Nový třípásmový router Mercusys MR47BE s Wi-Fi 7 pro moderní domácnost

Nový třípásmový router Mercusys MR47BE s Wi-Fi 7 specifikace cena

Výrobce síťových zařízení Mercusys přichází na trh se zcela novým třípásmovým Wi-Fi 7 routerem MR47BE. Model, který dosahuje rychlosti až 9,3 Gb/s, poskytuje rychlé a plynulé bezdrátové i kabelové připojení pro kvalitní streamování v rozlišení 4K/8K, ničím nerušené používání AR/VR aplikací a surfování i stahování bez omezení.

Wi-Fi 7 drží krok s dobou

Nový standard Wi-Fi 7 posouvá domácí síť na vyšší úroveň. Díky modulaci 4K-QAM poskytuje vysokou datovou propustnost až 46,1 GB/s na frekvencích 2,4, 5 a 6 GHz se šířkou pásma až 320 MHz. Současně nabízí nižší latenci, silnější ochranu proti rušení a vyšší účinnost při vysokém výkonu.

S technologií Multi-Link Operation (MLO) dokáže router na nejnovějším Wi-Fi standardu výrazně zvýšit spolehlivost i nedávno vzniklých aplikací. Uživatelé tak mohou bez obav vstoupit do světa rozšířené nebo virtuální reality.

Kvalitní internetové připojení pro všechna domácí zařízení

Router Mercusys MR47BE disponuje čtveřicí 2,5 Gb/s portů pro maximální využití výkonu kabelem připojených zařízení, jako jsou stolní počítače, chytré televize či herní konzole. Maximální pokrytí kvalitním a stabilním signálem pro bezdrátově připojená zařízení poskytuje šest všesměrových antén s vysokým ziskem a integrovanými zesilovači. Signál Wi-Fi se tak dostane dále a v jeho cestě jej nezastaví ani zdi. S podporou technologie Beamforming, která soustředí sílu signálu přímo k detekovaným připojeným zařízením, se ještě více zesiluje jeho stabilita. Takto dokáže obsloužit více než 300 zařízení.

Nový třípásmový router Mercusys MR47BE s Wi-Fi 7 specifikace cena

Nový router je plně kompatibilní se systémem EasyMesh. Uživatelé tak mohou bez problémů vytvořit celou domácí mesh síť s jedním názvem a heslem a s jakýmkoliv jiným přístupovým bodem, který také podporuje tuto technologii. Přitom nezáleží na výrobci. Vznikne tak flexibilní, škálovatelná a bezproblémová Wi-Fi síť pro celou domácnost. Lze ji samozřejmě rozšiřovat i na zahradu, k venkovnímu bazénu či do dílny.

Ochrana uživatelů a podpora pro rodiče

Mercusys samozřejmě myslí na bezpečnost. Uživatele chrání pomocí nejnovějšího bezpečnostního standardu WPA3 s pokročilým 128bitovým šifrováním a hackerům tak komplikuje rozšifrování hesla a odcizení citlivých dat. Kromě robustní ochrany před vnějšími vlivy, jako je útok hrubou silou, poskytuje pomocnou ruku rodičům pro vytvoření zdravého online prostředí. Pomocí uživatelských profilů je možné řídit přístupy k síti a nastavovat různým uživatelům časové limity strávené na internetu, samozřejmostí je i blokace nevhodných stránek.

Rychlé nastavení

Nastavení routeru je velmi jednoduchý proces, který zabere jen několik minut. Celý postup zvládne i laik, a to díky aplikaci MERCUSYS. Stačí postupovat podle pokynů, instalace je totiž intuitivní a není potřeba číst žádné obsáhlé příručky. Poté lze jednoduše spravovat celou domácí Wi-Fi síť odkudkoliv v každém zařízení s Androidem nebo iOS.

Nový třípásmový router Mercusys MR47BE s Wi-Fi 7 specifikace cena

Klíčové vlastnosti Mercusys MR47BE: 

  • Podpora nejnovějšího standardu Wi-Fi 7
  • Třípásmové připojení s rychlostí až 9,3 Gb/s (5 760 Mb/s v pásmu 6 GHz, 2 880 Mb/s v pásmu 5 GHz, 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz)
  • Podpora Multi-Link Operation (MLO) pro vyšší propustnost a nižší latenci
  • 4× 2,5Gb/s porty: 1× 2.5 Gb/s WAN port a 3× 2.5 Gb/s LAN
  • 6× všesměrové antény pro maximální pokrytí signálem
  • Kompatibilita s EasyMesh
  • Jednoduchá správa pomocí aplikace
  • Robustní zabezpečení pomocí standardu WPA3
  • Rodičovská ochrana

Dostupnost a cena

Router Mercusys MR47BE je k dispozici u prodejců s elektronikou a počítačů za doporučenou maloobchodní cenu 5 299 Kč.

Zdroj a foto: Mercusys

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.