Počítač Lenovo A530 klidně ohne svůj hřbet

All-in-One PC Lenovo A530

I stolní počítače mohou mít svůj styl, přizpůsobí se vašim potřebám a splní vám téměř jakékoliv přání. Příkladem může být třeba All-in-One Lenovo A530. Jen si budete muset sáhnout trochu hlouběji do kapsy

Stará PC mají odzvoněno a je spousta důvodů, proč se jich zbavit. Na některé se můžete podívat v článku o úsporách. Čím ale stolní počítač nahradit, když si svoje roky poctivě odsloužil? Někdo sáhne jen po modernější krabici s lepšími komponenty, další si uvědomí, že by chtěl mít svá data stále s sebou a rozhodne se pro notebook či tablet. Existuje však řada uživatelů, kteří chtějí něco jako klasický počítač, ale s menším tělem. Řešení samozřejmě existuje a jistě vás už napadlo, že budeme psát o třídě All-in-one PC. Na trhu je přibližně 200 různých počítačů, spadajících do této kategorie a před Štědrým dnem se další objeví.

All-in-One PC Lenovo A530

Zajímavou novinkou mezi All-in-One (vše v jednom) produkty je Lenovo A530. Štíhlý, prostorově úsporný a elegantní stroj podle výrobce nabízí vysoký výkon a může se tak stát zábavním centrem jakékoliv domácnosti. Uživatele překvapí široce nastavitelným displejem s možností náklonu od -5° do 90°. V praxi to znamená, že se na displej můžete dívat v jeho vzpřímené nebo lehce skloněné poloze, nebo jej vyklopíte k sobě, položíte jeho spodní okraj na pracovní desku stolu a lépe tak využijete jeho 10bodové multidotykové ovládání. 23palcový Full HD (1920×1080) 16:9 IPS displej se širokým pozorovacím úhlem je na svém nejširším místě tenký pouze 21,5 mm.

Reklama/Advertisement

Celé zařízení je vestavěno do stylového celohliníkového šasi. Lenovo A530 je poháněn až čtvrtou generací procesorů Intel Core i7, využívá až 8 GB paměti DDR3, pro data je možné zvolit např. 1 TB HDD nebo 1TB SSHD úložiště s integrovanou 8GB vyrovnávací pamětí SSD. Mezi komunikační porty a rozhraní patří Bluetooth, Wi-Fi, čtečka paměťových karet 6v1, HDMI výstupy a výstupy, integrovanou DVD čtecí a zapisovací nebo Blu-Ray Disc mechanikou a Dolby Certified reproduktory.

All-in-One PC Lenovo A530

Uživatelé Lenova A530 mohou využít systém pro zálohování souborů, Lenovo Rescue systémem a funkcí Lenovo Eye Distance System, která pomáhá omezit únavu očí.

Lenovo A530 je od poloviny prosince 2013 v prodeji. Základní varianta s procesorem Intel i5, 4GB pamětí, 1TB diskem a BD mechanikou stojí necelých 32 tisíc Kč Kč včetně DPH.

Zdroj a foto: Lenovo

Reklama/Advertisement