Samsung představil všestranné skládací telefony Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4

ohebný skládací telefon Samsung Galaxy ZFold4

Samsung představil novou generaci skládacích telefonů s ohebným displejem, Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4. V obou případech se uživatelé můžou těšit na design i funkce šité na míru a na výrazně vylepšený výkon. 

Skládací telefony Samsung mají už dlouho skvělou pověst díky vynikající konstrukční kvalitě a současné novinky nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou – jsou promyšlené do poslední miniaturní součástky, aby zákazníkům nabídly skutečně mimořádný zážitek. Každý si na nich přitom najde to, co potřebuje.

ohebný skládací telefon Samsung Galaxy ZFold4 a ZFlip4

Galaxy Z Flip4 vychází z prověřené a oblíbené designové koncepce a přidává celou řadu vylepšených funkcí, např. lepší fotoaparát, baterii s delší výdrží nebo bohatší možnosti úprav na míru. Mimořádně kompaktní provedení přitom samozřejmě zůstává.

Galaxy Z Fold4 zase nabízí dosud nevídané funkce a vynikající výkon – potenciální zájemce jistě potěší modulární provedení, dva skvělé displeje a multitasking, jaký dosud známe jen z osobních počítačů. Mezi další přednosti patří vylepšený fotoaparát a špičkový procesor.

Galaxy Z Flip4 pro kreativní jedince

Galaxy Z Flip4 je určený zejména kreativním jedincům, kteří chtějí mezi ostatními náležitě vyniknout. Kompaktní skládací provedení nabízí jedinečné mobilní zážitky, jaké nenabídne žádný jiný chytrý telefon na současném trhu.

Videozáznamy se dají natáčet, aniž byste telefon drželi v ruce, případně můžete fotografovat skupinové záběry z různých úhlů – stačí Z Flip4 částečně složit, a tím aktivovat režim FlexCam. Originální záběry si lze prohlédnout v různých aplikacích – díky partnerství se společností Meta je režim FlexCam optimalizovaný pro oblíbené sociální sítě, například Instagram, WhatsApp nebo Facebook.

ohebný skládací telefon Samsung Galaxy ZFlip4

Další dosud nevídané možnosti nabízí Z Flip4 díky vylepšené funkci Quick Shot. S ní můžete začít natáčet video ve vysoké kvalitě a pak plynule bez přerušení přejít do režimu Flex, kde lze natáčet bez pomoci rukou – vlogeři a influenceři tuhle možnost nepochybně ocení. Milovníci selfies se můžou fotografovat v portrétním režimu a pak díky funkci Quick Shot prohlížet tyto záběry s reálným poměrem stran.

Fotografie i videozáznamy jsou za slunného dne i v noční tmě jasnější a ostřejší než dřív, protože fotoaparát je oproti předchozí verzi výrazně vylepšený – senzor využívá všech předností procesoru Snapdragon® 8+ Gen 1 Mobile Platform a dokáže zachytit o 65 % světla víc.

Díky důmyslné konstrukci majitelé Z Flip4 ruce často vůbec nepotřebují – s telefonem se toho dá dělat spousta, aniž byste ho museli otevírat. Na mnoho úkolů stačí samotný přední displej, slouží například k volání, odpovídání na zprávy či ovládání miniaplikace SmartThings Scene.

ohebný skládací telefon Samsung Galaxy ZFlip4

Kromě toho Galaxy Z Flip4 vydrží déle než předchozí modely, protože v sobě skrývá baterii s větší kapacitou 3700 mAh. Navíc podporuje mimořádně rychlé dobíjení Super Fast Charging, díky němuž se z nuly na 50 procent dostanete už za nějakých 30 minut.

Také zevnějšek telefonu je elegantnější než dřív – k výrazným designovým prvkům patří menší pant, zarovnané hrany, matné sklo na zadní straně a lesklé kovové rámečky. Uživatelé si navíc můžou vizáž přístroje do značné míry přizpůsobit vlastnímu vkusu – pro oba displeje je k dispozici celá řada povedených grafických motivů, fontů či ikon. Na předním displeji lze zobrazit i vlastní obrázky, GIF soubory, a dokonce i video.

Galaxy Z Fold4 pro mimořádný výkon a multitasking

Galaxy Z Fold4 je výsledkem řady inovativních řešení a jedná se o nejvýkonnější telefon v historii společnosti. V modelu Z Fold4 najdete to nejlepší z mobilní technologie Samsungu v atraktivním a dokonale funkčním balení – skvělou práci odvádí v otevřeném i v zavřeném stavu, případně v režimu Flex. Kromě toho se jedná o vůbec první zařízení s operačním systémem Android 12L, což je speciální verze Android pro velké displeje, tedy i pro skládací telefony.

ohebný skládací telefon Samsung Galaxy ZFold4

K efektivní práci je většinou zapotřebí multitasking a s tím si Z Fold4 rozumí podstatně lépe než běžné telefony. Díky nové nástrojové liště Taskbar připomíná pracovní prostředí monitor počítače, ze základní obrazovky se velmi snadno dostaneme k oblíbeným či nedávno použitým aplikacím. Ovládání je intuitivnější než dřív, přibyla nová gesta. Jednotlivé aplikace lze otevírat na celé ploše, ale můžete také zobrazit víc oken vedle sebe – je jen na vás, co vám vyhovuje líp.

Ještě na vyšší úroveň posouvá multitasking partnerství Samsungu s Googlem a Microsoftem. Aplikace od Googlu, například Chrome nebo Gmail, nyní podporují přetahování souborů a dalších objektů, což znamená mimo jiné snazší kopírování či přesouvání odkazů, fotografií a dalšího obsahu mezi jednotlivými aplikacemi. Díky integraci Google Meet se uživatelé můžou scházet i virtuálně a podnikat nejrůznější aktivity, například společně sledovat videa na YouTube nebo hrát hry.

Na velkém skládacím displeji si výborně vedou i kancelářské programy ze sady Microsoft Office nebo Outlook – na displeji se zobrazí víc informací a s obsahem se snáze pracuje. Ke snadnějšímu multitaskingu přispívá i možnost používat dotykové pero S Pen, díky němuž si na displej snadno můžete ručně psát poznámky nebo kreslit náčrtky, ideálně v pohodlné poloze se stojanem Standing Cover s pouzdrem Pen case.

Samozřejmě potěší i špičkové fotografie a videozáznamy, které Galaxy Z Fold4 zvládá díky vylepšenému fotoaparátu s 50 megapixely a širokoúhlým objektivem. Za pozornost stojí i technologie 30x Space Zoom. Do funkční výbavy přibyla celá řada fotografických a kamerových režimů využívajících skládací konstrukci, například Capture View, Dual Preview (duální náhled) či Rear Cam Selfie neboli možnost fotografování selfies fotoaparátem na zadní straně. Fotografie jsou jasné a ostré i v šeru nebo v noci, zásluhu na tom mají především větší rozměry jednotlivých pixelů a snímač jasnější o 23 procent.  

ohebný skládací telefon Samsung Galaxy ZFold4

Na hlavním displeji s úhlopříčkou 7,6 palce neboli 19,3 cm vypadá obraz výborně, jeho kvalitě pomáhá i obnovovací frekvence 120 Hz a prakticky neviditelný fotoaparát pod displejem (Under Display Camera, UDC). Velký displej pochopitelně svědčí Facebooku a dalším sociálním sítím, případně oblíbeným streamingovým službám typu Netflixu.

Na filmy, seriály a další obsah se můžete dívat, aniž byste telefon drželi v rukou – opět poslouží režim Flex. U aplikací, které nejsou pro velký rozložený displej optimalizované, lze přístroj ovládat pomocí nové virtuální dotykové plošky Flex Mode Touchpad. Ta výrazně vylepšuje přesnost například při přehrávání nebo přetáčení videozáznamů, případně při zoomování v aplikacích v režimu Flex.

Také hraní díky zmíněnému procesoru Snapdragon® 8+ Gen 1 Mobile Platform a 5G připojení výrazně zrychlilo. Díky tenčímu pantu, nižší celkové hmotnosti a tenčím rámečkům se navíc na předním displeji snáz hraje jednou rukou.

Špičkové přístroje by měly svým majitelům vydržet co nejdéle, proto jsme výrazně zapracovali i na odolnosti telefonu. Z Flip4 a Z Fold4 jsou na tom v této oblasti ze všech našich skládacích telefonů nejlépe – rámečky a kryt pantu jsou vyrobené z hliníku třídy Armor Aluminum, přední displej i zadní stranu kryje téměř nezničitelné sklo Corning® Gorilla® Glass Victus®+. Také hlavní displej je odolnější než dřív díky vylepšené vrstvené struktuře, která účinně tlumí nárazy. Oba přístroje splňují voděodolný standard IPX8, uživatelé se tedy nemusejí bát ani hustšího deště. 

Technické údaje

Galaxy Z Flip4 – technické specifikace
Displej Hlavní displej 6,7” (17 cm) FHD+ *

Dynamic AMOLED 2X

Infinity Flex Display (2640 x 1080, 22:9)

adaptivní obnovovací frekvence 120 Hz (1~120 Hz)

* Rozměr se udává jako úhlopříčka. Hlavní displej Galaxy Z Flip4 měří 6,7” jako plný obdélník a 6,6” s ohledem na zaoblené rohy. Skutečná zobrazovací plocha je vzhledem k zaobleným rohům a otvoru fotoaparátu menší.

Přední displej1,9“ (4,8 cm) Super AMOLED*

260 x 512

 

* Rozměr se udává jako úhlopříčka. Přední displej Galaxy Z Flip3 5G měří 1,9” jako plný obdélník a 1,8” s ohledem na zaoblené rohy. Skutečná zobrazovací plocha je vzhledem k zaobleným rohům menší.

Rozměry a hmotnostSložený 71,9 x 84,9 x 17,1 mm (pant) – 15,9 mm (volný konec)
Rozložený71,9 x 165,2 x 6,9 mm

* Do tloušťky modelu Galaxy Z Flip4 v rozloženém stavu se nepočítá rámeček hlavního displeje.

Hmotnost183 g
Fotoaparát Přední fotoaparát 10 MPix selfie fotoaparát

f2,4, velikost pixelu: 1,22 μm, úhel záběru: 80˚

Zadní duální fotoaparát 12 MPix ultraširoký fotoaparát

f2,2, velikost pixelu: 1,12 μm, úhel záběru 123˚

12 MPix širokoúhlý fotoaparát

Automatické ostření Dual Pixel AF, optický stabilizátor, f1,8, velikost pixelu: 1,8 μm, úhel záběru 83˚

Procesor4 ㎚ Octa-Core Processor
Paměť8 GB RAM a úložný prostor 512 GB

8 GB RAM a úložný prostor 256 GB

8 GB RAM a úložný prostor 128 GB

*Dostupnost se mění na jednotlivých trzích. Skutečná kapacita úložného prostoru závisí na trhu, modelu, velikosti souborů a jejich formátu.

Baterie3 700 mAh (typická hodnota) duální baterie*

 

* Typická hodnota podle nezávislých laboratorních testů. Typickou hodnotou se rozumí průměrná odhadovaná hodnota vzhledem k odchylkám kapacity baterie u testovaných vzorků podle standardu IEC 61960. Měřená (minimální) kapacita je 3 595 mAh. Skutečná výdrž baterie závisí na prostředí v síti, typu využití apod.

DobíjeníSuperrychlé dobíjení*: na 50 % cca za 30 minut s dobíjecím adaptérem min. 25 W**
Rychlé bezdrátové dobíjení Fast Wireless Charging *** 2.0Bezdrátové dobíjení jiných zařízení – Wireless PowerShare ***** Kabelové dobíjení je kompatibilní s QC2.0 a AFC. Na základě výsledků interních testů Samsungu s cestovním dobíjecím adaptérem 25 W za stavu 0 % energie, s vypnutými službami, funkcemi i displejem. Skutečná rychlost dobíjení závisí na způsobu použití, podmínkách dobíjení a dalších faktorech.** Dobíjecí adaptér 25 W se prodává samostatně. Doporučujeme používat jen dobíječky a kabely schválené společností Samsung.***Systém Wireless PowerShare je omezen na Samsung nebo jiné chytré telefony s bezdrátovým nabíjením WPC Qi, jako jsou modely Galaxy Z Fold4, Z Flip4, řada S22, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, řada Galaxy S21, Galaxy Z Fold2, Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Galaxy Z Flip, Galaxy Note10, Note10+, Galaxy S10e, S10, S10+ S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5 a nositelná technologie, jako Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch5, Watch5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch nebo Galaxy Buds. Nemusí fungovat s určitým příslušenstvím, kryty či zařízeními jiných značek. V závislosti na síťovém prostředí může ovlivnit příjem hovorů nebo datové služby.
Odolnost proti voděIPX8

* IPX8 – odpovídá testovacím podmínkám při ponoru do 1,5 m ve sladké vodě na 30 minut. Nedoporučuje se při koupání v moři či bazénu. Není odolný proti prachu.

Operační systém Android 12

Uživatelské rozhraní One UI 4.1.1

Sítě a konektivita 5G*, LTE**, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth® v5.2

*Služby 5G jsou k dispozici jen v lokalitách s 5G sítí. Vyžaduje optimální připojení 5G. Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.
** Dostupnost LTE modelů závisí na zemi a mobilním operátorovi. Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.

SenzoryKapacitní čtečka otisků prstů (po straně), akcelerometr, barometr, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallův senzor, senzor přítomnosti, světelný senzor
ZabezpečeníSamsung Knox, Samsung Knox Vault
SIM karta1x Nano SIM*, 1x eSIM**

* SIM karty se prodávají samostatně. Dostupnost závisí na zemi a operátorovi.
**Dostupnost eSIM se může lišit v závislosti na softwarové verzi, zemi a operátorovi. Zkontrolujte, zda váš operátor eSIM podporuje.

Barevné varianty Bora Purple (fialová), Graphite (šedočerná), Pink Gold (zlatá), Blue (modrá)

* Dostupnost závisí na zemi.

 

Galaxy Z Fold4 – technické specifikace
Displej Hlavní displej 7,6” (19,3 cm) QXGA+*

Dynamic AMOLED 2X

Infinity Flex Display (2176 x 1812, 21.6:18)

adaptivní obnovovací frekvence 120 Hz (1~120 Hz)

* Rozměr se udává jako úhlopříčka. Hlavní displej Galaxy Z Fold4 měří 7,6” jako plný obdélník a 7,4” s ohledem na zaoblené rohy. Skutečná zobrazovací plocha je vzhledem k zaobleným rohům a otvoru fotoaparátu menší.

Přední displej6,2“ (15,7 cm) HD+

Dynamic AMOLED 2X

(2316 x 904, 23,1:9)

adaptivní obnovovací frekvence 120 Hz (48~120 Hz)

* Rozměr se udává jako úhlopříčka. Přední displej Galaxy Z Fold4 měří 6,2” jako plný obdélník a 6,1” s ohledem na zaoblené rohy. Skutečná zobrazovací plocha je vzhledem k zaobleným rohům a otvoru fotoaparátu menší.

Rozměry a hmotnostSložený 67,1 x 155,1 x 15,8 mm (pant) ~ 14,2 mm (volný konec)
Rozložený130,1 x 155,1 x 6,3 mm
Hmotnost 263 g
Fotoaparát Přední fotoaparát 10 MPix selfie fotoaparát

f2,2, velikost pixelu: 1,22 μm, úhel záběru: 85˚

Fotoaparát pod displejem  4 MPix fotoaparát pod displejem

f1,8, velikost pixelu: 2,0 μm, úhel záběru: 80˚

Zadní trojitý fotoaparát 12 MPix ultraširoký fotoaparát

f2,2, velikost pixelu: 1,12 μm, úhel záběru: 123˚

 

50 MPix širokoúhlý fotoaparát

Automatické ostření Dual Pixel AF, optický stabilizátor OIS, f1,8, velikost pixelu: 1,0 μm, úhel záběru: 85˚

10 MPix teleobjektiv

PDAF, F2,4, optický stabilizátor OIS, velikost pixelu: 1,0 μm, úhel záběru: 36˚

 

*Technologii 30X Space Zoom tvoří 3x optický zoom a 30x digitální zoom s technologií Super Resolution využívající umělou inteligenci. Při zoomování přes 3násobné ohnisko se může zhoršit kvalita obrazu.

Procesor4 ㎚ Octa-Core Processor
Paměť8 GB RAM a úložný prostor 1 TB

8 GB RAM a úložný prostor 512 GB

8 GB RAM a úložný prostor 256 GB

 

*Dostupnost se mění na jednotlivých trzích. Skutečná kapacita úložného prostoru závisí na trhu, modelu, velikosti souborů a jejich formátu.

Baterie4 400 mAh (typická hodnota) duální baterie*

 

*Typická hodnota podle nezávislých laboratorních testů. Typickou hodnotou se rozumí průměrná odhadovaná hodnota vzhledem k odchylkám kapacity baterie u testovaných vzorků podle standardu IEC 61960. Měřená (minimální) kapacita je 4 275 mAh. Skutečná výdrž baterie závisí na prostředí v síti, typu využití apod.

DobíjeníSuperrychlé dobíjení*: na 50 % cca za 30 minut s dobíjecím adaptérem min. 25 W**
Rychlé bezdrátové dobíjení Fast Wireless Charging *** 2.0Bezdrátové dobíjení jiných zařízení – Wireless PowerShare ***** Kabelové dobíjení je kompatibilní s QC2.0 a AFC. Na základě výsledků interních testů Samsungu s cestovním dobíjecím adaptérem 25 W za stavu 0 % energie, s vypnutými službami, funkcemi i displejem. Skutečná rychlost dobíjení závisí na způsobu použití, podmínkách dobíjení a dalších faktorech.** Dobíjecí adaptér 25 W se prodává samostatně. Doporučujeme používat jen dobíječky a kabely schválené společností Samsung.*** Bezdrátové dobíjení je kompatibilní se systémem WPC.**** Systém Wireless PowerShare je omezen na Samsung nebo jiné chytré telefony s bezdrátovým nabíjením WPC Qi, jako jsou modely Galaxy Z Fold4, Z Flip4, řada S22, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, řada Galaxy S21, Galaxy Z Fold2, Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Galaxy Z Flip, Galaxy Note10, Note10+, Galaxy S10e, S10, S10+ S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5 a nositelná technologie, jako Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch5, Watch5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch nebo Galaxy Buds. Nemusí fungovat s určitým příslušenstvím, kryty či zařízeními jiných značek. V závislosti na síťovém prostředí může ovlivnit příjem hovorů nebo datové služby.
Odolnost proti voděIPX8

* IPX8 – odpovídá testovacím podmínkám při ponoru do 1,5 m ve sladké vodě na 30 minut. Nedoporučuje se při koupání v moři či bazénu. Není odolný proti prachu.

Operační systém Android 12L

Uživatelské rozhraní One UI 4.1.1

Sítě a konektivita 5G*, LTE**, Wi-Fi 6E*** 802.11 a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth® v5.2
*Služby 5G jsou k dispozici jen v lokalitách s 5G sítí. Vyžaduje optimální připojení 5G. Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.
** Dostupnost LTE modelů závisí na zemi a mobilním operátorovi. Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.*** Dostupnost Wi-Fi 6E závisí na zemi, mobilním operátorovi a uživatelském prostředí. Vyžaduje optimální připojení a Wi-Fi 6E router.
SenzoryKapacitní čtečka otisků prstů (po straně), akcelerometr, barometr, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallův senzor, senzor přítomnosti, světelný senzor
ZabezpečeníSamsung Knox, Samsung Knox Vault
SIM kartaAž 2x Nano SIM* plus 1x eSIM**
* SIM karty se prodávají samostatně. Dostupnost závisí na zemi a operátorovi.
**Dostupnost eSIM se může lišit v závislosti na softwarové verzi, zemi a operátorovi. Zkontrolujte, zda váš operátor eSIM podporuje.
Barevné variantyŠedozelená, Phantom Black (černá), béžová

* Dostupnost závisí na zemi.

Dostupnost a cena

Mobilní telefony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 se začnou v České republice prodávat 26. srpna 2022.

Galaxy Z Fold4 bude k dostání v černé, šedozelené a béžové barvě. Doporučená maloobchodní cena je 44 999 Kč za verzi s 12 GB RAM/256 GB interní paměti a 47 999 Kč za verzi 12 GB RAM/512 GB interní paměti. Na stránkách samsung.cz bude exkluzivně k dostání verze s 12 GB RAM a 1 TB vnitřní paměti v černé a šedozelené barvě, jejíž doporučená maloobchodní cena je 54 999 Kč.

Galaxy Z Flip4 se bude prodávat v šedé, fialové, zlaté a modré barvě. Doporučená maloobchodní cena je 27 499 Kč za variantu s 8 GB RAM/128 GB interní paměti, 28 999 Kč za verzi s 8 GB RAM/256 GB paměti a 31 999 Kč za verzi s 8 GB RAM a 512 GB interní paměti.

Předobjednávky

Zákazník, který si v období od 10. 8. 2022 do 25. 8. 2022 (včetně) nebo do vyprodání zásob předobjedná zařízení Galaxy Z Fold4 nebo Galaxy Z Flip4 z e-shopu www.samsung.cz, ve značkových prodejnách Samsung nebo u vybraných prodejců elektroniky a zároveň splní další podmínky stanovené v podrobných pravidlech kampaně, získává nárok na bonus v podobě pojištění Samsung Care+ na celý rok. Dále můžou zákazníci využít Trade-in, tedy odprodat své staré zařízení a k výkupní ceně starého zařízení navíc získat bonus v hodnotě až 10 000 Kč v případě koupě modelu Z Fold4 a až 7 000 Kč v případě modelu Z Flip4. Víc informací o výkupu starých zařízení (Trade-in) zájemci naleznou na www.novysamsung.cz.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.