Motorola uvádí chytré vyklápěcí telefony motorola razr 50 ultra a motorola razr 50

chytrý skládací telefon motorola razr 50 ultra specifikace cena

Motorola s novými modely motorola razr 50 ultra a motorola razr 50 přináší dva stylové vyklápěcí kapesní smartphony, které dávají uživatelům do rukou sílu umělé inteligence. 

Největší a nejinteligentnější externím displej ve své třídě

Oba členové nové rodiny zařízení razr mají obrovské vnější displeje, přičemž motorola razr 50 ultra se může pochlubit největším displejem v oboru s 4-palcovou úhlopříčkou a motorola razr 50 má 3,6-palcový displej. Uživatelé zařízení razr budou mít kromě toho poprvé přistup k aplikaci Gemini od společnosti Google přímo z externího displeje.

chytrý skládací telefon motorola razr 50 ultra specifikace cena

Jednoduchým stisknutím a podržením tlačítka napájení vyvoláte aplikaci Gemini a získáte pomoc s vytvořením itineráře výletu s oblíbenými památkami a aktivitami, během několika sekund si vytvoříte personalizovaný tréninkový program, získáte recepty podle toho, co máte v lednici, a mnoho dalšího.

Novinkou na externím displeji je také přístup ke službě Fotky Google, díky které mohou uživatelé okamžitě sdílet, prohlížet, mazat nebo označovat obrázky a videa jako oblíbené. Kromě toho je zde také speciální panel Spotify, který uživatelům umožňuje přeskakovat skladby, a panel Bose, který zjednodušuje ovládání sluchátek Bose.

Touha čas od času změnit vzhled telefonu uspokojí společnost Motorola nabídkou nové kolekce stylů hodin a zábavných možností přizpůsobení externího displeje. Uživatelé si mohou oživit displej otáčením textu nebo obrázků, čímž vznikne jejich vlastní stylový spořič obrazovky. Nebo mohou využít funkce moto ai. Patří mezi ně Style Sync, který přizpůsobí design pozadí jejich oblečení, nebo Magic Canvas, který na základě textové výzvy vygeneruje famózní vizuál.

Odvážný a krásný razr design

Nové zařízení razr se vyznačuje výraznými barvami, měkkým povrchem z veganské kůže a tvarovanými hranami, které vypadají stejně dobře na pohled jako na dotek. V případě motorola razr 50 ultra si uživatelé mohou vybrat mezi barvami Midnight Blue, Spring Green a Pantone barva roku 2024, Peach Fuzz. Navíc se vrací ikonická barva Hot Pink razr, která spotřebitelům poskytne každodenní dávku dobrého pocitu „newstalgie“. 

chytrý skládací telefon motorola razr 50 ultra specifikace cena

Nový model motorola razr 50 má na přední a zadní straně zařízení barevné odstíny Beach Sand, Koala Grey a Spritz Orange z veganské kůže.

Zařízení jsou také odolná vůči dobrodružství. Corning® Gorilla® Glass Victus pomáhá chránit vnější displej před pády a poškrábáním, ochrana pod vodu umožňuje zařízení vydržet ponoření do hloubky 1,5 metru po dobu až 30 minut a zjednodušený pant nabízí lepší ochranu před prachem.

chytrý skládací telefon motorola razr 50 specifikace cena

Díky přepracovanému pantu se zařízení snadněji otevírá nebo zavírá jednou rukou, což dává uživatelům uspokojivý pocit z dramatického zaklapnutí při ukončení hovoru nebo přepnutí na obrovský 6,9-palcový displej pOLED. Široká škála poloh Flex View umožňuje uživatelům zachytit svůj denní outfit pomocí snímání bez použití rukou nebo zaznamenat krásné panorama v režimu videokamery bez otřesů, která je optimalizována pro sociální média. Pro improvizované focení je nyní na externím i interním fotoaparátu k dispozici funkce Photo Booth, která spojí čtyři fotografie do koláže připravené ke sdílení.

Zajímavé fotoaparáty

Nový model motorola razr 50 ultra je vybaven dosud nejlepší technologií fotoaparátu motorola razr s 50 Mpx hlavním fotoaparátem s vysokým rozlišením, možnostmi moto ai a funkcemi úprav na bázi umělé inteligence Google Photos. Díky 50 Mpx teleobjektivu mohou uživatelé využít dvojnásobný optický zoom bez ztráty kvality obrazu a zachytit úžasné, lichotivé portréty, které vypadají skvěle zblízka i zdálky.

Kromě toho toto zařízení nabízí řadu funkcí fotoaparátu s umělou inteligencí, včetně:

 • Engine pro vylepšení fotografií: využívá umělou inteligenci na současné použití nastavení z více režimů snímání do jednoho, aby vždy poskytl úžasné fotografie. Vyladí obraz pro optimální detaily, jas, světelnost, stíny, barvy a efekty bokeh.
 • Adaptivní stabilizace: určuje rychlost pohybu během natáčení a dynamicky upravuje úroveň stabilizace pro dosažení nejlepších výsledků, ideálně pro pořizování videí při běhu nebo jízdě na kole.
 • Akční záběr: automaticky zvyšuje a upravuje rychlost závěrky a osvětlení podle různých světelných podmínek, když uživatelé chtějí zachytit dokonalou fotografii při skoku nebo oblíbeném sportu.
 • Dlouhá expozice na zachycení uměleckých světelných stop nebo hladkých vodopádů jediným ťuknutím.
 • Super zoom posouvá fotografie ještě dál tím, že je vylepšuje pomocí algoritmu strojového učení založeným na umělé inteligenci, aby se zachytily detaily i na velké vzdálenosti.

chytrý skládací telefon motorola razr 50 ultra specifikace cena

Pro ty, kteří chtějí vynikající fotoaparát s profesionálně vypadajícími snímky za dostupnou cenu, je motorola razr 50 vybaven 50 Mpx systémem fotoaparátů, dále také obsahuje 13 Mpx ultraširokoúhlý/ Macro Vision objektiv. Ten jsou ideální při pořizování uměleckých snímků, ať už zblízka, nebo pod širokým úhlem.

Optimalizovaný hardware a software

Motorola razr 50 ultra je jedním z prvních flipových telefonů na světě s mobilní platformou Snapdragon® 8s Gen 3. Díky tomu mohou spotřebitelé objevovat, co vše je možné s umělou inteligencí prostřednictvím zrychleného výkonu, bezkonkurenční konektivitě, rychlému hraní her a ještě lepšímu zachycení obsahu.

chytrý skládací telefon motorola razr 50 specifikace cena

Při psaní zpráv přátelům lze využít nové funkce, které obohatí konverzaci. Mezi tato vylepšení zabudovaná do aplikace Zprávy Google patří: funkce Magic Compose, která navrhuje textové odpovědi v různých stylech, takže se uživatelé mohou vyjadřovat novými, kreativními způsoby, a funkce Photomoji, která umožňuje spotřebitelům proměnit jejich oblíbené fotografie na personalizované emodži nebo nálepky.

Aby uživatelé tyto funkce využili naplno, disponuje motorola razr 50 ultra velkou 4000mAh baterií, která nabízí 5 W reverzní a 15W bezdrátové nabíjení.

Telefon motorola razr 50 je připraven zvládnout i dlouhé dny, a ještě delší noci díky robustní 4200mAh baterii a 30 W nabíjení TurboPower. Má také možnost 15 W bezdrátového nabíjení a 4nm procesor MediaTek Dimensity 7300X nabízí lepší energetickou účinnost, aby překonal všechna očekávání. Čipová souprava navíc vylepšuje úlohy založené na umělé inteligenci a zároveň podporuje vizuální efekty a nové zážitky.

Ekosystém zařízení založený na konektivitě

Společnost Motorola rozšiřuje ekosystém Moto o nový model motorola razr. Kromě nedávno představených moto buds uvádí Motorola moto tag – malý tag s Bluetooth® LE a Ultra Wideband, který pomáhá spotřebitelům lokalizovat jejich nejcennější majetek, od peněženky až po zavazadla, prostřednictvím sítě Google Find My Device.

chytrý skládací telefon motorola razr 50 specifikace cena

Inteligentní software

Charakteristická softwarová platforma společnosti Motorola, Hello UX, nabízí rozsáhlé personalizované uživatelské prostředí, pohlcující možnosti a intuitivní rozhraní. Kromě toho, že nyní nabízí více přizpůsobitelných možností na externím displeji rodiny razr, budou uživatelé moci i nadále využívat pokročilé možnosti připojení k ekosystému s funkcí Smart Connect, bezpečné prostředí pro děti s funkcí Family Space, možnost odpojení od sítě s funkcí Moto Unplugged a komplexní bezpečnostní nastavení s funkcí Moto Secure.

moto ai zlepšuje zážitek ze smartphonu tím, že řeší uživatelské problémy pomocí inovativních generativních řešení AI. V nadcházejících měsících představí Motorola několik nových funkcí moto ai:

 • Díky jednoduché výzvě „Catch me up“ dostanou uživatelé prioritní přehled osobních oznámení, čímž se odstraní potřeba prohledávat oznámení.
 • Výzva „Pay attention“ umožní okamžité nahrávaní rozhovorů nebo hovořících, jejich automatický přepis a shrnutí.
 • Příkaz „Remember this“ zachytí živé momenty nebo informace na obrazovce a automaticky je uloží s podrobnostmi vytvořenými umělou inteligencí. Informace se uloží do zařízení uživatele, aby si je mohl později snadno připomenout.

Kromě toho budou mít uživatelé přístup k moto ai kdekoli ve svém telefonu, aby získali pomoc, rychlé návrhy a odpovědi na otázky, včetně pokynů k používání zařízení nebo složitějších otázek pomocí Gemini z Google Cloud.

Dostupnost a cena

 • motorola razr 50 ultra  je v prodeji v České republice od 25. 6. 2024 s počáteční cenou 29 999 Kč.
 • motorola razr 50 bude v prodeji v České republice od 1. 7. 2024 s počáteční cenou 22 499 Kč.
 • moto tag bude v prodeji v České republice v průběhu léta 2024.

Zdroj a foto: Motorola

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.