Smartphone OPPO Find N2 Flip získá aktualizaci Android 14 Beta 1

OPPO Find N2 Flip Android 14

OPPO oznámila, že vyklápěcí telefon Find N2 Flip bude jedním z prvních smartphonů na světě, který obdrží aktualizaci na operační systém Android 14 Beta 1.

Vývojáři a příznivci nadstavby uživatelského systému ColorOS si mohou na svém vyklápěcím telefonu OPPO vyzkoušet vývojovou verzi systému ColorOS. Je postavená na první beta verzi systému Android 14.

Další rok a další verze Androidu tentokráte s číslem 14. Nový Android bude možné vyzkoušet v Beta 1 verzi také na OPPO Find N2 Flip. Jeho majitelé se tak zařadí mezi první na světě, kteří budou mít možnost si nový systém projít a otestovat. Další aktualizace nadstavby uživatelského systému ColorOS bude založená právě na první beta verzi systému Android 14 a k vyzkoušení budou jak nové funkce, tak i rozhraní API.

„S novým OPPO Find N2 Flip jsme nastavili vysokou laťku pro vyklápěcí telefony. Při jeho vývoji jsme se spolehli na špičkové technologické řešení, inovace i intuitivní design. Ve spolupráci se společností Google jsme také docílili funkce převodu řeči na text na vnější obrazovku. Se systémem Android 14 budeme dál posouvat skládací telefony na novou úroveň tím, že spojíme špičkový hardware s bezkonkurenčním softwarem,“ řekl Peter Dohyung Lee, ředitel pro vlajkovou produktovou řadu společnosti OPPO.

Vyšší výkon a produktivita

Systém Android 14 přináší řadu aktualizací pro zvýšení produktivity, výkonu, ochrany soukromí a zabezpečení i nové možnosti přizpůsobení uživatelům. Nabízí intuitivnější uživatelské rozhraní systému, například novou šipku „zpět“ uprostřed displeje a vylepšený seznam možností sdílení. Skládací zařízení poskytují příležitost pro vývoj inovativních aplikací. OPPO zároveň podporuje své vývojáře, aby využívali rozhraní API systému Android i nástroje a zdroje poskytované společností Google k vytváření aplikací určených pro vnější i vnitřní obrazovky.

Aktualizace Android 14 Beta 1 bude k dispozici pro OPPO Find N2 Flip, který na trh přišel v únoru 2023. OPPO Find N2 Flip na trhu představil jeden z největších vnějších displejů svého druhu s nejméně viditelným záhybem obrazovky díky nové generaci pantu Flexion Hinge a celodenní výdrží baterie s bleskovým nabíjením SUPERVOOC. Kromě toho slibuje svým uživatelům po celém světě čtyři hlavní aktualizace systému ColorOS a pět let bezpečnostních aktualizací.

Vývojáři si mohou už teď stáhnout a vyzkoušet vývojářskou verzi systému ColorOS, která běží na Androidu 14 Beta 1. A ještě letos se mohou i další uživatelé Find N2 Flip těšit na veřejnou verzi systému ColorOS, taktéž založeného na Androidu 14.

Zdroj a foto: OPPO

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.