu ikon a widgetů, barevnou paletu systémových oken a další parametry. Díky One UI navíc získáte přístup ke spoustě statických i animovaných emotikonů, GIF obrázků a nálepek přímo z klávesnice. Můžete tedy dát celému světu najevo, jak se právě cítíte, a to bez jediného slova.

Řada Galaxy S22 je ze všech dosavadních přístrojů značky Samsung nejekologičtější – snažili jsme se najít způsob, jak posunout mobilní technologie na vyšší úroveň a zároveň pomoct planetě. Plastové znečištění představuje pro životní prostředí značné riziko, život v mořích a oceánech ohrožují mimo jiné vyřazené rybářské sítě. Ve spolupráci s organizacemi, které se tímto problémem intenzivně zabývají, pomáhá Samsung tyto sítě z moře lovit. Následně je využíváme jako velmi kvalitní materiál k výrobě telefonů – část materiálů tvoří plasty až z 20 % recyklované původně mířící do oceánů. Recyklované plasty z odpadů se používají mimo jiné k výrobě tlačítek a reproduktorů.

Recyklovanými plasty z oceánů to ovšem nekončí – balení vyrábíme ze 100% recyklovaného papíru, z recyklovaného plastu je i krycí fólie. Pouzdra na telefon obsahují kromě recyklovaného papíru i další ekologické materiály, např. recyklované plasty nebo biomateriály. Tyto inovace odpovídají našemu závazku „udělat víc z mála“, což je základní ekologická strategie firmy Samsung. 

Zabezpečení, kterému můžete důvěřovat

O zabezpečení chytrých telefonů řady Galaxy S22 se stará osvědčená a výkonná bezpečnostní platforma Samsung Knox Vault. Využívá mimo jiné zabezpečeného procesoru a paměti, v níž se citlivá data (hesla, biometrické údaje, klíče pro blockchain) dokonale izolují od hlavního operačního systému. Díky přehledné grafice v uživatelském rozhraní One UI a v aplikaci Indicator vidíte, které aplikace mají k vašim datům a kamerovým záznamům přístup, takže můžete rozhodnout, zda jednotlivým aplikacím příslušná oprávnění udělit, či nikoli. Novinkou v řadě Galaxy S22 je několik speciálních bezpečnostních prvků, mezi něž patří například architektura ARM micro bránící kyberútokům na operační systém a paměť.

Do výbavy navíc patří i nový, funkční a pohodlný systém Samsung Wallet, který uživatelům dokáže výrazně usnadnit každodenní život. Jde o kombinaci digitálního platebního nástroje, klíčů a peněženky s doklady – studenti díky němu můžou například prokázat oprávnění na nejrůznější slevy, uložíte si do něj palubní vstupenku do letadla apod.

Kromě telefonů řady S22 Samsung zároveň představuje i novou řadu tabletů a také balík aktualizací a nových funkcí hodinek Galaxy Watch4. Nové tablety, tedy základní model Tab S8, Tab S8+ a Tab S8 Ultra, tvoří dosud největší řadu v historii Samsungu, takže si z nich vybere každý, ať už používá tablet hlavně k práci, studiu, zábavě či tvůrčí činnosti.

Technické údaje

Galaxy S22 a Galaxy S22+
 Galaxy S22Galaxy S22+
Displej 6,1” FHD+ (15,5 cm)

Dynamic AMOLED 2X

Obnovovací frekvence Super Smooth 120 Hz (10~120 Hz) 

Obnovovací frekvence Touch Sampling Rate 240 Hz v herním režimu

Funkce Vision booster

Filtr Eye Comfort Shield s umělou inteligencí s omezením modrého světla

6,6” FHD+ (16,8 cm)

Dynamic AMOLED 2X

Obnovovací frekvence Super Smooth 120 Hz (10~120 Hz) 

Obnovovací frekvence Touch Sampling Rate 240 Hz v herním režimu

Funkce Vision booster

Filtr Eye Comfort Shield s umělou inteligencí s omezením modrého světla

* Měřeno úhlopříčně. Rozměr displeje Galaxy S22: 6,1“ bez zaoblených rohů, 5,9“ (15 cm) se započtením zaoblených rohů. Rozměr displeje Galaxy S22+: 6,6“ bez zaoblených rohů, 6,4“ (16,2 cm) se započtením zaoblených rohů.  Skutečná zobrazovací plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru objektivu fotoaparátu.
Zabezpečení  Ultrazvuková čtečka otisků prstů
Rozměry a hmotnost70,6 x 146 x 7,6 mm, 168 g75,8 x 157,4 x 7,6 mm, 196 g
Fotoaparát  Ultraširoký fotoaparát 12 MPix

·         f2,2, úhel záběru 120˚

Širokoúhlý fotoaparát 50 MPix

·        Dual Pixel AF, OIS, f1,8, úhel záběru 85˚ 

Teleobjektiv 10 MPix

·        3x optický Zoom, OIS, f2,4, úhel záběru 36˚ 

Přední fotoaparát 10 MPix

·         f2,2, úhel záběru 80˚ 

Procesor Vyspělý 4 nm Exynos 2200
*Může se lišit podle trhu a mobilního operátora
Paměť  8 + 256 GB  

8 + 128 GB  

* Skutečná kapacita úložného prostoru závisí na zemi, modelu, velikosti a formátu souborů.
Baterie  3700 mAh 4 500 mAh 
*Typická hodnota podle nezávislých laboratorních testů. Typickou hodnotou se rozumí průměrná odhadovaná hodnota vzhledem k odchylkám kapacity baterie u testovaných vzorků podle standardu IEC 61960. Jmenovitá (minimální) kapacita je u modelu Galaxy S22 3590 mAh a u modelu Galaxy S22+ 4370 mAh Skutečná výdrž baterie závisí na prostředí v síti, typu využití apod.
Dobíjení 25 W kabelové

15 W bezdrátové

Wireless PowerShare

Kompatibilní s USB-IF

Až 45 W kabelové

15 W bezdrátové

Wireless PowerShare

Kompatibilní s USB-IF

*Předpokládané hodnoty podle uživatelského profilu průměrného / typického uživatele. Nezávislé hodnocení organizace Strategy Analytics provedené v době 8. 12. – 20. 12. 2021 v USA a Velké Británii s předprodukčními verzemi modelů SM-S901, SM-S906 a SM-S908 v defaultním nastavení v sítích 5G Sub6 (NETESTOVÁNO v prostředí 5G mmWave). Skutečná výdrž baterie závisí na prostředí v síti, na používaných funkcích a aplikacích, na frekvenci volání a zpráv, na počtu dobíjení a na mnoha dalších faktorech.
*25 W Power Adapter, 45 W Power Adapter a datový kabel se prodávají samostatně. Pro Galaxy S22+ se doporučuje originální dobíječka Samsung 45 W Power Adapter a datový kabel. Pro Galaxy S22 se doporučuje originální dobíječka Samsung 25 W Power Adapter a datový kabel.
*Organizace USB Implementers Forum, Inc. (USB-IF) vznikla v roce 1995 kvůli podpoře zařízení s USB a jejich rychlejšímu uvádění na trh. Galaxy S22 a S22+ jsou vybaveny systémem Super Fast Charging kompatibilním s USB standardy, což znamená, že produkty splňují nejvyšší standardy v oboru. Certifikát najdete na webu www.usb.org.
* Omezeno na chytré telefony Samsung nebo jiné značky s bezdrátovým dobíjením Qi, např. Galaxy S22, S22+, S22 Ultra, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G, Z Fold2, Note20, Note20 Ultra, S20 FE, S20, S20+, S20 Ultra, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE a Note5. K dispozici u některého příslušenství značky Samsung Galaxy – Galaxy Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch a Galaxy Buds. Klesne-li stav baterie pod 30 %, nemusí Wireless PowerShare fungovat. Nemusí fungovat s některým příslušenstvím, obaly, modely jiných značek nebo některými nositelnými zařízeními Samsung. Může mít vliv na příjem signálu či datové služby, záleží na prostředí v síti.
Operační systém  Android 12

One UI 4.1

Sítě a konektivita  5G, LTE, Wi-Fi 6E (Galaxy S22+) / Wi-Fi 6 (Galaxy S22), Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.2
*Služby 5G jsou podporovány jen v lokalitách s dostupnou 5G sítí. Vyžaduje optimální připojení 5G. Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.
*Dostupnost LTE modelů závisí na zemi a mobilním operátorovi.* Dostupnost Wi-Fi 6E závisí na zemi, operátorovi a prostředí. Vyžaduje optimální připojení a Wi-Fi 6E router.* Ultra Wideband podporují modely Galaxy S22+.
Platby pomocí NFC
**K dispozici na vybraných trzích. Platební řešení a funkce se můžou lišit u jednotlivých trhů, operátorů a poskytovatelů služeb.
SenzoryAkcelerometr, barometr, snímač otisků prstů, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallův senzor, senzor přítomnosti, senzor okolního světla
Odolnost proti vlhkostiIP68 
*IP68 platí pro testovací podmínky při ponoření do 1,5 m sladké vody max. na 30 minut. Při namočení opláchněte a osušte. Nehodí se pro použití na pláži nebo u bazénu.

Dostupnost a cena

Mobilní telefony Galaxy S22 a S22+ se začnou v České republice prodávat 11. března 2022.

Galaxy S22 bude k dostání v černé, bílé, zelené a růžové barvě. Doporučená maloobchodní cena je 21 999 Kč za verzi s 8 GB RAM/128 GB interní paměti a 22 999 Kč za verzi 8 GB RAM/256 GB interní paměti.

Galaxy S22+ se bude prodávat v černé, bílé, zelené a růžové barvě. Doporučená maloobchodní cena je 26 999 Kč za variantu s 8 GB RAM/128 GB interní paměti a 27 999 Kč za verzi s 8 GB RAM/256 GB paměti.

Předobjednávky

Zákazník, který si v období od 9. 2. 2022 do 10. 3. 2022 (včetně) nebo do vyprodání zásob předobjedná zařízení Galaxy S22 nebo Galaxy S22+ z e-shopu www.samsung.cz, ve značkových prodejnách Samsung nebo u vybraných prodejců elektroniky a zároveň splní další podmínky stanovené v podrobných pravidlech kampaně, získává nárok na bonus v podobě bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Pro v hodnotě 5 990 Kč. Dále můžou zákazníci využít Trade-in, odprodat své staré zařízení a získat bonus v hodnotě až 4 000 Kč. Celkově tak zákazníci dosáhnou na bonusy v hodnotě až 9 990 Kč.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.