Panasonic představil nový LCD projektor Panasonic CMZ50

LCD projektor Panasonic PT-CMZ50

Panasonic Connect Europe představil nový LCD projektor PT-CMZ50 navržený tak, aby promítal velký obraz z velmi krátkých vzdáleností s minimálním zastíněním, snadnou instalací a pohodlným nastavením.

Tento projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností a svítivostí 5 200 lm lze nainstalovat pouhý 1 cm od plátna a zajistit tak poutavý obraz i při jasném osvětlení a v náročných instalačních podmínkách.

Hodí se pro použití v učebnách, zasedacích místnostech i zábavních zařízeních, jako jsou například i muzea.

Jasné zobrazení obsahu

Díky možnosti umístění projektoru do vzdálenosti již od 1 cm od projekční plochy (velikost promítaného obrazu 80“) umožňuje model CMZ50 přednášejícím prezentovat bez obav ze stínů na plátně nebo oslnění světlem z objektivu a poskytuje účastníkům na místě i online jasné zobrazení detailního obsahu. 

Laserový světelný zdroj CMZ50 nabízí svítivost 5 200 lm s dynamickým kontrastem 3 000 000: 1. Nativní rozlišení WUXGA usnadňuje čtení drobného textu.

LCD projektor Panasonic PT-CMZ50

Vzhledem k tomu, že širokoúhlý obsah je stále běžnější, projektor podporuje kromě 4K signálů i vstupní signály 2560×1080 (21:9) a 3240×1080 (27:9), takže je ideální pro videokonferenční místnosti které využívají řešení, jako je například Microsoft Teams Rooms.

Jednoduchá instalace a obsluha

Díky snadnému upevnění na strop a na stěnu lze tento přenosný projektor snadno nainstalovat kamkoli. V náročných instalačních polohách lze obraz digitálně posunout o ±10 % vertikálně i horizontálně a přizpůsobit obrazovce pomocí funkce Digital Zoom Extender a Image Shift prostřednictvím dálkového ovládání.

LCD projektor Panasonic PT-CMZ50

Po instalaci lze také jednoduše nastavit zaostření pomocí dálkového ovladače.

Prezentující mohou začít promítat okamžitě bez zdlouhavého čekání na zahřátí projektoru. Obraz se objeví přibližně sekundu po zapnutí. HDMI™ vstup je kompatibilní s příkazy CEC zapne projektor a automaticky se přepne na aktvní HDMI vstup.

LCD projektor Panasonic PT-CMZ50

Součástí je i HDMI™ výstup pro připojení druhého projektoru nebo náhledového displeje. Pro bezdrátovou projekci spolupracuje projektor s bezdrátovým prezentačním systémem Panasonic PressIT nebo bezdrátovým modulem řady AJ-WM50.

Dlouhá výdrž a spolehlivost

Nový vysoce účinný laserový světelný zdroj projektoru CMZ50 zvyšuje účinnost na světelný tok přibližně o 25 % oproti srovnatelným UST modelům s klasickjou lampou. Zdroj světla a filtr nepotřebují údržbu po dobu až 20 000 hodin, což snižuje náklady na provoz. To vše zvyšuje udržitelnost a spolehlivost modelu.

Dostupnost a cena

Uvedení projektoru Panasonic CMZ50 na trh je naplánováno na 2. čtvrtletí roku 2023. Cena produktu nebyla dosud přesně specifikována a bude upřesněna později. Více informací na stránkách výrobce

Zdroj a foto: Panasonic

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.