Odolný USB disk Kingston IronKey D500S má šifrování na armádní úrovni

odolný USB disk Kingston D500S specifikace cena

Kingston uvádí na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S s hardwarovým šifrováním na armádní úrovni pro zabezpečení tranzitu utajovaných dat.

D500S má certifikaci FIPS 140-3 Level 3 (čeká na schválení) s novými vylepšeními od institutu NIST, která pro vládní a vojenské použití vyžadují zabezpečené upgrady mikroprocesorů pro silnější zabezpečení a ochranu proti útokům.

Sebetestování disku D500S při spuštění zajistí, že překročení teploty nebo napětí povedou k vypnutí disku. Disk je vybaven robustním zinkovým pouzdrem, které je vodotěsné, prachotěsné, odolné vůči vibracím a nárazům dle armádních standardů, odolné proti promáčknutí a má speciální epoxidovou výplň, která chrání vnitřní součástky před fyzickými útoky.

Přístup k datům

Pro přístup k datům nabízí možnost použití více hesel s možností režimu komplexního hesla nebo přístupové fráze a umožňuje uživatelům převzít odpovědnost za svá data, což usnadňuje zapamatování hesla pro odemknutí s přísným zabezpečením. Správce může resetovat heslo uživatele a povolit jednorázové heslo k obnovení přístupu v případě, že uživatel zapomene heslo.

Správce i uživatel můžou nastavit režim pouze pro čtení, který chrání jednotku před škodlivým softwarem na nedůvěryhodných systémech, a správce může také nastavit globální režim pouze pro čtení až do resetování. Aby se data nedostala do nepovolaných rukou, může správce zadat heslo Crypto-Erase, které zničí data a resetuje disk, aby se zabránilo neoprávněnému přístupu v kompromitujících situacích.

odolný USB disk Kingston D500S specifikace cena

D500S obsahuje funkce, které najdete v řadě Kingston IronKey, jako jsou 256bitové šifrování XTS-AES, ochrana před útoky BadUSB a Brute Force, digitálně podepsaný firmware, virtuální klávesnice pro ochranu před keyloggery a screenloggery.

Disk D500S jako první na trhu obsahuje možnost Dual Hidden Partition, kdy může správce vytvořit dva zabezpečené oddíly vlastní velikosti pro správce i uživatele, což umožňuje vytvoření skrytého úložiště souborů, které lze podle potřeby použít k poskytování souborů pro uživatelský oddíl. Při používání nedůvěryhodných systémů nebo sdílení disku udržují skrytá úložiště souborů data v bezpečí a neviditelná, pokud se k nim nepřistupuje řádným způsobem.

Disk D500S nabízí mnoho možností personalizace, vyhovuje požadavkům TAA/CMMC a je vyrobený v USA. K dispozici jsou rychlé dvoukanálové disky s kapacitou až 512 GB, na které se vztahuje pětiletá záruka a bezplatná technická podpora. Dostupný je také model Managed (D500SM) , který vyžaduje službu správcovské konzole.

odolný USB disk Kingston D500S specifikace cena

Vlastnosti a specifikace Kingston IronKey D500S/SM:

 • USB disk s hardwarovým šifrováním armádní úrovně: 256bitové šifrování XTS-AES s certifikací FIPS 140-3 Level 3 (čeká na schválení) a upgrady zabezpečených mikroprocesorů pro vyšší bezpečnost. Vestavěná ochrana proti BadUSB a útokům hrubou silou Brute Force. Nové sebetestování disku při spuštění a zjišťování stavu překročení teploty nebo napětí vedoucí k vypnutí disku.
 • Možnost použití více hesel pro obnovu dat: Povolení hesla pro správce, uživatele a jednorázové obnovení. Správce může resetovat heslo uživatele a může povolit heslo pro jednorázové obnovení, které v případě zapomenutého hesla obnoví přístup uživatele k datům.
 • Režim komplexního hesla nebo přístupové fráze: Umožňuje volbu komplexního hesla nebo přístupové fráze. Hesla mohou být celé věty, několik slov nebo dokonce texty, které si pamatujete jen vy – od 10 do 128 znaků. Symbol oka u všech zadávaných hesel pomáhá omezit překlepy.
 • Možnost duálního skrytého oddílu – první na trhu: Správce může vytvořit dva skryté oddíly vlastní velikosti pro správce a uživatele jako skrytá úložiště souborů, která udrží data v bezpečí a neviditelná, pokud k nim nebude přistupováno řádným způsobem. Duální skryté oddíly mohou poskytnout další zabezpečení na nedůvěryhodných systémech nebo v případě, že je vyžadováno sdílení disku.
 • Heslo pro kryptografické vymazání v případě nouze: Heslo pro kryptografické vymazání je určeno pro nouzové situace, kdy se očekává narušení dat. Vymaže šifrovací klíče, navždy odstraní všechna data a resetuje disk.
 • Odolné pouzdro vyrobeno dle nejpřísnějších standardů IronKey: Zinkové pouzdro, které je vodotěsné, prachotěsné, odolné proti promáčknutí a má speciální epoxidovou výplň, která chrání před fyzickým narušením.
 • Plně přizpůsobitelný: Povolení, zákaz a úprava funkce a profilu disku. Potisk – firemní logo.
 • Globální režim jen pro čtení a režim relace jen pro čtení (ochrana proti zápisu): Oba, správce i uživatel, mohou nastavit režim jen pro čtení pro určitou relaci, který chrání disk před malwarem v nedůvěryhodných systémech. Správce může také nastavit globální režim jen pro čtení, který nastaví disk do režimu jen pro čtení až do resetování.
 • Rozhraní: USB 3.2 Gen 1
 • Kapacity: 8, 16, 32, 64, 128, 256 nebo 512 GB
 • Konektor: Type-A
 • Rychlost: USB 3.2 Gen 1, 8GB –128GB: 240MB/s čtení, 190MB/s zápis, 256GB: 240MB/s čtení, 170MB/s zápis, 512B: 310MB/s čtení, 250MB/s zápis, USB 2.0: 8GB –512GB: 30MB/s čtení, 20MB/s zápis
 • Rozměry:9 x 21.9 x 12.0 mm
 • Voděodolnost: certifikát IP67
 • Provozní teplota: 0°C až 50°C
 • Teplota skladování: -20°C až 85°C
 • Kompatibilita: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1
 • Možnosti přizpůsobení: D500S:  Povolení, zákaz a úprava funkce a profilu disku. D500SM: Úprava profilu disku. Potisk – firemní logo. Volitelně Managed verze.
 • Záruka/Podpora: D500S: 5 let záruka, bezplatná technická podpora, D500SM: 2 roky záruka, bezplatná technická podpora Kompatibilní s: Windows 11, 10, macOS 10.15.x – 13.x, Linux Kernel 4.4+

odolný USB disk Kingston D500S specifikace cena

Dostupnost a cena

USB disky jsou již v prodeji u obchodníků s elektronikou. Ceny jednotlivých modelů se pohybují od 2 999 Kč (8 GB) , přes 4 399 Kč (32 GB), 5 499 Kč (64 GB) a 7 199 Kč (128 GB) až k variantám  s velkým úložným prostorem pro data. Za 256 GB zaplatíte 10 499 Kč a disk s největší kapacitou 512 GB stojí 11  999 Kč. Ceny jsou shodné pro varianty S i SM.

Zdroj a foto: Kingston

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.