OPPO patří mezi společnosti podávající nejvíce patentových přihlášek

technologie OPPO CybeReal 2.0

Společnost OPPO je aktuálně držitelem více než 44 000 patentů a celkem podala přes 88 000 žádostí o udělení patentů v oblastech technologií 5G, umělé inteligence, rychlého dobíjení a zobrazování.

K 31. prosinci 2022 podala společnost OPPO více než 88 000 patentových přihlášek a celosvětově jí bylo uděleno přes 44 000 patentů. Z nichž je téměř 90 % je řazeno mezi užitné, které se zabývají funkčností produktů a technologií.

Podle Světové organizace duševního vlastnictví WIPO (World Intellectual Property Organization) patřila společnost OPPO v roce 2021 mezi 6 největších žadatelů o patenty.

Společnost OPPO podala za uplynulé roky patenty ve více než 40 zemích a oblastech. Ke konci minulého roku zaznamenala společnost přes 88 000 celkových patentových přihlášek, z nichž 90 % bylo užitných.

V roce 2021 se společnost zařadila na 3. místo mezi globálními příjemci patentů z hlediska počtu udělených čínských užitných patentů. Zařadila se také na 13. místo na světě, resp. na 2. místo mezi čínskými společnostmi v případě evropských patentových přihlášek. V USA patří mezi 50 největších příjemců patentů.

Patenty společnost získává především v oblastech technologií 5G, umělé inteligence, rychlého nabíjení a zobrazovacích technologií.

  • Technologie sítí 5G: Základní patenty standardu 5G nasadila společnost ve více než 40 zemích a oblastech po celém světě. Do konce prosince 2022 podala více než 5 200 sbírek globálních patentových přihlášek. Oznámila také ETSI (European Telecommunications Standards Institute) více než 2 300 sbírek patentů standardu 5G a předložila 3GPP (3rd Generation Partnership Project) více než 8 000 návrhů souvisejících se standardem sítí 5G. Podle zprávy IPlytics (německá platforma pro patentové statistky) ze září 2022 se společnost OPPO řadí na 8. místo v počtu deklarovaných rodin patentů sítí 5G.
  • Video: Celkem bylo ve více než 20 zemích a regionech podáno přibližně 435 sbírek, resp. 1 535 jednotlivých, patentových přihlášek. Vysoký počet přihlášek v této oblasti řadí společnost na 30. místo v celosvětovém měřítku.
  • Technologie umělé inteligence: Více než 2 830 patentových přihlášek bylo podáno především v oblasti umělé inteligence, počítačového vidění, technologie řeči a strojového učení.
  • Zobrazovací technologie: Po celém světě společnost podala 11 261 patentových přihlášek pro zobrazovací technologie a je držitelem 4 983 udělených patentů.
  • Rychlé nabíjení: V této oblasti podala společnost přihlášku na 3 500 patentů. V rámci rychlého nabíjení vlastní kolem 1 900 úspěšně udělených patentů. Mimo jiné také licenci postoupila více než 40 společnostem. V roce 2021 spustila svůj nový projekt The Flash Initiative, který se zrodil ze závazku, který se snaží usnadnit spotřebitelům život pomocí moderních technologií. The Flash Initiative přenáší duševní vlastnictví OPPO mimo domácí nabíječky telefonů a rozšiřuje jej na automobily, veřejná prostranství a čipy uvnitř nejrůznějších technologií.

rychlá nabíječka telefonu OPPO 240W SUPERVOOC

Hmatatelným výsledkem intenzivního výzkumu a vývoje společnosti OPPO jsou nejen desetitisíce patentových přihlášek a udělených patentů, ale také jasné přínosy pro zákazníky po celém světě. Například už v květnu 2019 přinesla značka OPPO do Evropy první komerční smartphone pro sítě 5G. Další úspěchy zaznamenala také v rámci zobrazovacích technologií a extrémně rychlého nabíjení prostřednictvím technologií VOOC a Super VOOC.

Zdroj a foto: OPPO

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu