Skener CanoScan 9000F s podporou skenování filmů

Canon oznámil uvedení nového skeneru fotografií a dokumentů s označením CanoScan 9000F. Na trhu nahradí předchozí model 8800F. Pracuje v rozlišení 9600 x 9600 dpi při 48bitové barevné hloubce, podporuje snímání transparentních materiálů.

Nová jednotka filmového adaptéru propouští dovnitř více světla a umožňuje vyšší rychlost snímání – skenování jednoho políčka negativu 35mm filmu trvá přibližně 18 sekund (při rozlišení 1200 dpi). CanoScan 9000F podporuje práci s transparentními materiály v podobě filmových pásů, diapozitivů v rámečku a filmů středního formátu ve formě pozitivu i negativu. K dispozici jsou tlačítka rychlé volby pro automatické skenování do PC, e-mailu, kopie nebo PDF. Součástí modelu je plně integrovaný adaptér napájení.

Skener využívá technologii automatického retušování a zdokonalení filmu (FARE) Level 3 pro odstraňování prachu a obnovu poškrábaných filmů pomocí infračerveného světla, které vyhledá fyzické defekty na povrchu filmů. Auto Photo Fix II odstraňuje běžné vady, jako jsou vybledlé obličeje, nevýrazný tón pokožky nebo přílišné či nedostatečné nasycení krajinných fotografií. Dokáže rovněž „rozeznat“ druh scenérie na fotografii. Podobně i Auto Document Fix pomocí pokročilé automatické analýzy obrazu a korekce dat v jednotlivých oblastech umožňuje dosažení nádherných a přehledných skenů.

Reklama/Advertisement

Sada programů SilverFast SE, Adobe PhotoShop Elements a ArcSoft PhotoStudio vyhoví většině uživatelů. Program MP Navigator EX zjednodušuje ovládání skeneru a provádění složitých operací.

Technické údaje

  • Kvalita – 9600 x 9600 dpi s 48bitovou hloubkou barev
  • Rychlost skenování fotografií a dokumentů – Skenování formátu A4 v rozlišení 300 dpi přibl. za 7 s; nulová zahřívací doba
  • Rychlost skenování filmů – Skenování 35mm negativu v rozlišení 1200 dpi přibl. za 18 s
  • Kompatibilita s filmy – Adaptér na 12 políček 35mm filmového proužku, 4 diapozitivy v rámečcích 35 mm, film formátu 120 (max. 6 x 22 cm)
  • Funkce – Automatické skenování do PC, e-mailu, kopie nebo PDF
  • Automatická korekce obrazu – Technologie FARE pro automatické odstraňování stop po prachu a škrábancích; z poškozených originálů produkuje snímky v použitelné kvalitě
  • Rychlý přístup k funkcím prostřednictvím 7 programovatelných EZ tlačítek
  • Snadné použití – Auto Photo Fix II a Auto Document Fix
  • Software – SilverFast SE, Adobe Photoshop Elements, MP Navigator EX, ArcSoft PhotoStudio

Cena ani dostupnost na trhu nebyla v původní tiskové zprávě uvedena. Podle zahraničních zdrojů by měl být skener dostupný od července 2010 za 240 eur.

Zdroj: Canon a Photography Blog

Reklama/Advertisement