Toshiba Portégé Z30 – odolný ultrabook pro nešiky

HD ready antireflexní displej s úhlopříčkou 13,3 palce, tenké tělo, nízká hmotnost a vysoká odolnost. To jsou hlavní přednosti nového ultrabooku Toshiba Portégé Z30.

Všichni uživatelé přenosných počítačů věří, že se jejich notebooku, netbooku či ultrabooku nikdy nic nestane. Čas od času jim ale počítač vyklouzne z ruky nebo spadne z postele, zažije tvrdší pád, když zapomenou, že je v tašce, kterou odhodí v autě, v bytě, či kanceláři. Vylitý hrnek kávy, čaje, pivo a limonáda v klávesnici také dokážou překvapit. Že se vám to nikdy nestalo? Měli jste štěstí. Ale to netrvá věčně. Servisní technici by mohli vyprávět…

Pro nemehla, nešiky a věčné smolaře je na trhu řada odolných notebooků. Nedávno mezi ně přibyl i nový ultrabook Toshiba Portége Z30 s bytelnějším šasi z hořčíkové slitiny, 13,3palcovým displejem s antireflexní vrstvou a rozlišením 1366×768 obrazových bodů, hmotností přibližně 1,2 kg a rozměry 316x227x17,9 mm. Počítač patří mezi odolné kousky, neboť úspěšně prošel řadou přísných testů včetně HALT (Highly Accelerated Life Test) od nezávislého německého zkušebního institutu TÜV Rheinland, jejichž součástí byl pádový test z výšky až 76 cm, zatížení víka notebooku váhou 100 kg, test odolnosti proti vibracím a proti polití. Klávesnice zajišťuje bezpečnost při polití až 30 ml tekutiny a chrání tak data při náhodných nehodách.

Reklama/Advertisement

Toshiba Portégé Z30

Obrázek 1 z 6

Toshiba Portégé Z30

 

Notebook je vybaven procesory Intel Core i3/i5, standardně nabízí 4GB paměti a pro data můžete zvolit konfiguraci s SSD diskem s kapacitou od 128 do 512GB. Grafiku obstarává karta Intel HD Graphics 4400, mezi komunikační rozhraní a porty patří W-iFi, Bluetooth 4.0, webkamera, HDMI konektor, WiDi, 3x USB 3.0, čtečka otisků prstů a TPM. Počítač je dodáván se systémem Windows 7 Professional 64-bit a součástí balení je také instalační disk Windows 8.1 Pro 64-bit.

Ceny notebooků Toshiba Portégé Z30 se podle konfigurace pohybují mezi 26500 – 28500 Kč včetně DPH. Replikátor portů pro náročnější uživatele není součástí dodávky a koupíte jej za 4400 Kč včetně DPH.

 

Reklama/Advertisement